ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD

Andrej Rublev

ZÓNA - hlavní strana
ZÓNA E-SHOP TEXTY RECENZE KONTAKT
ZÓNA - hlavní strana
 

číslo 5.643
(šestnáctá sezóna)
181 / 2017
středa
28. června 2017


Průběžně.cz :: sociální síť pro zpravodaje z ulice
Barva granátového jablka - film Sergeje Paradžanova - objednejte si české DVD
Zóna na Facebooku
Veveřácká kronika
ZÓNA :: E-SHOP - objednejte si české DVD
PINKY - Záchranná stanice pro veverky

TEXTY, KTERÉ MÁM RÁD

Top 20 Zóny
Blade Runner
Démanty noci
Stvořeni pro lásku
Zrcadlo
Stalker & Zóna
Marketa Lazarová
Obrazy starého sveta
Stalker
Nostalgie
Smuteční slavnost
Duchovní film

Na stránkách Zóny, vycházejících každodenně v nepřetržitém sledu od ledna 2002, najdete:

ZÓNA
Informace o netuctových filmech na DVD a BD. Tato stránka je aktualizována každodenně (včetně víkendů a svátků) v rozsahu obvykle jedné zprávy (umístěné vždy na začátek prostředního sloupce; zprávy jsou řazeny chronologicky v sestupném pořadí). Aktualizace (poznáte ji podle čísla vydání a datumu v záhlaví) je odesílána na server vždy v noci předchozího dne (obvykle kolem půlnoci), během dne se už obsah stránky nemění. Podrubrika Katalog (sloupec vpravo) nabízí seznam "netuctových" a klasických filmů na DVD a BD s českou jazykovou podporou (titulky, dabing) a je aktualizována denně.

E-SHOP
Seznam DVD, CD a knih, které Zóna vydala či se na jejich vydání spolupodílela. Současně zde naleznete linky na obchody v ČR i SR, kde jsou uvedené tituly v prodeji.

RECENZE
32 recenzí disků, napsaných v roce 2002. Stránka je "zakonzervována", nové recenze se na ní již neobjevují.

TEXTY
Zde najdete zásadní programový text o "duchovním filmu" (napsaný v roce 1994 u příležitosti stejnojmenného cyklu LFŠ) a sloupky, které pod názvem Region free vycházely od července 2005 do ledna 2007 v týdeníku Reflex.

KONTAKTY
Základní údaje o autorovi, osobách a webech spřízněných se Zónou.

STARÁ ZÓNA
V pondělí 11. října 2004 se u příležitosti tisícího vydání Zóny změnil způsob technologického řešení tohoto webu (statické stránky byly nahrazeny programovanými). Na tuto tzv. "novou" Zónu, na které se nyní nacházíte, nebylo ale přeneseno všech tisíc v průběhu předchozích tří let publikovaných zpráv, ale jen jejich aktualizovaný a opravený cca dvoutřetinový výběr (600 zpráv). "Starou" Zónu s kompletní tisícovkou zpráv, tedy zakonzervovanou ve stavu, v jakém ukončila svou činnost v neděli 10. října 2004, naleznete zde.


ZÓNA DOPORUČUJE KE ČTENÍ:

petr
alenka
lavran
douglas
betelgeuse
fantom
25fps
noir
cinepur

 


SHOPY

Veveřáci

Kolínský Bloudil - virtuální fotomapa

Nostalghia - andělské stránky

Kulturní portál akcí v Hradci Králové a okolí

Nostalghia - Andrej Tarkovskij

Nostalghia - Markéta Lazarová

DVDbase

David Lynch

DVD-LDbáze

FilmHouse

Týdeník Kolínský PRES

Česká společnost pro filmová studia

Ermanno Olmi: Rozhovory

Rozhovory s Josifem Brodským

Krása je symbolem pravdy

Výzva k vydání Markety Lazarové na DVD

Andrej Tarkovskij - Krása je symbolem pravdy

DVDFreak

Zóna

Zóna

Zóna

DVD BEST

Jean-Luc Godard: Příběh(y) filmu

Nakladatelství Camera Obscura

Filmový časopis 25fps

Svět DVD pod lupou : R2DVD

HDTV - Aktuálně o HDTV, HD Ready, LCD televize, plazma TV

HDmag.cz - magazín o Blu-ray, HD DVD a HDTV

Jim Jarmusch: Rozhovory 1980 - 2000 (Camera obscura)

Andrej Arseňjevič Tarkovskij: Zapečetěný čas

iNDiEFiLM - web o nezávislém filmu

 
aktuální zpravodajství
Short Cuts
     ♣   Na novinové stánky momentálně vstupuje osmmnácté číslo "minimagazínu" společnosti FEX nazvaného DVD Revue, v němž za 49 Kč vedle přehledu českých filmů, které budou v prodeji na stáncích v červenci, najdete i tři DVD se snímky Velbloud uchem jehly (1936) Huga Haase a Otakara Vávry, Divotvorný klobouk (1952) Alfréda Radoka a s dokumentem Souboj vojevůdců 6 (Clash of Warriors, 2000).
     ♣   Další z mnoha bontonských reedičních řad, snažících se prodat již dříve vydané disky v novém přebalu, se v obchodech objeví v polovině července. Řada tentokrát nazvaná "Big Face" nabídne převážně akční a oddychové tituly (mj. Grimsby, Stalingrad, Chappie, Salt, Slzy slunce atd.) a za zmínku zde stojí kvůli zařazení snímku Černý jestřáb sestřelen (Black Hawk Down, 2001) Ridleyho Scotta. V této řadě prodávaná DVD budou opatřena cenovkou 150 Kč, BD pořídíte za dvojnásobek.
     ♣   V médiích se mihla informace, že Terry Gilliam po sedmnácti letech konečně dotočil sérií katastrof pronásledovaný snímek Muž, který zabil Dona Quijota (The Man Who Killed Don Quixote, 2018) a zahájil postprodukční práce. Společností Bioscop se okamžitě pochlubila, že film v příštím roce uvede do tuzemských kin.
     ♣   Po chváleném snímku Na život a na smrt (Lone Survivor, 2013), zachycujícím zpackanou operaci čtyřčlenné speciální americké jednotky v Afghanistánu (v ČR ho na DVD vydala společnost North video), se na "počeštěné" disky dostane i další snímek režiséra Petera Berga inspirovaný skutečnou událostí. V českých kinech neuvedenou rekonstrukci dění po bostonském teroristickém útoku v roce 2013 Den patriotů (Patriots Day, 2016) vydá v lokální edici na DVD i BD v červenci MagicBox.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 28.6. 2017/

Otrávený příchozí
     Ediční činnost Národního filmového archivu se v poslední době oproti předchozím letům znásobila kvůli postupnému zpřístupňování restaurovaných filmů z projektu "Digitální restaurování českého filmového dědictví", nezůstává ale jen u nich. Dokladem jsou  němé filmy, vycházející v DVD-edici NFA, kde k filmu Milenky starého kriminálníka (1927) Svatopluka Innemanna loni v prosinci přibyl Batalion (1927) Přemysla Pražského. Tuto "němou" sekci hodlá NFA na podzim rozšířit vydáním dvou filmů na jednom společném disku - tentokrát půjde o restaurovaný němý horor Příchozí z temnot (1921) J.S. Kolára a další snímek téhož režiséra Otrávené světlo (1921), spolurežírovaný Karlem Lamačem. O obou filmech se leccos zajímavého lze dočíst na ČSFD, pobaví především letité uvádění Příchozího z temnot v neúplné verzi a chybné chronologii jednotlivých dílů...
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 27.6. 2017/

Áldozat?
     O tom, že společnost Sony skoupila pro část světa (včetně té naší) videopráva k loni v Cannes premiérovanému snímku Elle (2016) Paula Verhoevena, oceněnému dvěma Zlatými glóby (v sekci cizojazyčných filmů dokonce pokořil Toniho Erdmanna) a oscarovou nominací, jsem psal v březnu, kdy v Americe vyšel na BD vybaveném i českými titulky. Od té doby se situace kolem filmu "vyvinula" trojím způsobem. Za prvé - týž "modrý" disk, vybavený i českými titulky, už dorazil i do Evropy a je ke koupi na skandinávských e-shopech, coby jediná evropská mutace v tomto "počeštěném" provedení (v jiných velkých evropských zemích jako Británie, Německo, Itálie, Španělsko atd. nepatří práva Sony a tak na tamních lokálních BD-edicích "čeština" samozřejmě absentuje). Za druhé - stále nic nenasvědčuje tomu, že by Bonton, zdejší distributor produkce Sony, projevil zájem disk(y) s Elle dovézt do tuzemské distribuce, což je domnívám se způsobeno i tím, že na DVD ani BD není umístěn český dabing, ale jen titulky. A za třetí - za pár dní vychází v premiéře i "počeštěná" Elle na DVD, což by mohlo potěšit ty, kdo dosud technologii blu-ray ignorují. Problém je u DVD ale v tom, že společnost Sony české titulky umístila pouze na mutaci výhledově určenou pro Maďarsko, Bulharsko, Chorvatsko, Rumunsko, ČR a Slovensko (se šesti příslušnými titulkovými sadami a sedmou anglickou) a ta nikde jinde než v těchto zemích nebude v prodeji (přičemž není vyloučeno, že nakonec nebude v prodeji dokonce ani ve všech jmenovaných zemích, jak píši výše). Jinak řečeno, toužíte-li po DVD s Elle s českými (a slovenskými) titulky, lze ho od poloviny července pod distribučním názvem Áldozat? koupit v Maďarsku.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 26.6. 2017/

Vyšlo/vyjde (pro týdny od 19.6. do 2.7. 2017)
     V právě končícím týdnu se na DVD z toho zajímavějšího začal prodávat T2 Trainspotting (2017) Dannyho Boylea (Sony/Bonton).
     V příštím týdnu budou na DVD k nepřehlédnutí filmy Panna (1940) Františka Čápa (FEX), Naše malá sestra (Umimachi Diary, 2015) Hirokazu Koreedy (Film Europe/MagicBox) a dvojdisk s filmy Následky lásky (Le Conseguenze dell´amore, 2004) a Tady to musí být (This Must Be the Place, 2011) Paola Sorrentina (Film Europe/MagicBox).
     A "modré placky"? Zatímco v minulém týdnu se z toho zajímavějšího na BD objevily snímky T2 Trainspotting (2017) Dannyho Boylea (Sony/Bonton) a Bratříčku, kde jsi? (O Brother, Where Art Thou?, 2000) bratří Coenových (Bonton) a na UHD BD T2 Trainspotting (2017) Dannyho Boylea (Sony/Bonton), týden příští je co do ohlášených zajímavých BD-premiér zcela plonkový.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 25.6. 2017/

Dějiny čtení
     ♣   "Jestli lze dojmy z textů v knize ´Ze života tajtrlíků´ stručně shrnout, pak třeba takto: tím pestrým souborem přímo i nepřímo prochází motiv chvály řemesla a umění coby aktivity nikterak magické či éterické, avšak uplatňovat na umění divácké požadavky takzvaného zdravého rozumu a obyčejného člověka je cesta k rychle zapomenutelné průměrnosti. Juráček uměl vysvětlovat zákonitosti umění, ale požadoval v něm prostor pro nevysvětlitelné. Jak šel čas a dorazila normalizace, nemohl s tímhle nenarazit." Nedávno vydanou knihu Pavel Juráček: Ze života tajtrlíků, připravenou společně Knihovnou Václava Havla a NFA, recenzoval v Lidových novinách Josef Chuchma. Více tady.
     ♣   "Filmy noir jsou o temnotě, tísni a napětí. A pokud se o někom říká, že byl filmovým mistrem napětí, tak je to Alfred Hitchcock. Jeho filmy mají natolik osobitou tvář, že stojí samy za sebe a těžko je nějak kategorizovat. Proto trojici jím režírovaných titulů – Ani stín podezření (Shadow of a Doubt, 1943) s psychopatickým strýčkem Charliem v podání Josepha Cottona, špionážní drama Pochybná žena (Notorious, 1946), ve kterém se Ingrid Bergman potkala s Cary Grantem, a Nepravý muž (The Wrong Man, 1956) s Henry Fondou coby nespravedlivě obviným mužem - uvádíme v sekci s názvem Alfred Hitchcock - na pomezí noiru."  První ochutnávku z programu srpnového Noir Film Festivalu na Křivoklátě napsala pro web Film noir Jana Bébarová. Více tady.
     ♣   "Day-Lewisovi nikdo neupře famózní talent a odevzdanost, nicméně i jeho styl herectví lze těžko nazvat civilním. Na rozdíl od De Nira není Day-Lewis nikdy uvolněný. Vždy na sebe strhává pozornost a nutí diváky oceňovat výkon sám, nikoli se vnořit do děje. Jeho styl se hodí do klasicky stavěných nákladných dramat a dost se míjí s tím, jak dosahují realismu dnešní filmaři využívající paradokumentární postupy." U příležitosti aktuálního oznámení Daniela Day-Lewise o ukončení herecké kariéry "odemkl" Respekt hercův portrét, který před čtyřmi lety napsal Kamil Fila. Více tady.
     ♣   "Zdeněk Hudec dochází k závěru, že Jancsóova tvorba z let 1963–1981 představuje v symptomatické rovině ´opozici vůči marx-leninskému politickému puritanismu, který se vůči sexu ocitnul v pozici autoritativní diktatury.´ Odvolávání se na široké spektrum intelektuálních autorit sice text neustále vyvádí ze světa kinematografie na území filozofie, sociologie či psychologie, ale zásluhou Hudcova hutného a až na některá souvětí s přemírou odboček relativně srozumitelného výkladu můžete knihu odložit s pocitem, že jste se sice nedozvěděli mnoho nového o formě a stylu Jancsóových filmů, zato o něco lépe chápete Foucaulta, Marxe nebo Reicha a ve tvorbě maďarského režiséra dokážete rozpoznat jejich otisk." Knihu Zdeňka Hudce Miklós Jancsó a jeho filmy: Prostorový model moci ve filmech Miklóse Jancsóa z let 1963-1981, vydanou nakladatelstvím Casablanca, recenzuje v Revue Filmového přehledu Martin Šrajer. Více tady.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 24.6. 2017/

Nečekaný Bratříček
     Situace, kdy je disk ohlášen k vydání a kvůli nejrůznějším komplikacím v uvedeném termínu nevyjde, je vcelku běžná, mnohem vzácnější je ale opačná varianta, kdy vyjde disk, který k vydání ohlášen nebyl. V případě skvělého "retro-muzikálu" Bratříčku, kde jsi? (O Brother, Where Art Thou?, 2000) bratří Coenových došlo v tomto týdnu k druhé variantě, byť s jistými "polehčujícícmi okolnostmi", totiž že disk se dočkal několika oznámených dat premiéry a jejich následného zrušení, takže jeho nečekané zjevení se v obchodech nepřišlo jako úplný blesk z čistého nebe. O tuzemských peripetiích s vydáním mého oblíbeného filmu jak v minulosti na DVD, tak nyní na BD, jsem podrobně psal v dubnu, když jsem ohlašoval jeho lokální (tedy čistě jen pro český trh určenou a připravenou) edici na blu-ray, chystanou z masteru společnosti Canal Plus na květen Bontonem. Disk byl následně přesunut na červen, poté z června na červenec a když už to vypadalo, že bude odsunut z července na srpen, objevil se v tomto týdnu bez jakéhokoliv avíza nečekaně v některých obchodech. Velezábavná komedie o "imbecilech ve středním věku" jde do prodeje za u BD neobvykle nízkou premiérovou cenu 300 Kč.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 23.6. 2017/

Logan Noir
     Černobílost obrazu je jaksi podvědomě automaticky spojována s artovostí, přesto ale existují výjimky, kdy je "noirové" obrazové řešení vtištěno ryzímu blocbusteru. Poprvé se i u nás o podobném nápadu psalo před dvěma lety, kdy se rozhodl převést do černobílé svůj svým způsobem fenomenální snímek Šílený Max: Zběsilá cesta (Mad Max: Fury Road, 2015) George Miller - původní nápad vydat tuto verzi celosvětově na BD ale nakonec Warneři vykostili a tak se tzv. Black & Chrome Edition objevila až s déle než ročním zpožděním oproti "barevné" edici a navíc jen v největších prodejních teritoriích. V tuzemsku se ti, kdo jsou zvědaví na to, co udělá s hollywoodským velkofilmem převod do černobílé, dočkají až letos v červenci, kdy totožný nápad realizuje James Mangold, režisér snímku Logan: Wolverine (Logan, 2017). Jedno z mnoha pokračování série X-Men se stalo nečekaným celoplanetárním megahitem (jen v Americe film utržil téměř čtvrtmiliardu dolarů) a Mangold tak dostal v případě převodu Logana na "nosiče domácího kina" od studia volné ruce k představení jeho obrazově "temnější" černobílé verze. Takzvaný Logan Noir se k zájemcům dostane v červenci coby bonus na BD souběžně se standardní verzí, nebude to ale úplně "zadarmo" - černobílá verze bude totiž umístěna jen na dražší vícedisková sběratelská provedení filmu. Konkrétně v ČR nabídne standardní jednodiskové "modré" vydání Logana, prodávané za 500 Kč, barevnou kinoverzi filmu, zatímco Logan Noir bude součástí jen dvoudiskových BD-edic, zabalených ve steelbooku a digibooku a vybavených cenovkou 700 Kč.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 22.6. 2017/

Bonton v červenci
     Červencová nabídka DVD, BD a UHD BD-premiér vydavatelské a distribuční společnosti Bonton je zajímavá snad jen zcela bezprecedentním zastoupením nejmodernějšího typu nosiče. Zatímco v jiných měsících se v nabídkách Bontonu i MagicBoxu objevují UHD BD obvykle v počtu jednoho či dvou titulů, v červenci jich Bonton do českých obchodů pošle neuvěřitelných třináct.
     Heslovitý soupis všech červencových prodejních premiér Bontonu (včetně orientačních termínů zahájení jejich prodeje) vypadá takto:
Tituly na DVD:
12.7. - Logan: Wolverine, Kocour Bob, Pes Ro(c)ku.
19.7. - Pouto, Resident Evil: Vendetta.
26.7. - Život.
Tituly na BD:
12.7. - Logan: Wolverine, Logan: Wolverine (2BD, steelbook), Logan: Wolverine (2BD, digibook).
19.7. - Resident Evil: Vendetta, Základní instinkt.
26.7. - Život, Život (steelbook).
Tituly na UHD BD:
12.7. - Bitevní loď (UHD+BD), Rychle a zběsile 6 (UHD+BD), Rychle a zběsile 7 (UHD+BD), Zpívej (UHD+BD), Rozpolcený (UHD+BD), Padesát odstínů šedi (UHD+BD), Padesát odstínů temnoty (UHD+BD), Já, padouch (UHD+BD), Já, padouch 2 (UHD+BD), Mumie (UHD+BD), Mumie se vrací (UHD+BD), Mumie: Hrob dračího císaře (UHD+BD).
26.7. - Život (UHD+BD).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 21.6. 2017/

Edice Omerta
     K tuzemským edičním evergreenům patří letité marné usilování společnosti MagicBox o "počeštěnou" edici "kmotrovské" trilogie ve vysokém rozlišení. Pokud vím, trvá už osm let, a výsledek je neměnný - majitel práv, společnost Paramount, jehož produkci v ČR MagicBox distribuuje, se stejně jako v případě několika dalších žádaných titulů k "modré" edici s českou podporou stále přemluvit nenechal. Proto na srpen chystané nové tuzemské vydání Coppolových snímků Kmotr (The Godfather, 1972), Kmotr II (The Godfather: Part II, 1974) a Kmotr III (The Godfather: Part III, 1990) sběratele BD nejspíš pořádně rozčílí, připomenutím toho, že se opět týká jen "výběhového" formátu DVD. Box, tentokrát nazvaný Kolekce Kmotr: edice Omerta, nabídne shodné disky jako před deseti lety vydaná (a v ČR stále prodávaná) "Coppolova remasterovaná edice", jen vložené do nového obalu a doplněné o zatím nespecifikované "sběratelské předměty".
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 20.6. 2017/

Stalkerologie
     Už z názvu tohoto webu je myslím zřejmé, že mám "jakýsi" vztah k filmu Stalker (1979) Andreje Tarkovského, veřejně stvrzený kromě mnoha jiného i tím, že před lety právě Stalker vyšel jako startovací snímek DVD-řady "Netuctové filmy" s logem Zóny na obalu. Celá ta léta mě proto trápil fakt, že zrovna Stalker má takový problém s kvalitou "reprodukce", bránící jeho sebezapálenějšímu obdivovateli v možnosti vidět ho v provedení, v němž ho režisér natočil. Tuzemské kinokopie byly v mizerném technickém stavu už v době, kdy měl film před více než třemi desetiletími československou kinopremiéru a z více důvodů problematická byla bohužel i kvalita všech existujících masterů, z nichž byl kdekoliv na světě Stalker vydán na DVD (včetně edice české). Náprava byla logicky očekávána v časech "vysokého rozlišení", ale i v tomto případě byly výsledky zprvu tristní, protože donedávna vydaná BD opět pracovala s nekvalitním zdrojovým materiálem a předkládané výsledky byly stejně sporné jako u letitých DVD. Nedivte se tedy, že "tarkology" (a "stalkerology" obzvlášť) z celého světa od konce minulého týdne přistihnete trvale se zamženýma očima - podle dosavadních recenzí je totiž konečně k dispozici onen po desetiletí toužebně očekávaný "stalkerovský svatý grál" neboli BD-edice s restaurovanou verzí Stalkera fenomenálních kvalit. Očekávání spojená s tím, že tento přepis chystala legendární americká společnost Criterion, byla sice značná, i otrlým recenzentům ale výsledek zjevně vyrazil dech a přiměl je k vynášení extatických soudů. Už první vyšlá recenze, publikovaná na Blu-ray.com (tady), byla zcela nadšená a reakci na DVDBeaver (tady) doporučuji k důkladnému prostudování nejen kvůli textu ("For many, myself included, this represents the Blu-ray release of the year to date."), ale i pro dokonalou názornost screenshotů porovnávajících šest různých edic Stalkera od čtveřice DVD ke dvěma "modrým" verzím.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 19.6.2017/
 
katalog
Katalog "netuctových"
a klasických filmů na DVD a BD
s českou jazykovou podporou

A B C Č D E F G H CH I J K L M 
N O P Q R S Š T U V W X Y Z 
Zobrazit kompletní katalog »»»

Kachyňa Karel
Naděje (1963) - FEX (též vyšlo 21.9. 2016 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Ať žije republika
(1965) - CČV/Bonton
Kočár do Vídně (1966) - CČV/Bonton (též vyšlo 24.3. 2009 a 26.7. 2009 jako příloha deníku Aha! a 20.9. 2010 ve "stánkové" řadě Bontonfilm)
Noc nevěsty (1967) - CČV/Bonton
Ucho
(1970) - CČV/Bonton (též vyšlo jako příloha deníku Blesk ze dne 18.12. 2008)
Ucho (1970) - BMP - remasterovaná verze
Už zase skáču přes kaluže (1970) CČV/Bonton (též vyšlo jako příloha měsíčníku Biják č. 9/2006 a jako příloha deníku Aha! ze dne 25.6. 2008)
Městem chodí Mikuláš (1992) - ČT/MagicBox
Kráva (1992) - CZ Digital Media
Kráva (1992) - Levné knihy
Kráva (1992) - MagicBox
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Tenkrát o Vánocích (1958), Král Šumavy (1959), Práče (1960), Malá mořská víla (1975), Setkání v červenci (1977), Setkání v červenci (1977) - remasterovaná verze, Lásky Lásky mezi kapkami deště (1979), Pozor, vizita! (1981), Sestřičky (1983), Smrt krásných srnců (1986), Dobré světlo (1986), Kam, pánové, kam jdete? (1987), Oznamuje se láskám vašim (1988), Blázni a děvčátka (1989), Fany (1995), Hanele (1999)

Kadár Ján & Klos Elmar
Tam na konečné (1957) - NFA (též vyšlo 18.12. 2013 ve "stánkové" řadě NFA)
Tři přání
(1958) - FEX - vyšlo 29.11. 2008 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu
Smrt si říká Engelchen (1963) - FEX (též vyšlo 14.3. 2009 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Obchod na korze
(1965) - CČV/Bonton (též vyšlo v prosinci 2006 v časopisecké edici Lidových novin "Světový film", 4.12. 2008 jako příloha deníku Blesk a 13.9. 2010 ve "stánkové" řadě Bontonfilm)
Obchod na korze /BD/ (The Shop on the High Street, 1965) - Second Run - britské vydání
další "tuctovější" filmy této režisérské dvojice na DVD - Katka (1949), Únos (1952), Hudba z Marsu (1955)

Kakojannis Michalis
Řek Zorba (Zorba the Greek, 1964) - 20th Century Fox/Bonton (též vyšlo 25.3. 2011 ve "stánkové" řadě Bontonfilm)
Řek Zorba /BD/ (Zorba the Greek, 1964) - 20th Century Fox/Bonton

Kalatozov Michail
Jeřábi táhnou (Letjat žuravli, 1957) - Řitka Video

Kári Dagur
Albín jménem Nói (Nói albinói, 2003) - Cinemart/HCE
Dobré srdce (The Good Heart, 2009) - Cinemart - vydavatelem legálně vypálená verze na DVD-R!

Kasdan Lawrence
Náhodný turista (The Accidental Tourist, 1988) - Warner - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na německém vydání
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Žár těla (1981), Velké rozčarování (1983), Silverado (1985), Miluji tě k smrti (1990), Grand Canyon (1991), Wyatt Earp (1994), Pavučina snů (2003), Drahoušek k zakousnutí (2012)

Kašlík Václav

Rusalka (1962) - FEX (též vyšlo 15.2. 2012 ve "stánkové" řadě společnosti FEX) - obrazová verze 1,85:1!
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Prodaná nevěsta (1975)


Katzin H. Lee
Le Mans (1971) - Paramount/MagicBox

Kaufman Charlie
Synecdoche, New York (2008) - Bonton
Anomalisa (2015) - Universal/Bonton
Anomalisa /BD/ (2015) - Universal/Bonton

Kaufman Philip
Nesnesitelná lehkost bytí (The Unbearable Lightness of Being, 1987) - Warner/MagicBox
Nesnesitelná lehkost bytí SE (The Unbearable Lightness of Being, 1987) - Warner - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na polském vydání
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Posádka (1983), Posádka SE (1983), Vycházející slunce (1993), Perem markýze De Sade (2001), Klíč k vraždě (2005)

Kaurismäki Aki
Muž bez minulosti (Mies vailla menneisyyttä, 2002) - Cinemart/HCE (též vyšlo jako příloha časopisu Hype v březnu 2006)
Dalších deset minut (Ten Minutes Older: The Trumpet, 2002) - povídka Psi nemají peklo (Dogs Have No Heil) - příloha měsíčníku Stereo & Video č. 10/2005
Světla v soumraku (Laitakaupungin valot, 2006) - Cinemart - vydavatelem legálně vypálená verze na DVD-R!

Kawalerowicz Jerzy

Faraón (Faraon, 1965) - Urania - ořez do 1,85:1 (z originálního widescreenu 2,35:1)!
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Quo Vadis (2001)


Kazan Elia
Dohoda mezi gentlemany (Gentlemans Agreement, 1947) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském či australském (region 2+4) vydání
Tramvaj do stanice Touha (A Streetcar named Desire, 1951) - Warner
V přístavu (On the Waterfront, 1954) - Columbia/Bonton - obrazová "open matte" verze ve fullscreenu 1,37:1!
V přístavu /BD/ (On the Waterfront, 1954) - Sony/Bonton - obrazová verze 1,66:1!
Na východ od ráje
(East of Eden, 1955) - Warner/MagicBox
Na východ od ráje /BD/ (East of Eden, 1955) - Warner/MagicBox
Hosté
(The Visitors, 1972) - MagicBox

Keaton Buster
Frigo na mašině (The General, 1927) - Levné knihy
Frigo na mašině (The General, 1927) - KaB Music (též vyšlo v "novinové" edici Ráj DVD dne 6.6. 2008)

Kechiche Abdellatif
Život Adele (La Vie d´Adele, 2013) - Film Europe

Keighley William
Bullets or Ballots (1936) - Warner - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na německém vydání
Dobrodružství Robina Hooda (The Adventures of Robin Hood, 1938) - Warner

Kelly Gene
Ve městě (On the Town, 1949) - Warner - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na polském vydání
Zpívání v dešti (Singin in the Rain, 1952) - Warner
Zpívání v dešti SE (Singin in the Rain, 1952) - Warner
Zpívání v dešti /BD/ (Singin in the Rain, 1952) - Warner/MagicBox
Hello, Dolly!
(1968) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském vydání

Ki-duk Kim
Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom, 2003) - vyšlo jako příloha časopisu DVD Movie č. 10/2006 a 28.4. 2009 v časopisecké edici Reflexu "FilmX"
Samaritánka (Samaria, 2004) - Aerofilms - vyšlo 17.9. 2009, 29.8. 2010 a 7.12. 2010 ve stánkové řadě společnosti Sony BMG
3-iron
(Bin-jip, 2004) - Artcam/Filmhouse (též vyšlo 24.3. 2009 ve "stánkové" řadě Filmová galerie)
Čas (Sigan, 2006) - Filmhouse - vyšlo 21.4. 2009 ve "stánkové" řadě Filmová galerie

Kieslowski Krzysztof
Jizva (Blizna, 1976) - Levné knihy
Amatér (Amator, 1979) - Levné knihy
Náhoda (Przypadek, 1981) - Levné knihy
Bez konce (Bez konca, 1985) - Levné knihy
Krátký film o zabíjení (Krótki film o zabijaniu, 1987) - Levné knihy
Krátký film o lásce (Krótki film o milosci, 1988) - Levné knihy
Dvojí život Veroniky
(La Double vie de Véronique, 1991) - Zóna & Aerofilms/Kolekce 666 - objednat tady
Dvojí život Veroniky (La Double vie de Véronique, 1991) - Petit Press - slovenské vydání - vyšlo 21.12. 2007 jako DVD-příloha týdeníku TV SVET - pouze dabing!
Tři barvy: Modrá (Trois couleurs: Bleu, 1993) - North video - vyšlo 9.1. 2009 a 11.7. 2009 ve "stánkové" řadě Světový kinematograf
Tři barvy: Bílá (Trois couleurs: Blanc, 1994) - North video - vyšlo 23.1. 2009 a 11.7. 2009 ve "stánkové" řadě Světový kinematograf
Tři barvy: Červená (Trois couleurs: Rouge, 1994) - North video - vyšlo 6.2. 2009 a 11.7. 2009 ve "stánkové" řadě Světový kinematograf

King Henry
Přímo nad hlavou (Twelve O´Clock High, 1949) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském vydání
Sněhy Kilimandžára (The Snows of Kilimanjaro, 1952) - Levné knihy

Kitano Takeši

Scény u moře (Ano natsu, ichiban shizukana umi / A Scene at the Sea, 1991) - Filmhouse
Všichni to dělají aka Dáte si? (Minnâ-yatteruka! / Getting any?, 1995) - Filmhouse
Děti se vracejí (Kidzu ritan / Kids Return, 1996) - Filmhouse
Ohňostroj (Hana-bi / Fireworks, 1997) - Filmhouse
Kikudžiro (Kikujiro no natsu / Kikujiro, 1999) - Filmhouse
Bratr
aka Ve spárech yakuzy (Brother, 2001) - příloha měsíčníku DVDMAG č. 10/2004
Loutky (Dolls, 2002) - Filmhouse
Samuraj (Zatôichi, 2003) - Intersonic (též příloha časopisu Home Cinema č. 6/2006 a vyšlo i ve "stánkové" řadě DVD Hit v dubnu 2008)
Takeshis´ (2005) - HCE


Klarlund Anders Ronnow
Strings (2004) - HCE (též vyšlo v "novinové" edici Atypfilm dne 21.5. 2008 a 30.7. 2008)

Klimov Elem
Agónie - konec Rasputina (Agonija, 1974/1981) - Terran
Jdi a dívej se
(Idi i smotri, 1985) - Řitka Video (1. část též vyšla 12.5. 2009 ve "stánkové" řadě DVDMag, 2. část tamtéž 19.5. 2009) - film je distribuován "rozpůlen" na dvou samostatně prodejných discích!

Kmínek Oldřich
Manželství na úvěr (1936) - FEX (též vyšlo 19.2. 2014 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Žena na rozcestí (1937) - FEX (též vyšlo 14.5. 2014 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Její hřích (1939) - FEX (též vyšlo 11.6. 2014 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)

Kobajaši Masaki
Lidský úděl 1: Čistá láska aka Lidský úděl I: S bosýma nohama napříč peklem 1/2 (Ningen no džoken, 1959) - Terran - vyšlo 23.3. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Lidský úděl 2: Hněv aka Lidský úděl I: S bosýma nohama napříč peklem 2/2 (Ningen no džoken, 1959) - Terran - vyšlo 30.3. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Lidský úděl 3: Hrozba války aka Lidský úděl II: Cesta k věčnosti 1/2 (Ningen no džoken, 1959) - Terran - vyšlo 6.4. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Lidský úděl 4: Stesk po domově aka Lidský úděl II: Cesta k věčnosti 2/2 (Ningen no džoken, 1959) - Terran - vyšlo 13.4. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Lidský úděl 5: Přeskočit smrt aka Lidský úděl III: Dědictví 1/2 (Ningen no džoken, 1961) - Terran - vyšlo 20.4. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Lidský úděl 6: Naleziště aka Lidský úděl III: Dědictví 2/2 (Ningen no džoken, 1961) - Terran - vyšlo 26.4. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Harakiri (Seppuku, 1962) - Terran - vyšlo 2.2. 2011 ve "stánkové" řadě Terran
Vzpoura
(Džoiuči, 1967) - Filmhouse/Levné knihy

Kolár Jan Stanislav
Příchozí z temnot (1921) - NFA - v ČR ohlášeno na rok 2017
Otrávené světlo (1921) - NFA - v ČR ohlášeno na rok 2017

Komasa Jan
Varšavské povstání (Powstanie Warszawskie, 2014) - PANT - DVD je v prodeji jen jako nedílná součást knihy "Chtěli jsme být svobodní"
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Město 44 (2014)

Kon Satoši
Tokijští kmotři (Tókjó gottofazázu / Tokyo Godfathers, 2003) - Columbia/Bonton
Paprika (Papurika, 2006) - Sony/Bonton
Paprika /BD/ (Papurika, 2006) - Sony/Bonton

Končalovskij Andrej
Splašený vlak (Runaway Train, 1985) - MGM/Bonton
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Homer & Eddie (1989), Tango a Cash (1990)

Korda Zoltán
Kniha džunglí (Jungle Book, 1942) - Intervideo - vyšlo 14.4. 2010 ve "stánkové" řadě Intervideo - pouze dabing!
Sahara (1943) - Columbia/Bonton

Koreeda Hirokazu
Naše malá sestra (Umimachi Diary, 2015) - Film Europe/MagicBox - v řadě Festival 12 ohlášeno na 6/2017

Korine Harmony
Spring Breakers (2012) - Bonton

Koster Henry
Moje modré nebe (My Blue Heaven, 1950) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském vydání
Roucho
(Robe, 1953) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském vydání

Kozincev Grigorij
Don Quijote (Don Kichot, 1957) - Řitka Video (též vyšlo 6.3. 2009 ve "stánkové" řadě Filmag)

Kramer Stanley
Hádej, kdo přijde na večeři (Guess Who´s Coming to Dinner, 1967) - Columbia/Bonton
Hádej, kdo přijde na večeři AE (Guess Who´s Coming to Dinner, 1967) - Sony/Bonton
Hádej, kdo přijde na večeři /BD/ (Guess Who´s Coming to Dinner, 1967) - Sony - v ČR není BD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na německém vydání
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou -
Princip domina (1977)

Krauze Krzystof
Můj Nikifor (Mój Nikifor, 2004) - HCE

Krejčík Jiří
Týden v tichém domě (1947) - FEX (též vyšlo 16.1. 2013 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Ves v pohraničí
(1948) - FEX (též vyšlo 7.3. 2009 a 9.2. 2010 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Svědomí (1948) - FEX (též vyšlo 9.11. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
O věcech nadpřirozených (1958) - FEX
Morálka paní Dulské
(1958) - FEX (též vyšlo jako příloha měsíčníku DiViDi číslo 4/2006 a 21.2. 2009 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Probuzení (1959) - FEX (též vyšlo 7.10. 2015 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Vyšší princip
(1960) - FEX (též vyšlo 10.3. 2009 a 10.2. 2010 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Svatba jako řemen (1967) - CČV/Bonton (též vyšlo 3.5. 2008, 31.5. 2009 a 19.7. 2009 jako příloha deníku Aha!)
Božská Ema (1979) - CČV/Bonton
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Čintamani & podvodník (1964), Pension pro svobodné pány (1967)

Krňanský Miroslav Josef
Píseň života (1924) - NFA - bonus na DVD s filmem "Batalion" Přemysla Pražského

Krška Václav

Ohnivé léto (1939) - FEX (též vyšlo 11.4. 2012 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Kluci na řece (1944) - FEX (éž vyšlo 31.10. 2012 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Řeka čaruje
(1945) - FEX (též vyšlo 4.12. 2009 a 8.6. 2010 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Housle a sen (1947) - FEX (též vyšlo 3.9. 2014 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Mladá léta
(1953) - FEX
Měsíc nad řekou (1953) - FEX (též vyšlo 4.6. 2010 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Stříbrný vítr (1954) - FEX (též vyšlo 29.4. 2011 a 20.12. 2011 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
Zde jsou lvi (1958) - FEX (též vyšlo 15.4. 2015 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Mikoláš Aleš (1951), Z mého života (1955),
Legenda o lásce (1956), Dalibor (1956), Labakan (1956), Komedie s Klikou (1964)


Krumbachová Ester
Vražda ing. Čerta (1970) - CČV/Bonton

Kubásek Václav
Světlo jeho očí (1936) - FEX (též vyšlo 11.12. 2013 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Naši furianti
(1937) - FEX (též vyšlo 1.7. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)
Ideál septimy (1938) - FEX (též vyšlo 21.9. 2011 ve "stánkové" řadě Legendy českého filmu)
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD - Železný dědek (1948)

Kubrick Stanley
Stezky slávy (Paths of Glory, 1957) - MGM/Bonton
Spartakus (Spartacus, 1960) - Universal
Spartakus (Spartacus, 1960) - Universal/Bonton
Spartakus SE (Spartacus, 1960) - Universal
Spartakus
/BD/ (Spartacus, 1960) - Universal - v ČR není BD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na polském vydání
Lolita (1961) - Warner
Dr. Divnoláska (Dr. Strangelove, 1964) - Columbia/Bonton
Dr. Divnoláska CE (Dr. Strangelove, 1964) - Columbia - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na britském vydání
Dr. Divnoláska SE (Dr. Strangelove: 40th Anniversary Edition, 1964) - Columbia - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na německém vydání
Dr. Divnoláska /BD/ (Dr. Strangelove, 1964) - Sony/Bonton
2001: Vesmírná odysea (2001: A Space Odyssey, 1968) - Warner
2001: Vesmírná odysea /BD/ (2001: A Space Odyssey, 1968) - Warner/MagicBox
Mechanický pomeranč (A Clockwork Orange, 1971) - Warner
Barry Lyndon (1975) - Warner
Shining aka Osvícení (1980) - Warner
Full Metal Jacket aka Olověná vesta (1987) - Warner - verze v obrazovém formátu 1,33:1!
Full Metal Jacket aka Olověná vesta SE (1987) - Warner/MagicBox - verze v obrazovém formátu 1,85:1! - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na německém či polském vydání
Full Metal Jacket aka Olověná vesta /BD/ (1987) - Warner/MagicBox - verze v obrazovém formátu 1,85:1!
Eyes Wide Shut aka Spalující touha (1999) - Warner

Kunuk Zacharias
Rychlý běžec (Atanarjuat aka The Fast Runner, 2001) - Intersonic (též vyšlo jako DVD-příloha měsíčníku Stereo & Video č. 8/2005 a 23.3. 2010 a 20.11. 2010 ve "stánkové" řadě DVDHit)

Kurosawa Akira

Opilý anděl (Joidore tenši / Drunken Angel, 1948) - Filmhouse/Levné knihy
Toulavý pes
(Nora-inu, 1949) - Filmhouse/Levné knihy
Rašomon (Rašo-mon, 1950) - Levné knihy
Idiot (Hakuči, 1951) - Levné knihy
Žít
(Ikiru, 1952) - Filmhouse/Levné knihy
Sedm samurajů
(Šiči-nin no samurai, 1954) - Filmhouse/Levné knihy (též vyšlo 4.7. 2008 ve "stánkové" řadě Filmag)
Žiji ve strachu (Ikimono no kiroku/I Live in Fear, 1955) - Filmhouse/Levné knihy
Krvavý trůn
(Kumonosu džo, 1957) - Filmhouse/Levné knihy
Na dně (Donzoko, 1957) - Levné knihy
Tři zločinci ve skryté pevnosti aka The Hidden Fortress (Kakuši toride no San Akunin, 1958) - Filmhouse/Levné knihy
Zlý chlap spí dobře (Warui jatsu hodo joku nemuru, 1960) - Filmhouse/Levné knihy
Tělesná stráž aka Yojimbo (Jodžimbo, 1961) - Filmhouse/Levné knihy (též vyšlo 12.9. 2008 ve "stánkové" řadě Filmhouse)
Odvážní mužové aka Sanjuro (Tsubaki Sandžuro, 1962) - Filmhouse/Levné knihy
Nebe a peklo (Tengoku to jigoku/High and Low, 1963) - Filmhouse/Levné knihy
Rudovous (Akahige, 1964) - Filmhouse/Levné knihy
Dodeska-den (Dodes´ka-den, 1970) - Filmhouse/Levné knihy
Děrsu Uzala (Dersu Uzala, 1975) - Levné knihy - obrazová verze 2,20:1
Děrsu Uzala (Dersu Uzala, 1975) - Řitka video (též vyšlo 10.12. 2010 ve "stánkové" řadě Filmag) - obrazová verze 2,35:1
Kagemuša
(Kagemusha, 1979) - 20th Century Fox - v ČR není DVD v oficiální distribuci - CZ titulky jsou např. na maďarském vydání
Ran (1985) - HCE (též vyšlo v časopisecké edici Reflexu "FilmX")
Ran (1985) - Levné knihy
Srpnová rapsodie (Hachi-gatsu no kyôshikyoku, 1991)  - HCE - vyšlo 22.1. 2009 v časopisecké edici Reflexu "FilmX"


Kusturica Emir
Otec na služební cestě (Otac na sluzbenom putu, 1985) - Levné knihy
Arizona Dream (1992) - HCE - pouze dabing!
Arizona Dream (1992) - HCE (též vyšlo jako příloha časopisu DVD Movie č. 3/2006 a v časopisecké edici Reflexu "FilmX")
Arizona Dream (1992) - North video (vyšlo 12.6. 2009 jako příloha deníku Aha!)
Černá kočka, bílej kocour (Crna macka, beli macor, 1998) - Cinemart/HCE
Černá kočka, bílej kocour (Crna macka, beli macor, 1998) - Levné knihy - remasterovaná verze! 
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Život je zázrak (2004), Neviditelné děti (2005), Maradona režie Kusturica (2008)


     VYSVĚTLIVKY KE KATALOGU
    
Toto je denně aktualizovaný kompletní seznam "netuctových" a klasických filmů, které vyšly (či vyjdou) na DVD a BD (blu-ray) s českými titulky či (alespoň) dabingem.
     U filmů je uveden český a původní název, rok natočení, vydavatel a (za lomítkem) český distributor (pokud je vydavatel s distributorem totožný, např. v případě některých disků společností HCE, Bonton, SPI, Intersonic aj., je uveden jen jediný společný údaj).
     Pozor - řada filmů je již v ČR vyprodána či z tuzemské distribuce definitivně stažena. Tato situace není z pochopitelných důvodů v Katalogu zaznamenána - Katalog tedy zaznamenává pouze fakt, zda se titul v tuzemské distribuci někdy objevil a kdo ho v té době v ČR distribuoval.
     Pokud film vyšel ve více provedeních (singldisk, dvojdisk, SE atd.), je tato situace v Katalogu zachycena obvykle jen tehdy, pokud se jednotlivá vydání od sebe svým technickým provedením či obsahem liší (není tedy zaznamenána např. paramountská řada Golden Classic, v níž byly nezměněné disky jen vybaveny novým obalem a nejsou ani odlišovány reedice lišící se pouze přidáním českého dabingu k původnímu, jen titulkovanému vydání).
     Pokud není uvedeno jinak, mají všechny filmy v Katalogu české titulky a korektní obrazový formát (odpovídající režisérskému záměru). U ojedinělých případů, kdy je na disku místo titulků pouze dabing či je film prezentován v jiném než originálním obrazovém formátu (v "ořezu"), je to výslovně uvedeno a takto barevně zvýrazněno.
     Barevně odlišena jsou též DVD, která - ač mají české titulky či český zvuk - si v ČR ze tří důvodů nekoupíte:
     Takto jsou označeny filmy, jejichž vydání v ČR je teprve ohlášeno či které budou do ČR s největší pravděpodobností dovezeny, ale ještě se tak nestalo (podrobnosti o termínu vydání a dovozu do ČR jsou u jednotlivých DVD a BD uvedeny, popř. je zmíněna již vyšlá zahraniční mutace obsahující české titulky).
     Takto
jsou označeny filmy, s jejichž dovozem do ČR se zatím (a pravděpodobně vůbec) nepočítá, takže je lze pořídit jen na zahraničních e-shopech (vždy je uveden příklad alespoň jedné mutace disku, která má české titulky ve výbavě).
     Takto jsou označeny české filmy, které zatím nevyšly na DVD v ČR, ale existují alespoň na DVD a BD vydaném v zahraničí v původním českém znění (a s místně příslušnými - tedy např. anglickými - vypinatelnými titulky). Pokud jsou tyto titulky "nevypinatelné" (tedy "natvrdo" umístěné do obrazu), je tato informace uvedena a barevně zvýrazněna. Původně byla v Katalogu zaznamenána všechna zahraniční vydání "netuctových" českých filmů, z důvodu jejich stoupajícího počtu byly ale na podzim 2009 z Katalogu odstraněny (stav Katalogu před totuto selekcí, tedy se všemi zahraničními edicemi českých filmů vyšlými k 11.11. 2009, je "zaarchivován" tady).
     Zvláštní kód a barevné označení /BD/ mají v Katalogu tituly vydané na nosiči blu-ray.
     Výběr filmů je ryze subjektivní. Jsou-li z filmografie některého režiséra mezi "netuctové" či "klasické" filmy zařazeny pouze některé tituly, jsou pro úplnost jeho zbylé filmy dostupné na DVD a BD s českou podporou uvedeny jako poslední - barevně odlišená - položka.
    V Katalogu jsou (bez ohledu na jejich "tuctovost" či "netuctovost") zaznamenány všechny na DVD vydané české filmy, natočené do roku 1945. Pokud jde o zahraniční filmy, Katalog opět zaznamenává drtivou většinu filmů s CZ podporou natočených od počátku kinematografie do roku 1945 (opět bez ohledu na jejich "tuctovost" či "netuctovost") - vyřazeny byly jen tituly, jejichž pitomost je nesporná.
     Autor uvítá jakékoli upřesnění údajů v Katalogu či upozornění na případné chyby.


 Optimalizováno pro IE 5.5 (800 x 600)Copyright © 2002 - 2017, Code by Haireus & Content by ZonaEngine: (pre)Bloudil