ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD

Andrej Rublev

ZÓNA - hlavní strana
ZÓNA E-SHOP TEXTY RECENZE KONTAKT
ZÓNA - hlavní strana
 

číslo 5.699
(šestnáctá sezóna)
237 / 2017
středa
23. srpna 2017


Průběžně.cz :: sociální síť pro zpravodaje z ulice
Barva granátového jablka - film Sergeje Paradžanova - objednejte si české DVD
Zóna na Facebooku
Veveřácká kronika
ZÓNA :: E-SHOP - objednejte si české DVD
PINKY - Záchranná stanice pro veverky

TEXTY, KTERÉ MÁM RÁD

Top 20 Zóny
Blade Runner
Démanty noci
Stvořeni pro lásku
Zrcadlo
Stalker & Zóna
Marketa Lazarová
Obrazy starého sveta
Stalker
Nostalgie
Smuteční slavnost
Duchovní film

Na stránkách Zóny, vycházejících každodenně v nepřetržitém sledu od ledna 2002, najdete:

ZÓNA
Informace o netuctových filmech na DVD a BD. Tato stránka je aktualizována každodenně (včetně víkendů a svátků) v rozsahu obvykle jedné zprávy (umístěné vždy na začátek prostředního sloupce; zprávy jsou řazeny chronologicky v sestupném pořadí). Aktualizace (poznáte ji podle čísla vydání a datumu v záhlaví) je odesílána na server vždy v noci předchozího dne (obvykle kolem půlnoci), během dne se už obsah stránky nemění. Podrubrika Katalog (sloupec vpravo) nabízí seznam "netuctových" a klasických filmů na DVD a BD s českou jazykovou podporou (titulky, dabing) a je aktualizována denně.

E-SHOP
Seznam DVD, CD a knih, které Zóna vydala či se na jejich vydání spolupodílela. Současně zde naleznete linky na obchody v ČR i SR, kde jsou uvedené tituly v prodeji.

RECENZE
32 recenzí disků, napsaných v roce 2002. Stránka je "zakonzervována", nové recenze se na ní již neobjevují.

TEXTY
Zde najdete zásadní programový text o "duchovním filmu" (napsaný v roce 1994 u příležitosti stejnojmenného cyklu LFŠ) a sloupky, které pod názvem Region free vycházely od července 2005 do ledna 2007 v týdeníku Reflex.

KONTAKTY
Základní údaje o autorovi, osobách a webech spřízněných se Zónou.

STARÁ ZÓNA
V pondělí 11. října 2004 se u příležitosti tisícího vydání Zóny změnil způsob technologického řešení tohoto webu (statické stránky byly nahrazeny programovanými). Na tuto tzv. "novou" Zónu, na které se nyní nacházíte, nebylo ale přeneseno všech tisíc v průběhu předchozích tří let publikovaných zpráv, ale jen jejich aktualizovaný a opravený cca dvoutřetinový výběr (600 zpráv). "Starou" Zónu s kompletní tisícovkou zpráv, tedy zakonzervovanou ve stavu, v jakém ukončila svou činnost v neděli 10. října 2004, naleznete zde.


ZÓNA DOPORUČUJE KE ČTENÍ:

petr
alenka
lavran
douglas
betelgeuse
fantom
25fps
noir
cinepur

 


SHOPY

Veveřáci

Kolínský Bloudil - virtuální fotomapa

Nostalghia - andělské stránky

Kulturní portál akcí v Hradci Králové a okolí

Nostalghia - Andrej Tarkovskij

Nostalghia - Markéta Lazarová

DVDbase

David Lynch

DVD-LDbáze

FilmHouse

Týdeník Kolínský PRES

Česká společnost pro filmová studia

Ermanno Olmi: Rozhovory

Rozhovory s Josifem Brodským

Krása je symbolem pravdy

Výzva k vydání Markety Lazarové na DVD

Andrej Tarkovskij - Krása je symbolem pravdy

DVDFreak

Zóna

Zóna

Zóna

DVD BEST

Jean-Luc Godard: Příběh(y) filmu

Nakladatelství Camera Obscura

Filmový časopis 25fps

Svět DVD pod lupou : R2DVD

HDTV - Aktuálně o HDTV, HD Ready, LCD televize, plazma TV

HDmag.cz - magazín o Blu-ray, HD DVD a HDTV

Jim Jarmusch: Rozhovory 1980 - 2000 (Camera obscura)

Andrej Arseňjevič Tarkovskij: Zapečetěný čas

iNDiEFiLM - web o nezávislém filmu

 
aktuální zpravodajství
Příběh lesa
     V roce, kdy vznikla Zóna (tedy před patnácti let), jsem opakovaně psal o skvělém dokumentu Ptačí svět (Le Peuple migrateur, 2001), režírovaném trojicí Jacques Perrin, Jacques Cluzaud a Michel Debats. Snímek s nikdy do té doby na plátně neviděnými detailními pohledy na "létání", natočenými speciální technologií a na základě několikaleté přepečlivé přípravy (natáčení ptáci byli od narození přivykáni na přítomnost lidí a hluk leteckých motorů, takže chápali rogallo s kameramanem jako součást hejna), sice tehdy v ČR na DVD vydala společnost SPI, nadšenci ale raději volili francouzskou edici v digipacku, se skvělým obrazem, zvukem DTS a mohutnou bonusovou výbavou. V dalších letech se na "počeštěných" DVD objevily i další dva přírodopisné snímky, na nichž se dvojice Perrin / Cluzaud podílela režijně či producentsky - "broučí" dokument Mikrokosmos (Microcosmos, 1995) vydala společnost Intersonic a rozšířenou televizní verzi Ptačího světa, dvoudílný dokument Křídla přírody (Les Ailes de la nature, 2002), poslala na novinové stánky společnost HCE. Letos přišel čas i na nejnovější počin Perrina s Cluzaudem, především dětskému publiku určený dokument Příběh lesa (Les saisons, 2015) - snímek, který uvedli do českých kin loni na jaře Aerofilms, přesune na DVD v září společnost Bohemia Motion Pictures ve stejném provedení, v jakém se promítal v kinech, tedy jen v "dabované" verzi, kdy český komentář namluvil Tomáš Hanák.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 23.8. 2017/

Nenápadný činovník
     "Činovník Ladislav Helge byl morální autoritou: vehementně se stavěl za ´kontroverzní´ díla nové vlny i za jejich autory. S Milošem Formanem tak jezdil na besedy s hasiči uraženými komedií ´Hoří, má panenko´ a po boku ječící autorky ´Sedmikrásek´ a ´Ovoce stromů rajských jíme´, Věry Chytilové, vysvětloval pracujícím právo na uměleckou svobodu. Konstatování ´Nebyla to autorita svazu, ale těch lidí, kteří ten svaz tvořili,´ je příznačná pro Helgeho skromný, činorodý a nesebestředný funkcionářský přístup. Na začátku normalizace nebylo jeho cílem zachránit sebe, ale zachovat co největšímu množství kolegů možnost pokračovat v práci na Barrandově (a to i za cenu politických kompromisů). Svou funkci v Koordinačním výboru předal Elmaru Klosovi v okamžiku, kdy jeho jméno v nastupujících normalizátorech začalo generovat zamítnutí jakéhokoli návrhu směřovaného ve prospěch filmařské obce." Včera zveřejněný výtečný text Aleny Prokopové ve Filmovém přehledu (tady) vyzdvihl osobnost jednoho z pozapomenutých souputniků české nové vlny, režiséra Ladislava Helgeho, jehož permanentní nepřizpůsobivost a nezařaditelnost je dobře dokladovatelná i na nezájmu vydavatelů o jeho filmy - jediným jeho snímkem dostupným na DVD je totiž už před více než desetiletím vydaná Škola otců (1957), navíc důkladně ukrytá jen jako "přívažek" na disku s Krakatitem (1948) Otakara Vávry (společné umístění dvou zcela odlišných filmů do jednoho balení si vydavatel odůvodnil obsazením Karla Högera do hlavní role v obou z nich). Za jakousi příslovečnou splátku helgeovského dluhu tak lze považovat chystanou DVD-edici jeho posledního (a nejlepšího) filmu, bezohledného portrétu komunistického funkcionáře Stud (1967), který se pravděpodobně už letos na podzim objeví ve výběrové řadě Národního filmového archivu, v níž naposledy vyšla Extase (1932) Gustava Machatého.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 22.8. 2017/

MagicBox v září
     Ze zářijové nabídky DVD, BD a UHD BD-premiér vydavatelské a distribuční společnosti MagicBox poutá pozornost především poprvé na BD vycházející dvojice Před úsvitem (Before Sunrise, 1995) a Před soumrakem (Before Sunset, 2004) Richarda Linklatera a UHD-premiéra filmu Blade Runner (1982) Ridleyho Scotta (doprovázená BD-edicí ve steelbooku). Ve starších zprávách na Zóně jsou pak k nalezení i texty (či alespoň zmínky) o snímcích Ztracené město Z (The Lost City of Z, 2016) Jamese Graye, Odysea (The Odyssey, 2016) Jérômea Salleho a Zdaleka (Desde allá, 2015) Lorenzo Vigase Castese.
     Heslovitý soupis všech zářijových prodejních premiér MagicBoxu (včetně orientačních termínů zahájení jejich prodeje) vypadá takto:
Tituly na DVD:
6.9. - Ztracené město Z, Král Artuš: Legenda o meči, Ozzy.
13.9. - Batman a Harley Quinn, Lego Scooby-Doo: Případ pirátského pokladu, Masaryk, Miluji tě modře, Naprostí cizinci, Odysea, Poslední tvář, Zdaleka.
20.9. - Modlitba lovce, Kolekce Strážci Galaxie + Strážci Galaxie Vol. 2 (2DVD), Strážci Galaxie Vol. 2.
27.9. - Kráska a zvíře, Lego Batman Film, Piráti z Karibiku 5: Salazarova pomsta, Kolekce Piráti z Karibiku 1-5 (5DVD), Wonder Woman.
Tituly na BD:
6.9. - Před úsvitem, Před soumrakem, Ztracené město Z, Král Artuš: Legenda o meči, Král Artuš: Legenda o meči 3D+2D (2BD), Král Artuš: Legenda o meči 3D+2D (2BD, steelbook).
13.9. - Blade Runner: The Final Cut (BD+DVD, steelbook), Masaryk.
20.9. - Modlitba lovce, Strážci Galaxie Vol. 2, Strážci Galaxie Vol. 2 3D+2D (2BD), Kolekce Strážci Galaxie + Strážci Galaxie Vol. 2 (2BD).
27.9. - Kráska a zvíře, Piráti z Karibiku 5: Salazarova pomsta, Piráti z Karibiku 5: Salazarova pomsta 3D+2D (2BD), Kolekce Piráti z Karibiku 1-5 (5BD), Wonder Woman, Wonder Woman 3D+2D (2BD), Wonder Woman 3D+2D (2BD, digibook), Wonder Woman 3D+2D (2BD, steelbook).
Tituly na UHD BD:
6.9. - Král Artuš: Legenda o meči (UHD BD+BD).
13.9. - Blade Runner: The Final Cut (UHD BD+BD+2DVD).
27.9. - Wonder Woman (UHD BD+BD).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 21.8. 2017/

Vyšlo/vyjde (pro týdny od 14.8. do 27.8. 2017)
     V právě končícím týdnu nebyl v obchodech na DVD k nalezení žádný ze "Zónou sledovaných titulů".
     V příštích sedmi dnech bude na DVD k nepřehlédnutí box se seriálem Sedmilhářky (Big Little Lies, 2017) Jeana-Marca Valléeho (Warner/MagicBox).
     A "modré placky"? Jak týden právě končící, tak týden příští jsou co do ohlášených zajímavých BD-premiér zcela plonkové.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 20.8. 2017/

Dějiny čtení
     ♣   "Uvedení filmu Dunkerk v pražském IMAXu ze 70 mm filmového pásu se stal bez diskuzí kulturní událostí letní sezóny. A nyní máme s vysokou pravděpodobností před sebou poslední týden, kdy bude Dunkerk ze 70 mm filmového pásu v IMAXu uváděn. Program kina se o něm od 24. srpna již nezmiňuje." Ondřej Beck se v textu pro Digitální kino zamýšlí nad záludnostmi analogové projekce. Více tady.
     ♣   "Noir je synonymem stísněnosti, jeho protagonisté se neustále snaží před něčím utéci – ať už je to minulost, zločinci, zákon či osudová žena/muž. A jejich útěky jsou komplikované a často marné. Vlaky jsou místem, které ideálně zhmotňuje onu stísněnost prostoru a faktickou nemožnost útěku před něčím zlověstným, co máte neustále v patách. Z napětí toho plynoucího filmaři často čerpali a situovali sem několik pozoruhodných titulů, na které v našem programu letos přišla řada." Rozhovor s dramaturgyní právě probíhajícího Noir Film Festivalu Janou Bébarovou nabídl web E15. Více tady.
     ♣   "Po všech bouřích, rozdmýchaných v minulých letech ve Velkém sále Thermalu během promítání filmů, se letos o hlavní thrill postarala svým verdiktem Hlavní porota: osmý červenec roku 2017 se tak rázem proměnil v historické datum, které bude připomínáno jako den, který nově rozdal karty v české kinematografii. Každá jiná, vedlejší cena pro Křižáčka by se dala smést ze stolu, s Křišťálovým globem je zadostiučinění naprosté. Český film vítězí ve Varech poprvé po patnácti letech, ale na úplně jiné úrovni než tehdy. Vyznamenán tentokrát není český artový mainstream, ale žádné koncese nepřipouštějící, jen svých vlastních principů si hledící umělecká tvorba. Všechno, čím současná českolví kinematografie NENÍ – to tady zvítězilo." Festivalový "deníček" Milana Klepikova je k přečtení na webu Filmu a doby. Více tady.
     ♣   "Texty, sepsané nejen zaměstnanci NFA, ale v několika případech i cizozemci, si ve více než čtyřsetstránkové publikaci všímají jak rozličných aspektů digitalizace, a to technických i uměleckých, tak přehodnocení významu a vyznění digitalizovaných titulů. Rozebírají však také zákulisní záležitosti, když popisují často složité okolnosti vzniku toho či onoho díla včetně následných ohlasů. Také zařazují zkoumané filmy do dobového kontextu, z něhož zpravidla nějakým způsobem vyčnívají." O sborníku sedmnácti původních studií, napsaných ke čtrnácti restaurovaným klasickým českých filmů, vydaném pod názvem Zpět k českému filmu: Politika, estetika, žánry a techniky Národním filmovým archivem, píše v Kultuře21 Jan Jaroš. Více tady.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 19.8. 2017/

Short Cuts
     ♣   Dalším úspěšným americkým televizním seriálem, který se dočká "počeštěné" DVD-edice, bude stejnojmennou knihou Neila Gaimana inspirovaná fantasy Američtí bohové (American Gods, 2017). Všech osm epizod první série, uložených ve čtyřdiskovém boxu s vydavatelským logem společnosti Sony, doveze v září do tuzemské distribuce Bonton.
     ♣   Po delším čase se v českých obchodech objeví současný slovenský snímek. V tamních kinech veleúspěšné "mafiánské drama" o únosu prezidentova syna Michala Kováče ml. Únos (2017) Mariany Čengelové-Solčanské vydá v září MagicBox na DVD nikterak vstřícném k mladším (a tedy slovenštiny neznalým) českým divákům, protože disk nabídne pouze slovenský zvuk a anglické titulky.
     ♣   Po v červnu vydaném snímku Naše malá sestra (Umimachi Diary, 2015) Hirokazu Koreedy a dvojpacku s filmy Následky lásky (Le Conseguenze dell´amore, 2004) a Tady to musí být (This Must Be the Place, 2011) Paola Sorrentina pokračuje v září řada Festival 12 společnosti Film Europe dramatem Zdaleka (Desde allá, 2015) Lorenzo Vigase Castese, oceněným v Benátkách Zlatým lvem.
     ♣   Nejúspěšnější snímek letošních Českých lvů, dvanácti soškami z patnácti nominací ověnčený Masaryk (2016) Juliuse Ševčíka, dorazí na "nosičích" k případným zájemcům v září. MagicBox ho vydá současně na DVD i BD.
     ♣   Na novinových stáncích příští týden najdete dvacáté číslo "minimagazínu" společnosti FEX nazvaného DVD Revue, v němž za 49 Kč vedle přehledu českých filmů, které budou v prodeji na stáncích v září, najdete i tři DVD se snímky Král Králů (1963) Martina Friče, Nikdo nic neví (1947) Josefa Macha a s dokumentem Souboj vojevůdců 6 (Clash of Warriors, 2000).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 18.8. 2017/

Noirový festival s DVD-premiérou
     Dnes startuje na Křivoklátě pátý ročník čtyřdenního Noir Film Festivalu, který (slovy Jany Bébarové) letos nabídne "cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě československé stopy a seriálových maratonů z dílny HBO" (představení letošního programu najdete tady, web festivalu je tady). Letos poprvé přicházejí pořadatelé se zajímavou novinkou "tematického" DVD - domluvili se totiž se společností Bohemia Motion Pictures na edici snímku Hra bez pravidel (1967) Jindřicha Poláka. Snímek, který svou charakteristikou ("Příběh detektiva, kterého policejní sbor vyloučil ze svých řad a on nyní pátrá na vlastní pěst po léta nevyjasněném zločinu, baví strhující zápletkou a silným hereckým obsazením, jež je vysloveně mužskou záležitostí, neboť ženy zde nesou funkci pouhých okrasných obětí.") patří k minimu tuzemských zástupců noirového žánru, vychází na DVD poprvé a po křtu (a premiérovém prodeji za "festivalovou" cenu 99 Kč) na Křivoklátě vstoupí v září i do běžné distribuce.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 17.8. 2017/

Působivá pětka
     Boom "pošetkových" edic je už dávno pryč a až na řídké výjimky jsou dnes pulty novinových stánků pouhou alternativní prodejní plochou pro distribuci DVD-novinek a občasných z bezedných skladů vyhrabaných starších "pošetek", cílících čistě jen na náhodné kupce. Čas od času se ale i na stáncích objeví "pack", který buď sestavou titulů či obzvlášť výhodnou cenou může oslovit i náročnější kupce. Jeden takový dorazil na stánky tento týden - společnost Indigo Film nabízí za 99 Kč pod označením Kolekce 5 DVD docela zajímavě sestavenou várku pěti před lety vydaných "pošetek" společnosti HCE s filmy Ptáci (The Birds, 1963) Alfreda Hitchcocka, Zběsilost v srdci (Wild at Heart, 1990) Davida Lynche, Cotton Club (1984) Francise Forda Coppoly, Dva mezci pro slečnu Sáru (Two Mules for Sister Sara, 1969) Dona Siegela a Libertin (The Libertine, 2004) Laurence Dunmorea. A protože jsem o tom naposledy psal před mnoha lety, připomenu, že "pošetková" edice Ptáků může být zajímavá i pro ty, kdo vlastní "regulerní" edici filmu vydanou kdysi Universalem (ať už samostatně v plastové krabičce či v rámci jedné z Hitchcockových kolekcí). Ptáky na DVD totiž jen a pouze z disku z "pošetkové" edice uvidíte v obrazovém formátu, v němž se film promítal v kinech, tedy v poměru stran 1,85:1, zatímco na starší universalské edici byl film přepsán v "televizní" verzi s poměrem stran 1,37:1 (aka 4:3). Jen na vysvětlenou - v případě verze 1,37:1 v tomto případě nešlo o klasický "surový" stranový ořez, ale o tzv. "open matte" verzi, tedy o odlišný výřez z negativu 35 mm (pokud bych to měl popsat "laičtěji", tak ve verzi 1,37:1 je o něco méně "obrazu" po stranách a naopak o něco více nahoře a dole než v kinoverzi 1,85:1). Přestože z hlediska míry ořezu jde v obou případech (co do míry ztráty obrazové informace) o takřka rovnocenné verze, co do "zachycení" režisérova tvůrčího záměru má samozřejmě přednost Hitchcockem autorizovaná verze určená pro promítání v kinech, takže až přepis na "pošetkovém" DVD v kinoformátu 1,85:1 nabídl z tohoto pohledu českým "hičkologům" Ptáky poprvé v autentické obrazové podobě.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 16.8. 2017/

Steelbookové září
     O různá sběratelská balení BD ve steelboocích či futurepaccích není v posledních letech ani v ČR úplná nouze, obvykle ale vycházejí jen jako dražší obalová alternativa sezónních blockbusterů či mají po cynické úvaze vydavatele zvýšit prodejní potenciál "průserových" titulů, o jejichž koupi by bez bonusu v podobě luxusního obalu zákazník ani na vteřinu neuvažoval. Příslovečnými "bílými vranami" proto jsou do steelbooku vložené reedice filmů klasických či alespoň trochu artových, které jsou v ČR tak vzácné, že je lze spočítat snad i jen na prstech jedné ruky (no, kdybych si dal práci s hledáním, tak možná dvou), protože z posledních let si z této úzké kategorie filmů vybavuji jen steelbooky se snímky Lawrence z Arábie (Lawrence of Arabia, 1962) Davida Leana a Ben Hur (Ben-Hur, 1959) Williama Wylera. Letošní září tak tímto specifickým segmentem trhu řádně zamává, protože do ČR dorazí hned tři steelbookové "artové" novinky naráz - Bonton uvede do distribuce BD s dvojicí Big Lebowski (1998) a Bratříčku, kde jsi? (O Brother, Where Art Thou?, 2000) bratří Coenových a MagicBox přidá steelbook se snímkem Blade Runner (1982) Ridleyho Scotta. Zejména třetí jmenovaný titul se vzhledem k tradičně limitovanému nákladu steelbooků na pultech určitě dlouho neohřeje...
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 15.8. 2017/

Spárkatou zvěří natočený nonsens
     "Varován v podstatě všemi kolegy, ochutnal jsem jen malé sousto z dalšího díla hodného zkušeného filmového nimroda - novinky polské klasičky Agnieszky Holland. Ta se podle všeho vydala ´Přes kosti mrtvých´ se slušným nákladem tvůrčí nesoudnosti a po keři podpálila rovnou celý les. Její antimyslivecké, fantasmagorické krimi soudě dle reakcí českých kritiků nejvíc připomíná spárkatou zvěří natočený nonsens." První - výše citovaná - zmínka o filmu Přes kosti mrtvých (Pokot, 2017) Agnieszky Hollandové v českých médiích se objevila okamžitě po jeho premiéře na berlínském festivalu na webu Radio Wave (tady) a jejím autorem byl Aleš Stuchlý. Film na Berlinale o pár dní později získal Stříbrného medvěda - cenu Alfreda Bauera pro snímek, který "otevírá nové perspektivy ve filmovém umění" a když se o pár týdnů později objevil v českých kinech, nebyla jeho recenzní (ani divácká) odezva už zdaleka tak radikální, natož výsměšná. Za české koprodukční i tvůrčí (střihač Pavel Hrdlička, scenárista Štěpán Hulík a herec Miroslav Krobot) účasti vzniklá "fantazie pomsty v tarantinovském duchu" (slovy režisérky) se v září prostřednictvím Bontonu objeví v ČR na DVD, řadícím se k minimu těch, u nichž vydavatel rezignoval na pořízení českého dabingu (jinými slovy: "češtinu" na disku zastupují pouze titulky). A jen pro pořádek - ve zdejším Katalogu není Agnieszka Hollandová uvedena, neznamená to ale, že by na DVD (či BD) s českou podporou nebyl dostupný žádný z jejích filmů, jen bohužel nevyšel žádný z těch zásadních (mj. Provinční herci, Horečka či Evropa, Evropa). "Počeštěná" DVD-filmografie Hollandové totiž čítá hned 4 snímky - společnost Warner před mnoha lety vydala Tajemnou zahradu (The Secret Garden, 1993), Levné knihy sáhly po Úplném zatmění (Total Eclipse, 1995), Intersonic nejen do obchodů, ale později i na stánky vyslal snímek Ve stínu Beethovena (Copying Beethoven, 2006) a vydavatele (MagicBox) našel i Jánošík - Pravdivá historie (Jánošík - Pravdivá história, 2009). Dosud poslední prací Holandové dostupnou na "počeštěných" nosičích je pro HBO podle scénáře Štěpána Hulíka vzniklá třídílná minisérie Hořící keř (2013), kterou na obou typech nosičů (DVD a BD) vydal před čtyřmi lety MagicBox.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 14.8. 2017/
 
katalog
Katalog "netuctových"
a klasických filmů na DVD a BD
s českou jazykovou podporou

A B C Č D E F G H CH I J K L M 
N O P Q R S Š T U V W X Y Z 
Zobrazit kompletní katalog »»»

Kachyňa Karel
Naděje (1963) - FEX (též vyšlo 21.9. 2016 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Ať žije republika
(1965) - CČV/Bonton
Kočár do Vídně (1966) - CČV/Bonton (též vyšlo 24.3. 2009 a 26.7. 2009 jako příloha deníku Aha! a 20.9. 2010 ve "stánkové" řadě Bontonfilm)
Noc nevěsty (1967) - CČV/Bonton
Ucho
(1970) - CČV/Bonton (též vyšlo jako příloha deníku Blesk ze dne 18.12. 2008)
Ucho (1970) - BMP - remasterovaná verze
Už zase skáču přes kaluže (1970) CČV/Bonton (též vyšlo jako příloha měsíčníku Biják č. 9/2006 a jako příloha deníku Aha! ze dne 25.6. 2008)
Městem chodí Mikuláš (1992) - ČT/MagicBox
Kráva (1992) - CZ Digital Media
Kráva (1992) - Levné knihy
Kráva (1992) - MagicBox
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Tenkrát o Vánocích (1958), Král Šumavy (1959), Práče (1960), Malá mořská víla (1975), Setkání v červenci (1977), Setkání v červenci (1977) - remasterovaná verze, Lásky Lásky mezi kapkami deště (1979), Pozor, vizita! (1981), Sestřičky (1983), Smrt krásných srnců (1986), Dobré světlo (1986), Kam, pánové, kam jdete? (1987), Oznamuje se láskám vašim (1988), Blázni a děvčátka (1989), Fany (1995), Hanele (1999)

Kadár Ján & Klos Elmar
Tam na konečné (1957) - NFA (též vyšlo 18.12. 2013 ve "stánkové" řadě NFA)
Tři přání
(1958) - FEX - vyšlo 29.11. 2008 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu
Smrt si říká Engelchen (1963) - FEX (též vyšlo 14.3. 2009 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Obchod na korze
(1965) - CČV/Bonton (též vyšlo v prosinci 2006 v časopisecké edici Lidových novin "Světový film", 4.12. 2008 jako příloha deníku Blesk a 13.9. 2010 ve "stánkové" řadě Bontonfilm)
Obchod na korze /BD/ (The Shop on the High Street, 1965) - Second Run - britské vydání
další "tuctovější" filmy této režisérské dvojice na DVD - Katka (1949), Únos (1952), Hudba z Marsu (1955)

Kakojannis Michalis
Řek Zorba (Zorba the Greek, 1964) - 20th Century Fox/Bonton (též vyšlo 25.3. 2011 ve "stánkové" řadě Bontonfilm)
Řek Zorba /BD/ (Zorba the Greek, 1964) - 20th Century Fox/Bonton

Kalatozov Michail
Jeřábi táhnou (Letjat žuravli, 1957) - Řitka Video

Kári Dagur
Albín jménem Nói (Nói albinói, 2003) - Cinemart/HCE
Dobré srdce (The Good Heart, 2009) - Cinemart - vydavatelem legálně vypálená verze na DVD-R!

Kasdan Lawrence
Náhodný turista (The Accidental Tourist, 1988) - Warner - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na německém vydání
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Žár těla (1981), Velké rozčarování (1983), Silverado (1985), Miluji tě k smrti (1990), Grand Canyon (1991), Wyatt Earp (1994), Pavučina snů (2003), Drahoušek k zakousnutí (2012)

Kašlík Václav

Rusalka (1962) - FEX (též vyšlo 15.2. 2012 ve "stánkové" řadě společnosti FEX) - obrazová verze 1,85:1!
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Prodaná nevěsta (1975)


Katzin H. Lee
Le Mans (1971) - Paramount/MagicBox

Kaufman Charlie
Synecdoche, New York (2008) - Bonton
Anomalisa (2015) - Universal/Bonton
Anomalisa /BD/ (2015) - Universal/Bonton

Kaufman Philip
Nesnesitelná lehkost bytí (The Unbearable Lightness of Being, 1987) - Warner/MagicBox
Nesnesitelná lehkost bytí SE (The Unbearable Lightness of Being, 1987) - Warner - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na polském vydání
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Posádka (1983), Posádka SE (1983), Vycházející slunce (1993), Perem markýze De Sade (2001), Klíč k vraždě (2005)

Kaurismäki Aki
Muž bez minulosti (Mies vailla menneisyyttä, 2002) - Cinemart/HCE (též vyšlo jako příloha časopisu Hype v březnu 2006)
Dalších deset minut (Ten Minutes Older: The Trumpet, 2002) - povídka Psi nemají peklo (Dogs Have No Heil) - příloha měsíčníku Stereo & Video č. 10/2005
Světla v soumraku (Laitakaupungin valot, 2006) - Cinemart - vydavatelem legálně vypálená verze na DVD-R!

Kawalerowicz Jerzy

Faraón (Faraon, 1965) - Urania - ořez do 1,85:1 (z originálního widescreenu 2,35:1)!
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Quo Vadis (2001)


Kazan Elia
Dohoda mezi gentlemany (Gentlemans Agreement, 1947) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském či australském (region 2+4) vydání
Tramvaj do stanice Touha (A Streetcar named Desire, 1951) - Warner
V přístavu (On the Waterfront, 1954) - Columbia/Bonton - obrazová "open matte" verze ve fullscreenu 1,37:1!
V přístavu /BD/ (On the Waterfront, 1954) - Sony/Bonton - obrazová verze 1,66:1!
Na východ od ráje
(East of Eden, 1955) - Warner/MagicBox
Na východ od ráje /BD/ (East of Eden, 1955) - Warner/MagicBox
Hosté
(The Visitors, 1972) - MagicBox

Keaton Buster
Frigo na mašině (The General, 1927) - Levné knihy
Frigo na mašině (The General, 1927) - KaB Music (též vyšlo v "novinové" edici Ráj DVD dne 6.6. 2008)

Kechiche Abdellatif
Život Adele (La Vie d´Adele, 2013) - Film Europe

Keighley William
Bullets or Ballots (1936) - Warner - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na německém vydání
Dobrodružství Robina Hooda (The Adventures of Robin Hood, 1938) - Warner

Kelly Gene
Ve městě (On the Town, 1949) - Warner - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na polském vydání
Zpívání v dešti (Singin in the Rain, 1952) - Warner
Zpívání v dešti SE (Singin in the Rain, 1952) - Warner
Zpívání v dešti /BD/ (Singin in the Rain, 1952) - Warner/MagicBox
Hello, Dolly!
(1968) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském vydání

Ki-duk Kim
Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom, 2003) - vyšlo jako příloha časopisu DVD Movie č. 10/2006 a 28.4. 2009 v časopisecké edici Reflexu "FilmX"
Samaritánka (Samaria, 2004) - Aerofilms - vyšlo 17.9. 2009, 29.8. 2010 a 7.12. 2010 ve stánkové řadě společnosti Sony BMG
3-iron
(Bin-jip, 2004) - Artcam/Filmhouse (též vyšlo 24.3. 2009 ve "stánkové" řadě Filmová galerie)
Čas (Sigan, 2006) - Filmhouse - vyšlo 21.4. 2009 ve "stánkové" řadě Filmová galerie

Kieslowski Krzysztof
Jizva (Blizna, 1976) - Levné knihy
Amatér (Amator, 1979) - Levné knihy
Náhoda (Przypadek, 1981) - Levné knihy
Bez konce (Bez konca, 1985) - Levné knihy
Krátký film o zabíjení (Krótki film o zabijaniu, 1987) - Levné knihy
Krátký film o lásce (Krótki film o milosci, 1988) - Levné knihy
Dvojí život Veroniky
(La Double vie de Véronique, 1991) - Zóna & Aerofilms/Kolekce 666 - objednat tady
Dvojí život Veroniky (La Double vie de Véronique, 1991) - Petit Press - slovenské vydání - vyšlo 21.12. 2007 jako DVD-příloha týdeníku TV SVET - pouze dabing!
Tři barvy: Modrá (Trois couleurs: Bleu, 1993) - North video - vyšlo 9.1. 2009 a 11.7. 2009 ve "stánkové" řadě Světový kinematograf
Tři barvy: Bílá (Trois couleurs: Blanc, 1994) - North video - vyšlo 23.1. 2009 a 11.7. 2009 ve "stánkové" řadě Světový kinematograf
Tři barvy: Červená (Trois couleurs: Rouge, 1994) - North video - vyšlo 6.2. 2009 a 11.7. 2009 ve "stánkové" řadě Světový kinematograf

King Henry
Přímo nad hlavou (Twelve O´Clock High, 1949) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském vydání
Sněhy Kilimandžára (The Snows of Kilimanjaro, 1952) - Levné knihy

Kitano Takeši

Scény u moře (Ano natsu, ichiban shizukana umi / A Scene at the Sea, 1991) - Filmhouse
Všichni to dělají aka Dáte si? (Minnâ-yatteruka! / Getting any?, 1995) - Filmhouse
Děti se vracejí (Kidzu ritan / Kids Return, 1996) - Filmhouse
Ohňostroj (Hana-bi / Fireworks, 1997) - Filmhouse
Kikudžiro (Kikujiro no natsu / Kikujiro, 1999) - Filmhouse
Bratr
aka Ve spárech yakuzy (Brother, 2001) - příloha měsíčníku DVDMAG č. 10/2004
Loutky (Dolls, 2002) - Filmhouse
Samuraj (Zatôichi, 2003) - Intersonic (též příloha časopisu Home Cinema č. 6/2006 a vyšlo i ve "stánkové" řadě DVD Hit v dubnu 2008)
Takeshis´ (2005) - HCE


Klarlund Anders Ronnow
Strings (2004) - HCE (též vyšlo v "novinové" edici Atypfilm dne 21.5. 2008 a 30.7. 2008)

Klimov Elem
Agónie - konec Rasputina (Agonija, 1974/1981) - Terran
Jdi a dívej se
(Idi i smotri, 1985) - Řitka Video (1. část též vyšla 12.5. 2009 ve "stánkové" řadě DVDMag, 2. část tamtéž 19.5. 2009) - film je distribuován "rozpůlen" na dvou samostatně prodejných discích!

Kmínek Oldřich
Manželství na úvěr (1936) - FEX (též vyšlo 19.2. 2014 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Žena na rozcestí (1937) - FEX (též vyšlo 14.5. 2014 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Její hřích (1939) - FEX (též vyšlo 11.6. 2014 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)

Knight Travis
Kubo a kouzelný meč (Kubo and the Two Strings, 2016) - Universal/Bonton
Kubo a kouzelný meč /BD/ (Kubo and the Two Strings, 2016) - Universal/Bonton

Kobajaši Masaki
Lidský úděl 1: Čistá láska aka Lidský úděl I: S bosýma nohama napříč peklem 1/2 (Ningen no džoken, 1959) - Terran - vyšlo 23.3. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Lidský úděl 2: Hněv aka Lidský úděl I: S bosýma nohama napříč peklem 2/2 (Ningen no džoken, 1959) - Terran - vyšlo 30.3. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Lidský úděl 3: Hrozba války aka Lidský úděl II: Cesta k věčnosti 1/2 (Ningen no džoken, 1959) - Terran - vyšlo 6.4. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Lidský úděl 4: Stesk po domově aka Lidský úděl II: Cesta k věčnosti 2/2 (Ningen no džoken, 1959) - Terran - vyšlo 13.4. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Lidský úděl 5: Přeskočit smrt aka Lidský úděl III: Dědictví 1/2 (Ningen no džoken, 1961) - Terran - vyšlo 20.4. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Lidský úděl 6: Naleziště aka Lidský úděl III: Dědictví 2/2 (Ningen no džoken, 1961) - Terran - vyšlo 26.4. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Harakiri (Seppuku, 1962) - Terran - vyšlo 2.2. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Vzpoura
(Džoiuči, 1967) - Filmhouse/Levné knihy

Kolár Jan Stanislav
Příchozí z temnot (1921) - NFA - v ČR ohlášeno na rok 2017
Otrávené světlo (1921) - NFA - v ČR ohlášeno na rok 2017

Komasa Jan
Varšavské povstání (Powstanie Warszawskie, 2014) - PANT - DVD je v prodeji jen jako nedílná součást knihy "Chtěli jsme být svobodní"
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Město 44 (2014)

Kon Satoši
Tokijští kmotři (Tókjó gottofazázu / Tokyo Godfathers, 2003) - Columbia/Bonton
Paprika (Papurika, 2006) - Sony/Bonton
Paprika /BD/ (Papurika, 2006) - Sony/Bonton

Končalovskij Andrej
Splašený vlak (Runaway Train, 1985) - MGM/Bonton
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Homer & Eddie (1989), Tango a Cash (1990)

Korda Zoltán
Kniha džunglí (Jungle Book, 1942) - Intervideo - vyšlo 14.4. 2010 ve "stánkové" řadě Intervideo - pouze dabing!
Sahara (1943) - Columbia/Bonton

Koreeda Hirokazu
Naše malá sestra (Umimachi Diary, 2015) - Film Europe/MagicBox

Korine Harmony
Spring Breakers (2012) - Bonton

Koster Henry
Moje modré nebe (My Blue Heaven, 1950) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském vydání
Roucho
(Robe, 1953) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském vydání

Kozincev Grigorij
Don Quijote (Don Kichot, 1957) - Řitka Video (též vyšlo 6.3. 2009 ve "stánkové" řadě Filmag)

Kramer Stanley
Hádej, kdo přijde na večeři (Guess Who´s Coming to Dinner, 1967) - Columbia/Bonton
Hádej, kdo přijde na večeři AE (Guess Who´s Coming to Dinner, 1967) - Sony/Bonton
Hádej, kdo přijde na večeři /BD/ (Guess Who´s Coming to Dinner, 1967) - Sony - v ČR není BD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na německém vydání
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou -
Princip domina (1977)

Krauze Krzystof
Můj Nikifor (Mój Nikifor, 2004) - HCE

Krejčík Jiří
Týden v tichém domě (1947) - FEX (též vyšlo 16.1. 2013 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Ves v pohraničí
(1948) - FEX (též vyšlo 7.3. 2009 a 9.2. 2010 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Svědomí (1948) - FEX (též vyšlo 9.11. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
O věcech nadpřirozených (1958) - FEX
Morálka paní Dulské
(1958) - FEX (též vyšlo jako příloha měsíčníku DiViDi číslo 4/2006 a 21.2. 2009 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Probuzení (1959) - FEX (též vyšlo 7.10. 2015 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Vyšší princip
(1960) - FEX (též vyšlo 10.3. 2009 a 10.2. 2010 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Svatba jako řemen (1967) - CČV/Bonton (též vyšlo 3.5. 2008, 31.5. 2009 a 19.7. 2009 jako příloha deníku Aha!)
Božská Ema (1979) - CČV/Bonton
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Čintamani & podvodník (1964), Pension pro svobodné pány (1967)

Krňanský Miroslav Josef
Píseň života (1924) - NFA - bonus na DVD s filmem "Batalion" Přemysla Pražského

Krška Václav

Ohnivé léto (1939) - FEX (též vyšlo 11.4. 2012 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Kluci na řece (1944) - FEX (éž vyšlo 31.10. 2012 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Řeka čaruje
(1945) - FEX (též vyšlo 4.12. 2009 a 8.6. 2010 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Housle a sen (1947) - FEX (též vyšlo 3.9. 2014 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Mladá léta
(1953) - FEX
Měsíc nad řekou (1953) - FEX (též vyšlo 4.6. 2010 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Stříbrný vítr (1954) - FEX (též vyšlo 29.4. 2011 a 20.12. 2011 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Zde jsou lvi (1958) - FEX (též vyšlo 15.4. 2015 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Mikoláš Aleš (1951), Z mého života (1955),
Legenda o lásce (1956), Dalibor (1956), Labakan (1956), Komedie s Klikou (1964)


Krumbachová Ester
Vražda ing. Čerta (1970) - CČV/Bonton

Kubásek Václav
Světlo jeho očí (1936) - FEX (též vyšlo 11.12. 2013 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Naši furianti
(1937) - FEX (též vyšlo 1.7. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Ideál septimy (1938) - FEX (též vyšlo 21.9. 2011 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD - Železný dědek (1948)

Kubrick Stanley
Stezky slávy (Paths of Glory, 1957) - MGM/Bonton
Spartakus (Spartacus, 1960) - Universal
Spartakus (Spartacus, 1960) - Universal/Bonton
Spartakus SE (Spartacus, 1960) - Universal
Spartakus
/BD/ (Spartacus, 1960) - Universal - v ČR není BD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na polském vydání
Lolita (1961) - Warner
Dr. Divnoláska (Dr. Strangelove, 1964) - Columbia/Bonton
Dr. Divnoláska CE (Dr. Strangelove, 1964) - Columbia - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském vydání
Dr. Divnoláska SE (Dr. Strangelove: 40th Anniversary Edition, 1964) - Columbia - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na německém vydání
Dr. Divnoláska /BD/ (Dr. Strangelove, 1964) - Sony/Bonton
2001: Vesmírná odysea (2001: A Space Odyssey, 1968) - Warner
2001: Vesmírná odysea /BD/ (2001: A Space Odyssey, 1968) - Warner/MagicBox
Mechanický pomeranč (A Clockwork Orange, 1971) - Warner
Barry Lyndon (1975) - Warner
Shining aka Osvícení (1980) - Warner
Full Metal Jacket aka Olověná vesta (1987) - Warner - verze v obrazovém formátu 1,33:1!
Full Metal Jacket aka Olověná vesta SE (1987) - Warner/MagicBox - verze v obrazovém formátu 1,85:1! - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na německém či polském vydání
Full Metal Jacket aka Olověná vesta /BD/ (1987) - Warner/MagicBox - verze v obrazovém formátu 1,85:1!
Eyes Wide Shut aka Spalující touha (1999) - Warner

Kunuk Zacharias
Rychlý běžec (Atanarjuat aka The Fast Runner, 2001) - Intersonic (též vyšlo jako DVD-příloha měsíčníku Stereo & Video č. 8/2005 a 23.3. 2010 a 20.11. 2010 ve "stánkové" řadě DVDHit)

Kurosawa Akira

Opilý anděl (Joidore tenši / Drunken Angel, 1948) - Filmhouse/Levné knihy
Toulavý pes
(Nora-inu, 1949) - Filmhouse/Levné knihy
Rašomon (Rašo-mon, 1950) - Levné knihy
Idiot (Hakuči, 1951) - Levné knihy
Žít
(Ikiru, 1952) - Filmhouse/Levné knihy
Sedm samurajů
(Šiči-nin no samurai, 1954) - Filmhouse/Levné knihy (též vyšlo 4.7. 2008 ve "stánkové" řadě Filmag)
Žiji ve strachu (Ikimono no kiroku/I Live in Fear, 1955) - Filmhouse/Levné knihy
Krvavý trůn
(Kumonosu džo, 1957) - Filmhouse/Levné knihy
Na dně (Donzoko, 1957) - Levné knihy
Tři zločinci ve skryté pevnosti aka The Hidden Fortress (Kakuši toride no San Akunin, 1958) - Filmhouse/Levné knihy
Zlý chlap spí dobře (Warui jatsu hodo joku nemuru, 1960) - Filmhouse/Levné knihy
Tělesná stráž aka Yojimbo (Jodžimbo, 1961) - Filmhouse/Levné knihy (též vyšlo 12.9. 2008 ve "stánkové" řadě Filmhouse)
Odvážní mužové aka Sanjuro (Tsubaki Sandžuro, 1962) - Filmhouse/Levné knihy
Nebe a peklo (Tengoku to jigoku/High and Low, 1963) - Filmhouse/Levné knihy
Rudovous (Akahige, 1964) - Filmhouse/Levné knihy
Dodeska-den (Dodes´ka-den, 1970) - Filmhouse/Levné knihy
Děrsu Uzala (Dersu Uzala, 1975) - Levné knihy - obrazová verze 2,20:1
Děrsu Uzala (Dersu Uzala, 1975) - Řitka video (též vyšlo 10.12. 2010 ve "stánkové" řadě Filmag) - obrazová verze 2,35:1
Kagemuša
(Kagemusha, 1979) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na maďarském vydání
Ran (1985) - HCE (též vyšlo v časopisecké edici Reflexu "FilmX")
Ran (1985) - Levné knihy
Srpnová rapsodie (Hachi-gatsu no kyôshikyoku, 1991)  - HCE - vyšlo 22.1. 2009 v časopisecké edici Reflexu "FilmX"


Kusturica Emir
Otec na služební cestě (Otac na sluzbenom putu, 1985) - Levné knihy
Arizona Dream (1992) - HCE - pouze dabing!
Arizona Dream (1992) - HCE (též vyšlo jako příloha časopisu DVD Movie č. 3/2006 a v časopisecké edici Reflexu "FilmX")
Arizona Dream (1992) - North video (vyšlo 12.6. 2009 jako příloha deníku Aha!)
Černá kočka, bílej kocour (Crna macka, beli macor, 1998) - Cinemart/HCE
Černá kočka, bílej kocour (Crna macka, beli macor, 1998) - Levné knihy - remasterovaná verze! 
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Život je zázrak (2004), Neviditelné děti (2005), Maradona režie Kusturica (2008)


     VYSVĚTLIVKY KE KATALOGU
    
Toto je denně aktualizovaný kompletní seznam "netuctových" a klasických filmů, které vyšly (či vyjdou) na DVD a BD (blu-ray) s českými titulky či (alespoň) dabingem.
     U filmů je uveden český a původní název, rok natočení, vydavatel a (za lomítkem) český distributor (pokud je vydavatel s distributorem totožný, např. v případě některých disků společností HCE, Bonton, SPI, Intersonic aj., je uveden jen jediný společný údaj).
     Pozor - řada filmů je již v ČR vyprodána či z tuzemské distribuce definitivně stažena. Tato situace není z pochopitelných důvodů v Katalogu zaznamenána - Katalog tedy zaznamenává pouze fakt, zda se titul v tuzemské distribuci někdy objevil a kdo ho v té době v ČR distribuoval.
     Pokud film vyšel ve více provedeních (singldisk, dvojdisk, SE atd.), je tato situace v Katalogu zachycena obvykle jen tehdy, pokud se jednotlivá vydání od sebe svým technickým provedením či obsahem liší (není tedy zaznamenána např. paramountská řada Golden Classic, v níž byly nezměněné disky jen vybaveny novým obalem a nejsou ani odlišovány reedice lišící se pouze přidáním českého dabingu k původnímu, jen titulkovanému vydání).
     Pokud není uvedeno jinak, mají všechny filmy v Katalogu české titulky a korektní obrazový formát (odpovídající režisérskému záměru). U ojedinělých případů, kdy je na disku místo titulků pouze dabing či je film prezentován v jiném než originálním obrazovém formátu (v "ořezu"), je to výslovně uvedeno a takto barevně zvýrazněno.
     Barevně odlišena jsou též DVD, která - ač mají české titulky či český zvuk - si v ČR ze tří důvodů nekoupíte:
     Takto jsou označeny filmy, jejichž vydání v ČR je teprve ohlášeno či které budou do ČR s největší pravděpodobností dovezeny, ale ještě se tak nestalo (podrobnosti o termínu vydání a dovozu do ČR jsou u jednotlivých DVD a BD uvedeny, popř. je zmíněna již vyšlá zahraniční mutace obsahující české titulky).
     Takto
jsou označeny filmy, s jejichž dovozem do ČR se zatím (a pravděpodobně vůbec) nepočítá, takže je lze pořídit jen na zahraničních e-shopech (vždy je uveden příklad alespoň jedné mutace disku, která má české titulky ve výbavě).
     Takto jsou označeny české filmy, které zatím nevyšly na DVD v ČR, ale existují alespoň na DVD a BD vydaném v zahraničí v původním českém znění (a s místně příslušnými - tedy např. anglickými - vypinatelnými titulky). Pokud jsou tyto titulky "nevypinatelné" (tedy "natvrdo" umístěné do obrazu), je tato informace uvedena a barevně zvýrazněna. Původně byla v Katalogu zaznamenána všechna zahraniční vydání "netuctových" českých filmů, z důvodu jejich stoupajícího počtu byly ale na podzim 2009 z Katalogu odstraněny (stav Katalogu před totuto selekcí, tedy se všemi zahraničními edicemi českých filmů vyšlými k 11.11. 2009, je "zaarchivován" tady).
     Zvláštní kód a barevné označení /BD/ mají v Katalogu tituly vydané na nosiči blu-ray.
     Výběr filmů je ryze subjektivní. Jsou-li z filmografie některého režiséra mezi "netuctové" či "klasické" filmy zařazeny pouze některé tituly, jsou pro úplnost jeho zbylé filmy dostupné na DVD a BD s českou podporou uvedeny jako poslední - barevně odlišená - položka.
    V Katalogu jsou (bez ohledu na jejich "tuctovost" či "netuctovost") zaznamenány všechny na DVD vydané české filmy, natočené do roku 1945. Pokud jde o zahraniční filmy, Katalog opět zaznamenává drtivou většinu filmů s CZ podporou natočených od počátku kinematografie do roku 1945 (opět bez ohledu na jejich "tuctovost" či "netuctovost") - vyřazeny byly jen tituly, jejichž pitomost je nesporná.
     Autor uvítá jakékoli upřesnění údajů v Katalogu či upozornění na případné chyby.


 Optimalizováno pro IE 5.5 (800 x 600)Copyright © 2002 - 2017, Code by Haireus & Content by ZonaEngine: (pre)Bloudil