ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD

Andrej Rublev

ZÓNA - hlavní strana
ZÓNA E-SHOP TEXTY RECENZE KONTAKT
ZÓNA - hlavní strana
 

číslo 5.758
(šestnáctá sezóna)
296 / 2017
sobota
21. října 2017


Průběžně.cz :: sociální síť pro zpravodaje z ulice
Barva granátového jablka - film Sergeje Paradžanova - objednejte si české DVD
Zóna na Facebooku
Veveřácká kronika
ZÓNA :: E-SHOP - objednejte si české DVD
PINKY - Záchranná stanice pro veverky

TEXTY, KTERÉ MÁM RÁD

Top 20 Zóny
Blade Runner
Démanty noci
Stvořeni pro lásku
Zrcadlo
Stalker & Zóna
Marketa Lazarová
Obrazy starého sveta
Stalker
Nostalgie
Smuteční slavnost
Duchovní film

Na stránkách Zóny, vycházejících každodenně v nepřetržitém sledu od ledna 2002, najdete:

ZÓNA
Informace o netuctových filmech na DVD a BD. Tato stránka je aktualizována každodenně (včetně víkendů a svátků) v rozsahu obvykle jedné zprávy (umístěné vždy na začátek prostředního sloupce; zprávy jsou řazeny chronologicky v sestupném pořadí). Aktualizace (poznáte ji podle čísla vydání a datumu v záhlaví) je odesílána na server vždy v noci předchozího dne (obvykle kolem půlnoci), během dne se už obsah stránky nemění. Podrubrika Katalog (sloupec vpravo) nabízí seznam "netuctových" a klasických filmů na DVD a BD s českou jazykovou podporou (titulky, dabing) a je aktualizována denně.

E-SHOP
Seznam DVD, CD a knih, které Zóna vydala či se na jejich vydání spolupodílela. Současně zde naleznete linky na obchody v ČR i SR, kde jsou uvedené tituly v prodeji.

RECENZE
32 recenzí disků, napsaných v roce 2002. Stránka je "zakonzervována", nové recenze se na ní již neobjevují.

TEXTY
Zde najdete zásadní programový text o "duchovním filmu" (napsaný v roce 1994 u příležitosti stejnojmenného cyklu LFŠ) a sloupky, které pod názvem Region free vycházely od července 2005 do ledna 2007 v týdeníku Reflex.

KONTAKTY
Základní údaje o autorovi, osobách a webech spřízněných se Zónou.

STARÁ ZÓNA
V pondělí 11. října 2004 se u příležitosti tisícího vydání Zóny změnil způsob technologického řešení tohoto webu (statické stránky byly nahrazeny programovanými). Na tuto tzv. "novou" Zónu, na které se nyní nacházíte, nebylo ale přeneseno všech tisíc v průběhu předchozích tří let publikovaných zpráv, ale jen jejich aktualizovaný a opravený cca dvoutřetinový výběr (600 zpráv). "Starou" Zónu s kompletní tisícovkou zpráv, tedy zakonzervovanou ve stavu, v jakém ukončila svou činnost v neděli 10. října 2004, naleznete zde.


ZÓNA DOPORUČUJE KE ČTENÍ:

petr
alenka
lavran
douglas
betelgeuse
fantom
25fps
noir
cinepur

 


SHOPY

Veveřáci

Kolínský Bloudil - virtuální fotomapa

Nostalghia - andělské stránky

Kulturní portál akcí v Hradci Králové a okolí

Nostalghia - Andrej Tarkovskij

Nostalghia - Markéta Lazarová

DVDbase

David Lynch

DVD-LDbáze

FilmHouse

Týdeník Kolínský PRES

Česká společnost pro filmová studia

Ermanno Olmi: Rozhovory

Rozhovory s Josifem Brodským

Krása je symbolem pravdy

Výzva k vydání Markety Lazarové na DVD

Andrej Tarkovskij - Krása je symbolem pravdy

DVDFreak

Zóna

Zóna

Zóna

DVD BEST

Jean-Luc Godard: Příběh(y) filmu

Nakladatelství Camera Obscura

Filmový časopis 25fps

Svět DVD pod lupou : R2DVD

HDTV - Aktuálně o HDTV, HD Ready, LCD televize, plazma TV

HDmag.cz - magazín o Blu-ray, HD DVD a HDTV

Jim Jarmusch: Rozhovory 1980 - 2000 (Camera obscura)

Andrej Arseňjevič Tarkovskij: Zapečetěný čas

iNDiEFiLM - web o nezávislém filmu

 
aktuální zpravodajství
Vyšlo/vyjde (pro týdny od 16.10. do 29.10. 2017)
     V právě končícím týdnu se na DVD z toho zajímavějšího začaly prodávat snímky Světlo mezi oceány (The Light Between Oceans, 2016) Dereka Cianfranceho (MagicBox) a Putování tučňáků: Volání oceánu (L´empereur, 2017) Luca Jacqueta (BMP).
     V příštím týdnu budou na DVD k nepřehlédnutí filmy Vražda v Orient expresu (Murder on the Orient Express, 1974) Sidneyho Lumeta (Bonton), Smrt na Nilu (Death on the Nile, 1978) Johna Guillermina (Bonton) a Zlo pod sluncem (Evil Under the Sun, 1981) Guye Hamiltona (Bonton).
     A "modré placky"? Zatímco v minulém týdnu se z toho zajímavějšího na BD objevil snímek Světlo mezi oceány (The Light Between Oceans, 2016) Dereka Cianfranceho (MagicBox), v týdnu příštím je na BD ohlášen film Arizona Dream (1992) Emira Kusturici (Bonton).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 22.10. 2017/

Dějiny (kohoutovského) čtení
     "Kdykoli slyším moderní politiky - Obamu, Merkelovou, Clintonovou, Junckera, Hollanda, Sobotku a podobné nuly - mluvit jako naprogramované automaty, říkám si: ´Vraťte mi můj Západ! Ukradli jste jej. Není váš. Nemáte právo mluvit jeho jménem.´ Samozřejmě, nelze vrátit čas nazpět. Nikdo neoživí Reagana a Thatcherovou, Churchilla a Adenauera, J. F. Kennedyho a de Gaulla. Tihle lidé jsou pro mě Západ, nikoli Obama, Merkelová a jim podobní. Vraťme si Západ tím, že přestaneme respektovat pravidla vyjadřování zavedená lháři za účelem, aby lhát museli i ti ostatní. Neboť Západ není světová strana, ale stav mysli." Vydání pravidelné sobotní rubriky "Dějiny čtení" se tentokrát sešlo s dnem parlamantních voleb, a tak výjimečně, pro jednou, neodkáži na obvyklé texty filmové, ale na text obecnější. Pro dnešní jediný odkaz jsem zvolil rok staré zamyšlení ekonoma Pavla Kohouta, které bylo dokonale výstižné už v době napsání a každý další měsíc mu přidává na údernosti. Více tady.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 21.10. 2017/

Blafuj jako Beckham
     Původně měla být prvním českým na DVD vydaným seriálem, vzniklým nikoliv pro televizi, ale čistě pro internet, Kancelář Blaník (2014), ohlášená MagicBoxem na únor loňského roku, edice ale byla nejprve odložena a poté bez vysvětlení zrušena. Ediční primát si tak zřejmě odnese ten nejméně pravděpodobný kandidát - z deseti osmiminutových epizod sestavenou sérii Vyšehrad (2016), střílející si z českého prvoligového fotbalu (slovy jednoho z uživatelů ČSFD: "kreace esence nagelované, potetované, na vysoké noze si žijící fotbalové demence"), vydá na DVD v listopadu Bonton.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 20.10. 2017/

Short Cuts
     ♣   Kritkou hojně rozebíraný snímek Baby Driver (2017) Edgara Wrighta dorazí na "nosiče domácího kina" necelé čtyři měsíce od jeho tuzemské kinopremiéry. Hned na třech typech disků naráz (DVD, BD, UHD BD) s logem Sony na obalu začne tuto "muzikálovou kriminálku" v ČR prodávat Bonton v posledním listopadovém týdnu.
     ♣   V jedné ze svých DVD-edic vydala Česká televize čtyřicet let starý večerníček Co vyprávěl strom Kandalí (1975), realizovaný Libuší Koutnou s protagonisty černého divadla Laterny magiky. Sedm indických pohádek v originálním výtvarném zpracování, kombinujícím stínohru, balet a animované prvky, vypráví hlas Václava Vosky.
     ♣   Nakladatelství Camera obscura Miloše Fryše oznámilo vyprodání knih Andreje Tarkovského Zapečetěný čas a Příběh(y) filmu Jeana-Luca Godarda. Z "nefilmových" svazků Camery obscury potkal stejný osud i skvělé Rozhovory s Josifem Brodským Solomona Volkova.
     ♣   Fanoušky motosportu jistě potěší rozhodnutí společnosti Universal vybavit českými titulky dokument Daryla Goodriche Ferrari: Cesta k nesmrtelnosti (Ferrari: Race to Immortality, 2017). Devadesátiminutový dokument, soustřeďující se především na postavu Enza Ferrariho a vstup jeho stáje do závodů v padesátých letech minulého století, doveze do českých obchodů v listopadu Bonton.
     ♣   Na novinových stáncích by se měl zítra objevit před osmi lety společností North video vydaný jeden z méně známých snímků Roberta De Nira, drama Noc a město (Night and the City, 1992), režírované Irwinem Winklerem (k vidění v něm jsou i Jessica Langeová, Jack Warden či Eli Wallach). O remaku stejnojmenného klasického noiru Julese Dassina z roku 1950 psala kdysi na webu Film noir Jana Bébarová (tady).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 19.10. 2017/

Downton Abbey
     Britský historický seriál Panství Downton (Downton Abbey, 2010), napsaný Julianem Fellowesem (scenárista Altmanova Gosford Parku) a natočený na zámku Highclere v Hampshire (stejně jako některé scény Kubrickova Eyes Wide Shut), se před několika lety zabydlel jak na veřejnoprávní obrazovce, tak na lokálně připravených DVD. Do roku 2014 stihl Bonton rychle vydat samostatné boxy s prvními čtyřmi řadami, k tomu postupně, tak jak v ročních intervalech vycházely jednotlivé řady, postupně přidal i tři komplety (nejprve série 1+2, poté 1-3 a nakonec 1-4) a první dvě řady se dokonce v kolekci od Universalu dočkaly i "počeštěného" vydání na BD. Pak se ovšem ediční "stroj" zadrhnul a zbytek seriálu vyjde až letos, tedy v tříletém odstupu od zatím poslední vydané čtvrté série. Kompletace se navíc týká pouze staršího typu nosiče - v polovině listopadu vydá Bonton s cenovkou 700 Kč samostatné čtyřdiskové DVD-boxy s pátou a šestou (závěrečnou) řadou a za 3.000 Kč i třiadvacetidiskový mega-box se dvaapadesáti epizodami všech šesti sérií.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 18.10. 2017/

MagicBox v listopadu
     Listopadová nabídka DVD a BD-premiér vydavatelské a distribuční společnosti MagicBox potěší ty, kdo si kompletují ediční řadu Festival 12 (tentokrát nabídne Cenou za režii v Cannes odměněný snímek Assassin), ty, kdo mají slabost pro seriály HBO (Westworld), ty, kdo chtějí vlastnit nejen na DVD, ale i na BD Schaffnerova Motýlka (Papillon, 1973) a ty, kdo se už v červnu těšili na nakonec kvůli technickým problémům zrušenou BD-edici Fincherova snímku Zodiac (2007) v režisérském sestřihu.
     Heslovitý soupis všech listopadových prodejních premiér MagicBoxu (včetně orientačních termínů zahájení jejich prodeje) vypadá takto:
Tituly na DVD:
1.11. - Kolekce Kráska a zvíře + Popelka + Zloba - Královna černé magie (3DVD), Kolekce Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa + Na vlásku + Ledové království (3DVD).
8.11. - Kolekce Lego (2DVD), Westworld (1. série, 3DVD).
15.11. - Assassin, Auta 3.
29.11. - Piráti z Karibiku 5: Salazarova pomsta, Dcera čarodějky, Magické stříbro 1+2 (2DVD).
Tituly na BD:
8.11. - Westworld (1. série, 3BD).
15.11. - Zodiac (režisérská verze), Auta 3, Kolekce Auta 1-3 (3BD).
29.11. - Motýlek.
Tituly na UHD BD:
8.11. - Westworld (1. série, 3UHD BD+3BD).
15.11. - Harry Potter a Kámen mudrců (UHD BD+BD), Harry Potter a Ohnivý pohár (UHD BD+BD), Harry Potter a Tajemná komnata (UHD BD+BD), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (UHD BD+BD).
22.11. - Transformers (UHD BD+BD), Transformers: Pomsta poražených (UHD BD+BD), Transformers 3 (UHD BD+BD), Transformers: Zánik (UHD BD+BD).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 17.10. 2017/

Film pro pánské publikum
     Zdejší zprávy o Christopherovi Nolanovi píši vždy s velkým potěšením, protože mi dávají záminku připomenout báječných pár vět, které o něm před pěti lety v Lidových novinách napsal Ondřej Štindl ("Základem Nolanovy se zbožňováním hraničící popularity je, myslím, jeho schopnost přesně vystihnout potřeby důležitého segmentu především pánského publika. Jeho filmy jsou - přinejmenším místy - obrazově velkolepé, žánrové, a přitom někdy dost okázale demonstrující ambici žánr přesáhnout. Jejich děj bývá komplikovaný, ta složitost je přitom často zaměňovaná za hloubku, stejně jako si dnes kdekdo plete referenci či odkaz s myšlenkou. Pro Nolana je také charakteristická chmurnost, v kontextu soudobého mainstreamu opět nezvyklá, někdy ovšem dosahující rozměrů až pubertálních."). To podstatné už padlo, doplním tedy už jen stručně, že u podobně marketingově "vyspeedovaných" filmů jako je Dunkerk (Dunkirk, 2017) distributoři nejen že kolem data jeho uvedení na "nosičích" nemlží, ale propagují ho už v mnohaměsíčním předstihu. Už v létě byl zájemcům o "domácí provedení" nejnovějšího Nolanova spektáklu avizován jako termín jeho vydání poslední listopadový týden, kvůli sladění evropských premiér ale snímek nakonec vyjde až o týden později, tedy v prvním prosincovém týdnu. Společnost Warner (prostřednictvím MagicBoxu) Dunkerk pro český trh chystá na všech třech druzích nosičů (DVD, BD, UHD BD), přičemž v zahraničí bude ve všech případech česká podpora k nalezení jen na mutacích určených pro střední Evropu a Balkán.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 16.10. 2017/

Vyšlo/vyjde (pro týdny od 9.10. do 22.10. 2017)
     V právě končícím týdnu se na DVD z toho zajímavějšího začal prodávat snímek Vyšší moc (Turist, 2014) Rubena Östlunda (Film Europe/MagicBox).
     V příštím týdnu budou na DVD k nepřehlédnutí filmy Světlo mezi oceány (The Light Between Oceans, 2016) Dereka Cianfranceho (MagicBox) a Putování tučňáků: Volání oceánu (L´empereur, 2017) Luca Jacqueta (BMP).
     A "modré placky"? Zatímco v minulém týdnu se z toho zajímavějšího na BD objevily filmy Magická hlubina (Le Grand Bleu, 1988), Brutální Nikita (La Femme Nikita, 1990), Atlantis (1991), Leon (1995), Pátý element (The Fifth Element, 1997) a Johanka z Arku (Jeanne d´Arc, 1999) Luca Bessona (vše MagicBox), Vykoupení z věznice Shawshank (The Shawshank Redemption, 1994) Franka Darabonta (MagicBox) a do steelbooku vložená reedice snímku Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and the Chocolate Factory, 2005) Tima Burtona (Warner/MagicBox), v týdnu příštím je na BD ohlášen snímek Světlo mezi oceány (The Light Between Oceans, 2016) Dereka Cianfranceho (MagicBox).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 15.10. 2017/

Dějiny čtení
     ♣   "Z porovnání dochovaných materiálů vyplynulo, že kromě verze filmu v té podobě, v jaké byl uváděn v kinech, se zachovala jedna kopie, která je o více než 100 metrů delší než originální negativ a obsahuje navíc několik záběrů z interiéru samoobsluhy, kde vedoucí vysvětluje Petrovi, jak přistupovat k zákazníkům a prodat více zboží. Tyto záběry se do finální podoby filmu nedostaly a patrně jde o kopii, která ještě před premiérou sloužila Filmexportu pro předvádění snímku zahraničním zájemcům. Nadto vznikla pro distribuci v italskojazyčných oblastech verze opatřená dabingem, pro kterou bylo dodatečně dotočeno několik záběrů z prostředí převlékacích kabinek na plovárně. Zatímco původní verze uváděná v Československu obsahuje pouze cudné záběry na Pavliny nohy, které Petr potají pozoruje skulinou v dřevěné přepážce, pro italskou verzi vznikla výrazně delší a erotičtěji laděná scéna, v níž Petr se zájmem pozoruje nahou dívku a pár milenců ve vedlejších kabinkách." Tereza Frodlová píše ve Filmovém přehledu o restaurování Formanova Černého Petra (1963). Více tady.
     ♣   "Tohle mě vždycky zajímalo. Dává opravdu Mirka Spáčilová jenom 60 %? Dala někdy 100 %? Odešla někdy až se závěrečnými titulky? Stáhnul jsem z iDnes všechny články M. Spáčilové s hodnocením filmů od roku 1999. Většina hodnocení je v celých desítkách %, menšina mezi (55%), do grafu jsem čísla počítal v celých desítkových intervalech. Celkem se jedná o recenze 1.333 filmů k 7.10. 2017. Mirka Spáčilová dosud žádnému filmu nedala 100 %. Hodnocení mezi 50 % a 75 % zvolila u 78 % filmů. A ano, každý třetí film dostal 60 %." Michal Blaha podrobil statistickému zkoumání procentní hodnocení recenzentky MF Dnes Mirky Spáčilové. Více tady.
     ♣   "Noir Film Festival letos na konci srpna oslavil na hradě Křivoklát 5. narozeniny a opět se těšil velké přízni publika, ať už z řad stálých fanoušků, tak nově příchozích. O divácké úspěšnosti svědčila skutečnost, že téměř polovina ze čtyř desítek uváděných projekcí byla vyprodaná. Těm, kteří na Křivoklát o prázdninách neměli možnost přijet, se teď v Praze a Olomouci naskýtá v rámci festivalových Ozvěn jedinečná příležitost znovu zhlédnout vybrané filmy z letošního programu." O programu listopadové přehlídky Ozvěny Noir Film Festivalu v Olomouci a Praze píše na webu Film noir Jana Bébarová. Více tady.
     ♣   "Tu otázku jsem v dotazech čtenářů Blu-space a zákazníků Blu-shopu četl nesčetněkrát: Který film vypadá na Ultra HD Blu-ray nejlépe? Odpovídá se na ni těžko, protože je potřeba počítat s řadou proměnných. Vlastní dotyčný plnohodnotnou Ultra HD techniku? Jak vysoko má postavenou laťku referenčního obrázku? Preferuje filmovou surovinu, nebo digitální záznam? Jak velkou má úhlopříčku? Sleduje filmy na plátně, na LCD, nebo na OLED? Za světla, nebo ve tmě? A vůbec, jak moc je náročný na kvalitu audiovizuální prezentace? Tíhne více k líbivým obrázkům, nebo k co nejvěrnější reprodukci původního uměleckého záměru? Je mezi nimi schopen poznat rozdíl? Ba hůře, ví vůbec, že by něco takového měl brát v potaz? Faktorů, které ovlivňují percepci kvality, je hodně. Není tedy překvapení, že na stejnou otázku mohou existovat různé odpovědi." Další ze svých precizních textů, tentokrát nazvaný "Ultra HD nejvíce sluší starým filmům. Tygr a Drak, Mumie a Nesmiřitelní jsou toho zářným příkladem", napsal pro Blu-space Štěpán Čermák. Více tady.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 14.10. 2017/

Kusový Besson
     Premiérovou edicí boxu se šesti filmy Luca Bessona na BD nadchl před rokem MagicBox režisérovy skalní fandy - jak tím, že v šestici Magická hlubina (Le Grand Bleu, 1988), Brutální Nikita (La Femme Nikita, 1990), Atlantis (1991), Leon (1995), Pátý element (The Fifth Element, 1997) a Johanka z Arku (Jeanne d´Arc, 1999) nescházely tři Bessonovy obecně nejžádanější tituly (Magická hlubina, Leon, Pátý element), tak prodejní cenou 2.000 korun, která po vydělení šesti vycházela u jednoho disku výrazně níže, než bylo tehdy u premiérových BD-novinek obvyklé. Vydavatel ale zvoleným řešením prodeje výhradně v boxu naopak vystavil nejednoduchému dilematu ty z potenciálních kupců, kteří by si za normálních okolností koupili jen dva či tři filmy z šesti a "povinná" dvoutisícová investice do kolekce jim tím pádem přišla extrémně drahá. Ti z nich, kdo se rozhodli počkat na základě odhadu, že vydavatel časem box "rozpustí" do sólových edic, se dočkali až včera, kdy MagicBox skutečně všech šest BD (s týdenním zpožděním oproti ohlášenému termínu) poslal do obchodů v samostatných edicích s paušální cenou 300 korun za disk (samostatná DVD, též dosud dostupná jen v boxu, se v obchodech objevila před týdnem s cenovkou 100 Kč). Pro pořádek ještě připomínám, že BD s gangsterkou Leon (1995) nabízí dvě verze filmu, 110 minut dlouhou kinoverzi a 133 minut dlouhý režisérský sestřih, přičemž druhý zmíněný je v "počeštěné" verzi dostupný jen a pouze na tomto BD (na DVD ani jiném nosiči režisérský sestřih v ČR nikdy nevyšel).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 13.10. 2017/
 
katalog
Katalog "netuctových"
a klasických filmů na DVD a BD
s českou jazykovou podporou

A B C Č D E F G H CH I J K L M 
N O P Q R S Š T U V W X Y Z 
Zobrazit kompletní katalog »»»

Yates Peter
Bullittův případ (Bullitt, 1968) - Warner
Bullittův případ SE (Bullitt, 1968) - Warner/MagicBox
Garderobiér (The Dresser, 1983) - Columbia/Bonton
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Hlubina (1977), Planeta Krull (1983), Eleni (1985), Podezřelý (1987), Nevinný (1989)


     VYSVĚTLIVKY KE KATALOGU
    
Toto je denně aktualizovaný kompletní seznam "netuctových" a klasických filmů, které vyšly (či vyjdou) na DVD a BD (blu-ray) s českými titulky či (alespoň) dabingem.
     U filmů je uveden český a původní název, rok natočení, vydavatel a (za lomítkem) český distributor (pokud je vydavatel s distributorem totožný, např. v případě některých disků společností HCE, Bonton, SPI, Intersonic aj., je uveden jen jediný společný údaj).
     Pozor - řada filmů je již v ČR vyprodána či z tuzemské distribuce definitivně stažena. Tato situace není z pochopitelných důvodů v Katalogu zaznamenána - Katalog tedy zaznamenává pouze fakt, zda se titul v tuzemské distribuci někdy objevil a kdo ho v té době v ČR distribuoval.
     Pokud film vyšel ve více provedeních (singldisk, dvojdisk, SE atd.), je tato situace v Katalogu zachycena obvykle jen tehdy, pokud se jednotlivá vydání od sebe svým technickým provedením či obsahem liší (není tedy zaznamenána např. paramountská řada Golden Classic, v níž byly nezměněné disky jen vybaveny novým obalem a nejsou ani odlišovány reedice lišící se pouze přidáním českého dabingu k původnímu, jen titulkovanému vydání).
     Pokud není uvedeno jinak, mají všechny filmy v Katalogu české titulky a korektní obrazový formát (odpovídající režisérskému záměru). U ojedinělých případů, kdy je na disku místo titulků pouze dabing či je film prezentován v jiném než originálním obrazovém formátu (v "ořezu"), je to výslovně uvedeno a takto barevně zvýrazněno.
     Barevně odlišena jsou též DVD, která - ač mají české titulky či český zvuk - si v ČR ze tří důvodů nekoupíte:
     Takto jsou označeny filmy, jejichž vydání v ČR je teprve ohlášeno či které budou do ČR s největší pravděpodobností dovezeny, ale ještě se tak nestalo (podrobnosti o termínu vydání a dovozu do ČR jsou u jednotlivých DVD a BD uvedeny, popř. je zmíněna již vyšlá zahraniční mutace obsahující české titulky).
     Takto
jsou označeny filmy, s jejichž dovozem do ČR se zatím (a pravděpodobně vůbec) nepočítá, takže je lze pořídit jen na zahraničních e-shopech (vždy je uveden příklad alespoň jedné mutace disku, která má české titulky ve výbavě).
     Takto jsou označeny české filmy, které zatím nevyšly na DVD v ČR, ale existují alespoň na DVD a BD vydaném v zahraničí v původním českém znění (a s místně příslušnými - tedy např. anglickými - vypinatelnými titulky). Pokud jsou tyto titulky "nevypinatelné" (tedy "natvrdo" umístěné do obrazu), je tato informace uvedena a barevně zvýrazněna. Původně byla v Katalogu zaznamenána všechna zahraniční vydání "netuctových" českých filmů, z důvodu jejich stoupajícího počtu byly ale na podzim 2009 z Katalogu odstraněny (stav Katalogu před totuto selekcí, tedy se všemi zahraničními edicemi českých filmů vyšlými k 11.11. 2009, je "zaarchivován" tady).
     Zvláštní kód a barevné označení /BD/ mají v Katalogu tituly vydané na nosiči blu-ray.
     Výběr filmů je ryze subjektivní. Jsou-li z filmografie některého režiséra mezi "netuctové" či "klasické" filmy zařazeny pouze některé tituly, jsou pro úplnost jeho zbylé filmy dostupné na DVD a BD s českou podporou uvedeny jako poslední - barevně odlišená - položka.
    V Katalogu jsou (bez ohledu na jejich "tuctovost" či "netuctovost") zaznamenány všechny na DVD vydané české filmy, natočené do roku 1945. Pokud jde o zahraniční filmy, Katalog opět zaznamenává drtivou většinu filmů s CZ podporou natočených od počátku kinematografie do roku 1945 (opět bez ohledu na jejich "tuctovost" či "netuctovost") - vyřazeny byly jen tituly, jejichž pitomost je nesporná.
     Autor uvítá jakékoli upřesnění údajů v Katalogu či upozornění na případné chyby.


 Optimalizováno pro IE 5.5 (800 x 600)Copyright © 2002 - 2017, Code by Haireus & Content by ZonaEngine: (pre)Bloudil