ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD

Andrej Rublev

ZÓNA - hlavní strana
ZÓNA E-SHOP TEXTY RECENZE KONTAKT
ZÓNA - hlavní strana
 

číslo 5.758
(šestnáctá sezóna)
296 / 2017
sobota
21. října 2017


Průběžně.cz :: sociální síť pro zpravodaje z ulice
Barva granátového jablka - film Sergeje Paradžanova - objednejte si české DVD
Zóna na Facebooku
Veveřácká kronika
ZÓNA :: E-SHOP - objednejte si české DVD
PINKY - Záchranná stanice pro veverky

TEXTY, KTERÉ MÁM RÁD

Top 20 Zóny
Blade Runner
Démanty noci
Stvořeni pro lásku
Zrcadlo
Stalker & Zóna
Marketa Lazarová
Obrazy starého sveta
Stalker
Nostalgie
Smuteční slavnost
Duchovní film

Na stránkách Zóny, vycházejících každodenně v nepřetržitém sledu od ledna 2002, najdete:

ZÓNA
Informace o netuctových filmech na DVD a BD. Tato stránka je aktualizována každodenně (včetně víkendů a svátků) v rozsahu obvykle jedné zprávy (umístěné vždy na začátek prostředního sloupce; zprávy jsou řazeny chronologicky v sestupném pořadí). Aktualizace (poznáte ji podle čísla vydání a datumu v záhlaví) je odesílána na server vždy v noci předchozího dne (obvykle kolem půlnoci), během dne se už obsah stránky nemění. Podrubrika Katalog (sloupec vpravo) nabízí seznam "netuctových" a klasických filmů na DVD a BD s českou jazykovou podporou (titulky, dabing) a je aktualizována denně.

E-SHOP
Seznam DVD, CD a knih, které Zóna vydala či se na jejich vydání spolupodílela. Současně zde naleznete linky na obchody v ČR i SR, kde jsou uvedené tituly v prodeji.

RECENZE
32 recenzí disků, napsaných v roce 2002. Stránka je "zakonzervována", nové recenze se na ní již neobjevují.

TEXTY
Zde najdete zásadní programový text o "duchovním filmu" (napsaný v roce 1994 u příležitosti stejnojmenného cyklu LFŠ) a sloupky, které pod názvem Region free vycházely od července 2005 do ledna 2007 v týdeníku Reflex.

KONTAKTY
Základní údaje o autorovi, osobách a webech spřízněných se Zónou.

STARÁ ZÓNA
V pondělí 11. října 2004 se u příležitosti tisícího vydání Zóny změnil způsob technologického řešení tohoto webu (statické stránky byly nahrazeny programovanými). Na tuto tzv. "novou" Zónu, na které se nyní nacházíte, nebylo ale přeneseno všech tisíc v průběhu předchozích tří let publikovaných zpráv, ale jen jejich aktualizovaný a opravený cca dvoutřetinový výběr (600 zpráv). "Starou" Zónu s kompletní tisícovkou zpráv, tedy zakonzervovanou ve stavu, v jakém ukončila svou činnost v neděli 10. října 2004, naleznete zde.


ZÓNA DOPORUČUJE KE ČTENÍ:

petr
alenka
lavran
douglas
betelgeuse
fantom
25fps
noir
cinepur

 


SHOPY

Veveřáci

Kolínský Bloudil - virtuální fotomapa

Nostalghia - andělské stránky

Kulturní portál akcí v Hradci Králové a okolí

Nostalghia - Andrej Tarkovskij

Nostalghia - Markéta Lazarová

DVDbase

David Lynch

DVD-LDbáze

FilmHouse

Týdeník Kolínský PRES

Česká společnost pro filmová studia

Ermanno Olmi: Rozhovory

Rozhovory s Josifem Brodským

Krása je symbolem pravdy

Výzva k vydání Markety Lazarové na DVD

Andrej Tarkovskij - Krása je symbolem pravdy

DVDFreak

Zóna

Zóna

Zóna

DVD BEST

Jean-Luc Godard: Příběh(y) filmu

Nakladatelství Camera Obscura

Filmový časopis 25fps

Svět DVD pod lupou : R2DVD

HDTV - Aktuálně o HDTV, HD Ready, LCD televize, plazma TV

HDmag.cz - magazín o Blu-ray, HD DVD a HDTV

Jim Jarmusch: Rozhovory 1980 - 2000 (Camera obscura)

Andrej Arseňjevič Tarkovskij: Zapečetěný čas

iNDiEFiLM - web o nezávislém filmu

 
aktuální zpravodajství
Vyšlo/vyjde (pro týdny od 16.10. do 29.10. 2017)
     V právě končícím týdnu se na DVD z toho zajímavějšího začaly prodávat snímky Světlo mezi oceány (The Light Between Oceans, 2016) Dereka Cianfranceho (MagicBox) a Putování tučňáků: Volání oceánu (L´empereur, 2017) Luca Jacqueta (BMP).
     V příštím týdnu budou na DVD k nepřehlédnutí filmy Vražda v Orient expresu (Murder on the Orient Express, 1974) Sidneyho Lumeta (Bonton), Smrt na Nilu (Death on the Nile, 1978) Johna Guillermina (Bonton) a Zlo pod sluncem (Evil Under the Sun, 1981) Guye Hamiltona (Bonton).
     A "modré placky"? Zatímco v minulém týdnu se z toho zajímavějšího na BD objevil snímek Světlo mezi oceány (The Light Between Oceans, 2016) Dereka Cianfranceho (MagicBox), v týdnu příštím je na BD ohlášen film Arizona Dream (1992) Emira Kusturici (Bonton).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 22.10. 2017/

Dějiny (kohoutovského) čtení
     "Kdykoli slyším moderní politiky - Obamu, Merkelovou, Clintonovou, Junckera, Hollanda, Sobotku a podobné nuly - mluvit jako naprogramované automaty, říkám si: ´Vraťte mi můj Západ! Ukradli jste jej. Není váš. Nemáte právo mluvit jeho jménem.´ Samozřejmě, nelze vrátit čas nazpět. Nikdo neoživí Reagana a Thatcherovou, Churchilla a Adenauera, J. F. Kennedyho a de Gaulla. Tihle lidé jsou pro mě Západ, nikoli Obama, Merkelová a jim podobní. Vraťme si Západ tím, že přestaneme respektovat pravidla vyjadřování zavedená lháři za účelem, aby lhát museli i ti ostatní. Neboť Západ není světová strana, ale stav mysli." Vydání pravidelné sobotní rubriky "Dějiny čtení" se tentokrát sešlo s dnem parlamantních voleb, a tak výjimečně, pro jednou, neodkáži na obvyklé texty filmové, ale na text obecnější. Pro dnešní jediný odkaz jsem zvolil rok staré zamyšlení ekonoma Pavla Kohouta, které bylo dokonale výstižné už v době napsání a každý další měsíc mu přidává na údernosti. Více tady.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 21.10. 2017/

Blafuj jako Beckham
     Původně měla být prvním českým na DVD vydaným seriálem, vzniklým nikoliv pro televizi, ale čistě pro internet, Kancelář Blaník (2014), ohlášená MagicBoxem na únor loňského roku, edice ale byla nejprve odložena a poté bez vysvětlení zrušena. Ediční primát si tak zřejmě odnese ten nejméně pravděpodobný kandidát - z deseti osmiminutových epizod sestavenou sérii Vyšehrad (2016), střílející si z českého prvoligového fotbalu (slovy jednoho z uživatelů ČSFD: "kreace esence nagelované, potetované, na vysoké noze si žijící fotbalové demence"), vydá na DVD v listopadu Bonton.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 20.10. 2017/

Short Cuts
     ♣   Kritkou hojně rozebíraný snímek Baby Driver (2017) Edgara Wrighta dorazí na "nosiče domácího kina" necelé čtyři měsíce od jeho tuzemské kinopremiéry. Hned na třech typech disků naráz (DVD, BD, UHD BD) s logem Sony na obalu začne tuto "muzikálovou kriminálku" v ČR prodávat Bonton v posledním listopadovém týdnu.
     ♣   V jedné ze svých DVD-edic vydala Česká televize čtyřicet let starý večerníček Co vyprávěl strom Kandalí (1975), realizovaný Libuší Koutnou s protagonisty černého divadla Laterny magiky. Sedm indických pohádek v originálním výtvarném zpracování, kombinujícím stínohru, balet a animované prvky, vypráví hlas Václava Vosky.
     ♣   Nakladatelství Camera obscura Miloše Fryše oznámilo vyprodání knih Andreje Tarkovského Zapečetěný čas a Příběh(y) filmu Jeana-Luca Godarda. Z "nefilmových" svazků Camery obscury potkal stejný osud i skvělé Rozhovory s Josifem Brodským Solomona Volkova.
     ♣   Fanoušky motosportu jistě potěší rozhodnutí společnosti Universal vybavit českými titulky dokument Daryla Goodriche Ferrari: Cesta k nesmrtelnosti (Ferrari: Race to Immortality, 2017). Devadesátiminutový dokument, soustřeďující se především na postavu Enza Ferrariho a vstup jeho stáje do závodů v padesátých letech minulého století, doveze do českých obchodů v listopadu Bonton.
     ♣   Na novinových stáncích by se měl zítra objevit před osmi lety společností North video vydaný jeden z méně známých snímků Roberta De Nira, drama Noc a město (Night and the City, 1992), režírované Irwinem Winklerem (k vidění v něm jsou i Jessica Langeová, Jack Warden či Eli Wallach). O remaku stejnojmenného klasického noiru Julese Dassina z roku 1950 psala kdysi na webu Film noir Jana Bébarová (tady).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 19.10. 2017/

Downton Abbey
     Britský historický seriál Panství Downton (Downton Abbey, 2010), napsaný Julianem Fellowesem (scenárista Altmanova Gosford Parku) a natočený na zámku Highclere v Hampshire (stejně jako některé scény Kubrickova Eyes Wide Shut), se před několika lety zabydlel jak na veřejnoprávní obrazovce, tak na lokálně připravených DVD. Do roku 2014 stihl Bonton rychle vydat samostatné boxy s prvními čtyřmi řadami, k tomu postupně, tak jak v ročních intervalech vycházely jednotlivé řady, postupně přidal i tři komplety (nejprve série 1+2, poté 1-3 a nakonec 1-4) a první dvě řady se dokonce v kolekci od Universalu dočkaly i "počeštěného" vydání na BD. Pak se ovšem ediční "stroj" zadrhnul a zbytek seriálu vyjde až letos, tedy v tříletém odstupu od zatím poslední vydané čtvrté série. Kompletace se navíc týká pouze staršího typu nosiče - v polovině listopadu vydá Bonton s cenovkou 700 Kč samostatné čtyřdiskové DVD-boxy s pátou a šestou (závěrečnou) řadou a za 3.000 Kč i třiadvacetidiskový mega-box se dvaapadesáti epizodami všech šesti sérií.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 18.10. 2017/

MagicBox v listopadu
     Listopadová nabídka DVD a BD-premiér vydavatelské a distribuční společnosti MagicBox potěší ty, kdo si kompletují ediční řadu Festival 12 (tentokrát nabídne Cenou za režii v Cannes odměněný snímek Assassin), ty, kdo mají slabost pro seriály HBO (Westworld), ty, kdo chtějí vlastnit nejen na DVD, ale i na BD Schaffnerova Motýlka (Papillon, 1973) a ty, kdo se už v červnu těšili na nakonec kvůli technickým problémům zrušenou BD-edici Fincherova snímku Zodiac (2007) v režisérském sestřihu.
     Heslovitý soupis všech listopadových prodejních premiér MagicBoxu (včetně orientačních termínů zahájení jejich prodeje) vypadá takto:
Tituly na DVD:
1.11. - Kolekce Kráska a zvíře + Popelka + Zloba - Královna černé magie (3DVD), Kolekce Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa + Na vlásku + Ledové království (3DVD).
8.11. - Kolekce Lego (2DVD), Westworld (1. série, 3DVD).
15.11. - Assassin, Auta 3.
29.11. - Piráti z Karibiku 5: Salazarova pomsta, Dcera čarodějky, Magické stříbro 1+2 (2DVD).
Tituly na BD:
8.11. - Westworld (1. série, 3BD).
15.11. - Zodiac (režisérská verze), Auta 3, Kolekce Auta 1-3 (3BD).
29.11. - Motýlek.
Tituly na UHD BD:
8.11. - Westworld (1. série, 3UHD BD+3BD).
15.11. - Harry Potter a Kámen mudrců (UHD BD+BD), Harry Potter a Ohnivý pohár (UHD BD+BD), Harry Potter a Tajemná komnata (UHD BD+BD), Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (UHD BD+BD).
22.11. - Transformers (UHD BD+BD), Transformers: Pomsta poražených (UHD BD+BD), Transformers 3 (UHD BD+BD), Transformers: Zánik (UHD BD+BD).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 17.10. 2017/

Film pro pánské publikum
     Zdejší zprávy o Christopherovi Nolanovi píši vždy s velkým potěšením, protože mi dávají záminku připomenout báječných pár vět, které o něm před pěti lety v Lidových novinách napsal Ondřej Štindl ("Základem Nolanovy se zbožňováním hraničící popularity je, myslím, jeho schopnost přesně vystihnout potřeby důležitého segmentu především pánského publika. Jeho filmy jsou - přinejmenším místy - obrazově velkolepé, žánrové, a přitom někdy dost okázale demonstrující ambici žánr přesáhnout. Jejich děj bývá komplikovaný, ta složitost je přitom často zaměňovaná za hloubku, stejně jako si dnes kdekdo plete referenci či odkaz s myšlenkou. Pro Nolana je také charakteristická chmurnost, v kontextu soudobého mainstreamu opět nezvyklá, někdy ovšem dosahující rozměrů až pubertálních."). To podstatné už padlo, doplním tedy už jen stručně, že u podobně marketingově "vyspeedovaných" filmů jako je Dunkerk (Dunkirk, 2017) distributoři nejen že kolem data jeho uvedení na "nosičích" nemlží, ale propagují ho už v mnohaměsíčním předstihu. Už v létě byl zájemcům o "domácí provedení" nejnovějšího Nolanova spektáklu avizován jako termín jeho vydání poslední listopadový týden, kvůli sladění evropských premiér ale snímek nakonec vyjde až o týden později, tedy v prvním prosincovém týdnu. Společnost Warner (prostřednictvím MagicBoxu) Dunkerk pro český trh chystá na všech třech druzích nosičů (DVD, BD, UHD BD), přičemž v zahraničí bude ve všech případech česká podpora k nalezení jen na mutacích určených pro střední Evropu a Balkán.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 16.10. 2017/

Vyšlo/vyjde (pro týdny od 9.10. do 22.10. 2017)
     V právě končícím týdnu se na DVD z toho zajímavějšího začal prodávat snímek Vyšší moc (Turist, 2014) Rubena Östlunda (Film Europe/MagicBox).
     V příštím týdnu budou na DVD k nepřehlédnutí filmy Světlo mezi oceány (The Light Between Oceans, 2016) Dereka Cianfranceho (MagicBox) a Putování tučňáků: Volání oceánu (L´empereur, 2017) Luca Jacqueta (BMP).
     A "modré placky"? Zatímco v minulém týdnu se z toho zajímavějšího na BD objevily filmy Magická hlubina (Le Grand Bleu, 1988), Brutální Nikita (La Femme Nikita, 1990), Atlantis (1991), Leon (1995), Pátý element (The Fifth Element, 1997) a Johanka z Arku (Jeanne d´Arc, 1999) Luca Bessona (vše MagicBox), Vykoupení z věznice Shawshank (The Shawshank Redemption, 1994) Franka Darabonta (MagicBox) a do steelbooku vložená reedice snímku Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and the Chocolate Factory, 2005) Tima Burtona (Warner/MagicBox), v týdnu příštím je na BD ohlášen snímek Světlo mezi oceány (The Light Between Oceans, 2016) Dereka Cianfranceho (MagicBox).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 15.10. 2017/

Dějiny čtení
     ♣   "Z porovnání dochovaných materiálů vyplynulo, že kromě verze filmu v té podobě, v jaké byl uváděn v kinech, se zachovala jedna kopie, která je o více než 100 metrů delší než originální negativ a obsahuje navíc několik záběrů z interiéru samoobsluhy, kde vedoucí vysvětluje Petrovi, jak přistupovat k zákazníkům a prodat více zboží. Tyto záběry se do finální podoby filmu nedostaly a patrně jde o kopii, která ještě před premiérou sloužila Filmexportu pro předvádění snímku zahraničním zájemcům. Nadto vznikla pro distribuci v italskojazyčných oblastech verze opatřená dabingem, pro kterou bylo dodatečně dotočeno několik záběrů z prostředí převlékacích kabinek na plovárně. Zatímco původní verze uváděná v Československu obsahuje pouze cudné záběry na Pavliny nohy, které Petr potají pozoruje skulinou v dřevěné přepážce, pro italskou verzi vznikla výrazně delší a erotičtěji laděná scéna, v níž Petr se zájmem pozoruje nahou dívku a pár milenců ve vedlejších kabinkách." Tereza Frodlová píše ve Filmovém přehledu o restaurování Formanova Černého Petra (1963). Více tady.
     ♣   "Tohle mě vždycky zajímalo. Dává opravdu Mirka Spáčilová jenom 60 %? Dala někdy 100 %? Odešla někdy až se závěrečnými titulky? Stáhnul jsem z iDnes všechny články M. Spáčilové s hodnocením filmů od roku 1999. Většina hodnocení je v celých desítkách %, menšina mezi (55%), do grafu jsem čísla počítal v celých desítkových intervalech. Celkem se jedná o recenze 1.333 filmů k 7.10. 2017. Mirka Spáčilová dosud žádnému filmu nedala 100 %. Hodnocení mezi 50 % a 75 % zvolila u 78 % filmů. A ano, každý třetí film dostal 60 %." Michal Blaha podrobil statistickému zkoumání procentní hodnocení recenzentky MF Dnes Mirky Spáčilové. Více tady.
     ♣   "Noir Film Festival letos na konci srpna oslavil na hradě Křivoklát 5. narozeniny a opět se těšil velké přízni publika, ať už z řad stálých fanoušků, tak nově příchozích. O divácké úspěšnosti svědčila skutečnost, že téměř polovina ze čtyř desítek uváděných projekcí byla vyprodaná. Těm, kteří na Křivoklát o prázdninách neměli možnost přijet, se teď v Praze a Olomouci naskýtá v rámci festivalových Ozvěn jedinečná příležitost znovu zhlédnout vybrané filmy z letošního programu." O programu listopadové přehlídky Ozvěny Noir Film Festivalu v Olomouci a Praze píše na webu Film noir Jana Bébarová. Více tady.
     ♣   "Tu otázku jsem v dotazech čtenářů Blu-space a zákazníků Blu-shopu četl nesčetněkrát: Který film vypadá na Ultra HD Blu-ray nejlépe? Odpovídá se na ni těžko, protože je potřeba počítat s řadou proměnných. Vlastní dotyčný plnohodnotnou Ultra HD techniku? Jak vysoko má postavenou laťku referenčního obrázku? Preferuje filmovou surovinu, nebo digitální záznam? Jak velkou má úhlopříčku? Sleduje filmy na plátně, na LCD, nebo na OLED? Za světla, nebo ve tmě? A vůbec, jak moc je náročný na kvalitu audiovizuální prezentace? Tíhne více k líbivým obrázkům, nebo k co nejvěrnější reprodukci původního uměleckého záměru? Je mezi nimi schopen poznat rozdíl? Ba hůře, ví vůbec, že by něco takového měl brát v potaz? Faktorů, které ovlivňují percepci kvality, je hodně. Není tedy překvapení, že na stejnou otázku mohou existovat různé odpovědi." Další ze svých precizních textů, tentokrát nazvaný "Ultra HD nejvíce sluší starým filmům. Tygr a Drak, Mumie a Nesmiřitelní jsou toho zářným příkladem", napsal pro Blu-space Štěpán Čermák. Více tady.
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 14.10. 2017/

Kusový Besson
     Premiérovou edicí boxu se šesti filmy Luca Bessona na BD nadchl před rokem MagicBox režisérovy skalní fandy - jak tím, že v šestici Magická hlubina (Le Grand Bleu, 1988), Brutální Nikita (La Femme Nikita, 1990), Atlantis (1991), Leon (1995), Pátý element (The Fifth Element, 1997) a Johanka z Arku (Jeanne d´Arc, 1999) nescházely tři Bessonovy obecně nejžádanější tituly (Magická hlubina, Leon, Pátý element), tak prodejní cenou 2.000 korun, která po vydělení šesti vycházela u jednoho disku výrazně níže, než bylo tehdy u premiérových BD-novinek obvyklé. Vydavatel ale zvoleným řešením prodeje výhradně v boxu naopak vystavil nejednoduchému dilematu ty z potenciálních kupců, kteří by si za normálních okolností koupili jen dva či tři filmy z šesti a "povinná" dvoutisícová investice do kolekce jim tím pádem přišla extrémně drahá. Ti z nich, kdo se rozhodli počkat na základě odhadu, že vydavatel časem box "rozpustí" do sólových edic, se dočkali až včera, kdy MagicBox skutečně všech šest BD (s týdenním zpožděním oproti ohlášenému termínu) poslal do obchodů v samostatných edicích s paušální cenou 300 korun za disk (samostatná DVD, též dosud dostupná jen v boxu, se v obchodech objevila před týdnem s cenovkou 100 Kč). Pro pořádek ještě připomínám, že BD s gangsterkou Leon (1995) nabízí dvě verze filmu, 110 minut dlouhou kinoverzi a 133 minut dlouhý režisérský sestřih, přičemž druhý zmíněný je v "počeštěné" verzi dostupný jen a pouze na tomto BD (na DVD ani jiném nosiči režisérský sestřih v ČR nikdy nevyšel).
Připravit k tisku | Doporučit článek  /otištěno 13.10. 2017/
 
katalog
Katalog "netuctových"
a klasických filmů na DVD a BD
s českou jazykovou podporou

A B C Č D E F G H CH I J K L M 
N O P Q R S Š T U V W X Y Z 
Zobrazit kompletní katalog »»»

Abašidze Dodo
Ašik-Kerib (Ašug-Karibi, 1988) - Zóna & Aerofilms/Kolekce 666

Abuladze Tengiz
Prosba (Vedreba, 1967) - Levné knihy - verze s ruským dabingem!
Strom přání
(Natvris che, 1976) - Levné knihy - verze s ruským voiceoverem!
Pokání
(Monanieba, 1984) - Levné knihy

Adeová Maren
Toni Erdmann (2016) - Film Europe/MagicBox

Alfredson Tomas
Ať vejde ten pravý (Lat den rätte komma in, 2008) - Levné knihy
Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy, 2011) - Aerofilms/Levné knihy

Allen Lewis
Suddenly (1954) - Levné knihy
Jiný čas, jiné místo (Another Time, Another Place, 1958) - Paramount/MagicBox

Allen Woody
Banáni (Bananas, 1971) - PB Publishing - vyšlo 28.3. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat (Everything You Always Wanted to Know About Sex But Were Afraid to Ask, 1972) - MGM/Bonton
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (Everything You Always Wanted to Know About Sex But Were Afraid to Ask, 1972) - PB Publishing - vyšlo 14.2. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Spáč (Sleeper, 1973) - PB Publishing - vyšlo 21.2. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Láska a smrt (Love and Death, 1975) - PB Publishing - vyšlo 11.4. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Annie Hallová
(Annie Hall, 1977) - MGM/Bonton
Annie Hallová (Annie Hall, 1977) - PB Publishing - vyšlo 28.2. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Interiéry (Interiors, 1978) - PB Publishing - vyšlo 6.6. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Manhattan
(1979) - MGM/Bonton
Manhattan (1979) - PB Publishing - vyšlo 26.4. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Vzpomínky na hvězdný prach (Stardust Memories, 1980) - PB Publishing - vyšlo 4.4. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Sex noci svatojánské aka Erotická komedie noci svatojánské (A Midsummer Night´s Sex Comedy, 1982) - PB Publishing - vyšlo 21.3. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Zelig (1983) - PB Publishing - vyšlo 14.3. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Danny Rose z Broadwaye (Broadway Danny Rose, 1984) - PB Publishing - vyšlo 23.5. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Purpurová růže z Káhiry (The Purple Rose of Cairo, 1985) - PB Publishing - vyšlo 18.4. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Hana a její sestry (Hannah and Her Sisters, 1986) - PB Publishing - vyšlo 7.2. 2011 jako příloha týdeníku Respekt
Zlaté časy rádia (Radio Days, 1987) - PB Publishing - vyšlo 2.5. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Září (September, 1987) - PB Publishing - vyšlo 20.6. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Jiná žena (Another Woman, 1988) - PB Publishing - vyšlo 13.6. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Zločiny a poklesky
(Crimes and Misdemeanors, 1989) - MGM/Bonton
Zločiny a poklesky (Crimes and Misdemeanors, 1989) - PB Publishing - vyšlo 7.3. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Alice (1990) - PB Publishing - vyšlo 30.5. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Stíny a mlha (Shadows and Fog, 1992) - PB Publishing - vyšlo 9.5. 2011 ve "stánkové" řadě společnosti PB Publishing
Manželé a manželky (Husbands and Wives, 1992) - Columbia/Bonton
Tajemná vražda na Manhattanu (Manhattan Murder Mystery, 1993) - Columbia/Bonton
Celebrity (Celebrity, 1998) - příloha měsíčníku Stereo & Video č. 9/2005
Darebáčci (Small Time Crooks, 2000) - HCE - pouze dabing + obrazová "open matte" verze ve fullscreenu 1,37:1! (tato verze je na společném dvojdiskovém vydání filmů Darebáčci a Prokletí žlutozeleného škorpióna z roku 2002)
Darebáčci (Small Time Crooks, 2000) - HCE - verze s titulky a ve widescreenu 1,85:1 (tato verze je na novém vydání z roku 2004, též vyšlo coby příloha měsíčníku Svět DVD 4/2004, týdeníku TV Duel z května 2007 a 11.7. 2013 ve "stánkové" řadě HCE)
Prokletí žlutozeleného škorpióna (Curse of the Jade Scorpion, 2001) - HCE - pouze dabing + obrazová "open matte" verze ve fullscreenu 1,37:1! (v rámci společného dvojdiskového vydání filmů Prokletí žlutozeleného škorpióna a Darebáčci z roku 2002)
Prokletí žlutozeleného škorpióna (Curse of the Jade Scorpion, 2001) - Filmhouse/Levné knihy (též vyšlo 16.12. 2009 ve "stánkové" řadě Filmová galerie) - verze s titulky a ve widescreenu 1,85:1
Hollywood Ending (2001) - HCE (též vyšlo coby příloha týdeníku TV Duel v červnu 2007)
Cokoliv (Anything Else, 2003) - HCE (též vyšlo coby příloha týdeníku TV Duel v květnu 2007)
Melinda a Melinda (Melinda & Melinda, 2004) - 20th Century Fox/Bonton
Match Point - Hra osudu (Match Point, 2005) - SPI/HCE (též vyšlo v časopisecké edici Reflexu "FilmX")
Sólokapr (Scoop, 2006) - MagicBox
Kasandřin sen (Cassandra´s Dream, 2007) - HCE - vyšlo 20.5. 2010 v časopisecké edici Reflexu "FilmX"
Vicky Cristina Barcelona (2008) - HCE (též vyšlo 16.4. 2010 a 14.7. 2011 ve "stánkové" řadě HCE)
Užívej si, co to jde (Whatever Works, 2009) - Artcam/Levné knihy (též vyšlo 28.3. 2011 ve "stánkové" řadě LK)
Poznáš muže svých snů (You Will Meet a Tall Dark Stranger, 2010) - MagicBox
Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris, 2011) - MagicBox
Půlnoc v Paříži /BD/ (Midnight in Paris, 2011) - MagicBox
Do Říma s láskou (To Rome with Love, 2012) - HCE - vyšlo 5.4. 2013 ve "stánkové" edici FilmX
Jasmíniny slzy (Blue Jasmine, 2013) - MagicBox
Jasmíniny slzy /BD/ (Blue Jasmine, 2013) - MagicBox
Kouzlo měsíčního svitu (Magic in the Moonlight, 2014) - HCE
Iracionální muž (Irrational Man, 2015) - MagicBox -
Iracionální muž /BD/ (Irrational Man, 2015) - MagicBox
Café society (2016) - MagicBox
Café society /BD/ (2016) - MagicBox

Almodóvar Pedro
Černá roucha (Entre tinieblas, 1983) - HCE - vyšlo 20.11. 2008 ve "stánkové" edici FilmX
Co jsem komu udělala? (Qué he hecho yo para merecer esto?, 1984) - HCE - vyšlo 4.12. 2008 ve "stánkové" edici FilmX
Matador (1986) - HCE - vyšlo 28.4. 2009 ve "stánkové" edici FilmX
Zákon touhy (La Ley del deseo, 1987) - HCE - vyšlo 6.11. 2008 ve "stánkové" edici FilmX
Ženy na pokraji nervového zhroucení (Mujeres al borde de un ataque de nervios, 1988) - HCE - vyšlo 18.12. 2008 ve "stánkové" edici FilmX
Vysoké podpatky (Tacones lejanos, 1991) - DVD Edice - vyšlo 7.2. 2011 ve "stánkové" řadě DVD Edice
Kika
(1993) - HCE - vyšlo 8.1. 2009 ve "stánkové" edici FilmX
Květ mého tajemství (La Flor de mi secreto, 1995) - HCE - vyšlo 22.1. 2009 ve "stánkové" edici FilmX
Na dno vášně (Carne trémula, 1997) - HCE - vyšlo 5.2. 2009 ve "stánkové" edici FilmX
Vše o mé matce (Todo sobre mi madre, 1999) - Cinemart/HCE (též vyšlo jako příloha občasníku Hype v čísle ze září 2005 a ve "stánkové" edici FilmX)
Mluv s ní (Hable con ella, 2002) - HCE (též vyšlo ve "stánkové" edici FilmX)
Špatná výchova (La Mala Educación, 2004) - HCE (též vyšlo jako příloha deníku Lidové noviny ze dne 18.4. 2007 a ve "stánkové" edici FilmX)
Špatná výchova (La Mala Educación, 2004) - Levné knihy
Volver (2006) - HCE (též vyšlo ve "stánkové" edici FilmX)
Rozervaná objetí (Los Abrazos rotos, 2009) - HCE (též vyšlo 12.8. 2010 ve "stánkové" edici FilmX)
Kůže, kterou nosím (La Piel que habito, 2011) - HCE - vyšlo 12.4. 2012 ve "stánkové" edici FilmX
Rozkoš v oblacích (Los Amantes pasajeros, 2013) - HCE - vyšlo 9.9. 2013 ve "stánkové" edici FilmX
Julieta (2016) - MagicBox
Julieta /BD/ (2016) - MagicBox

Altman Robert
M.A.S.H. (1970) - 20th Century Fox/Bonton (též vyšlo 16.7. 2011 a 19.2. 2012 ve "stánkové" řadě Bontonfilm)
M.A.S.H. /BD/ (1970) - 20th Century Fox/Bonton
McCabe a paní Millerová (McCabe & Mrs. Miller, 1971) - Warner/MagicBox
Buffalo Bill a Indiáni (Buffalo Bill and the Indians, 1976) - Bonton
Buffalo Bill a Indiáni (Buffalo Bill and the Indians, 1976) - HCE - vyšlo 16.2. 2011 a 11.12. 2011 ve "stánkové" řadě HCE
Hráč (The Player, 1992) - MagicBox
Kansas City (1996) - Levné knihy
Dědictví tety Cookie aka Vítejte v Holly Springs (Cookie´s Fortune, 1999) - Urania - ořez do 4:3!
Dr. T a jeho ženy (Dr. T & the Woman, 2000) - Bonton
Gosford Park (2001) - HCE - verze s "přizamrzajícím" obrazem!
Gosford Park (2001) - HCE (též vyšlo jako příloha občasníku Hype v červnu 2005, deníku Lidové noviny ze dne 16.5. 2007 a v edici "FilmX" v červenci 2008) - remasterovaná verze!
Company (2003) - Artcam/Filmhouse (též vyšlo 31.3. 2009 ve "stánkové" řadě Filmová galerie)
Zítra nehrajeme!
(A Prairie Home Companion, 2006) - MagicBox (též vyšlo jako příloha měsíčníku Home Cinema v č. 7/2007)

Anderson Paul Thomas
Až na krev (There Will Be Blood, 2007) - Buena Vista/FHE
Mistr (The Master, 2012) - Bonton
Inherent Vice (2014) - Warner/MagicBox
Inherent Vice /BD/ (2014) - Warner/MagicBox
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Gambler (1996), Hříšné noci (1997), Magnólie (1998), Opilí láskou (2002)

Anderson Wes
Jak jsem balil učitelku (Rushmore, 1998) - Buena Vista/Warner - pouze dabing!
Taková zvláštní rodinka (The Royal Tenenbaums, 2001) - Buena Vista/Warner
Život pod vodou (The Life Aquatic with Steve Zissou, 2004) - Buena Vista/Warner
Fantastický pan Lišák (Fantastic Mr. Fox, 2009) - 20th Century Fox/Bonton (též vyšlo 19.8. 2012 ve "stánkové" řadě Bontonfilm)
Fantastický pan Lišák
/BD/ (Fantastic Mr. Fox, 2009) - 20th Century Fox/Bonton
Až vyjde měsíc (Moonrise Kingdom, 2012) - MagicBox
Až vyjde měsíc /BD/ (Moonrise Kingdom, 2012) - MagicBox
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Grázlové (1996), Darjeeling s ručením omezeným (2007), Grandhotel Budapešť (2014), Grandhotel Budapešť /BD/ (2014)

Andersson Roy
Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (En duva satt pa en gren och funderade pa tillvaron, 2014) - Film Europe/MagicBox

Angelopoulos Theo
Včelař (O Melissokomos, 1986) - Levné knihy

Annaud Jean-Jacques
Boj o oheň (La Guerre du feu, 1981) - Intersonic (též vyšlo 8.9. 2010 ve "stánkové" řadě DVD Hit)
Milenec (L´Amant, 1992) - Intersonic (též vyšlo jako příloha časopisu Home Cinema č. 3/2006 a 10.7. 2008 a 20.6. 2011 ve "stánkové" řadě DVD Hit) - verze s francouzským dabingem!
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Hlavička (1979), Jméno růže (1986), Jméno růže /BD/ (1986), Medvěd (1988), Sedm let v Tibetu (1997), Sedm let v Tibetu /BD/ (1997), Nepřítel před branami (2001), Dva bratři (2004), Doba kamenná (2007), Totem vlka (2015)

Anton Karel
Cikáni (1921) - FEX,
Tonka Šibenice (1930) - NFA
Jsem děvče s čertem v těle
(1933)- FEX (též vyšlo 19.3. 2014 ve "stánkové" řadě společnosti FEX)

Antonioni Michelangelo
Kronika jedné lásky (Cronaca di un amore, 1950) - Levné knihy
Výkřik
(Il grido, 1957) - Levné knihy
Dobrodružství (L´Avventura, 1960) - Levné knihy
Noc
(La notte, 1960) - Levné knihy
Zatmění (L´Eclisse, 1962) - HCE - vyšlo 2.4. 2009 v časopisecké edici Reflexu "FilmX"
Červená pustina
(Il Deserto rosso, 1964) - Levné knihy
Zvětšenina (Blow-Up, 1966) - Warner
Povolání: reportér (Professione: reporter, 1975) - Columbia/Bonton
Tajemství Oberwaldu (Il Mistero di Oberwald, 1981) - Levné knihy
Pátrání po jedné ženě aka Identifikace ženy
(Identificazione di una donna, 1982) - Levné knihy
Za mraky
(Al di la delle nuvole, 1995) - Levné knihy
Eros (2004) - SPI/HCE (též vyšlo v časopisecké edici Reflexu "FilmX" v srpnu 2008)

Arcand Denys
Invaze barbarů (Les Invasions barbares, 2003) - Artcam/HCE

Arnoldová Andrea
Fish Tank (2009) - AČFK/Levné knihy

Ashby Hal
Harold a Maude /BD/ (Harold and Maude, 1971) - Paramount/MagicBox
Poslední eskorta (The Last Detail, 1973) - Columbia/Bonton
Šampón (Shampoo, 1974) - Columbia/Bonton
Byl jsem při tom (Being There, 1979) - Warner
Byl jsem při tom SE (Being There, 1979) - Warner/MagicBox
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Let´s Spend the Night Together (1982)

Askoldov Alexander
Komisařka (Komissar, 1967) - Levné knihy

Attenborough Richard
Gándhí (Gandhi, 1982) - Mirax - vyšlo 11.11. 2008 ve "stánkové" řadě Mirax
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Příliš vzdálený most (1977), Příliš vzdálený most /BD/ (1977), Chorus Line (1985), Volání svobody (1987), Chaplin (1991), Chaplin /BD/ (1991), Láska a válka (1996), Indián (1999), Tajemství prstenu (2007)yx c

Audiard Jacques
Prorok (Un Prophete, 2009) - Bonton
Dheepan (2015) - Film Europe/MagicBox
další režisérovy "tuctovější" filmy na DVD s CZ podporou - Čti mi ze rtů (2001), Tlukot mého srdce se zastavil (2005), Na dřeň (2012)

Auster Paul
Smoke (1995) - SPI/HCE (též vyšlo 29.5. 2008 v časopisecké edici Reflexu "FilmX")
Vztek (Blue in the Face, 1995) - SPI/HCE
Lulu aka Lulu na mostě (Lulu on the Bridge, 1998) - Filmhouse

Axel Gabriel
Jutský princ (Prince of Jutland, 1994) - MagicBox


     VYSVĚTLIVKY KE KATALOGU
    
Toto je denně aktualizovaný kompletní seznam "netuctových" a klasických filmů, které vyšly (či vyjdou) na DVD a BD (blu-ray) s českými titulky či (alespoň) dabingem.
     U filmů je uveden český a původní název, rok natočení, vydavatel a (za lomítkem) český distributor (pokud je vydavatel s distributorem totožný, např. v případě některých disků společností HCE, Bonton, SPI, Intersonic aj., je uveden jen jediný společný údaj).
     Pozor - řada filmů je již v ČR vyprodána či z tuzemské distribuce definitivně stažena. Tato situace není z pochopitelných důvodů v Katalogu zaznamenána - Katalog tedy zaznamenává pouze fakt, zda se titul v tuzemské distribuci někdy objevil a kdo ho v té době v ČR distribuoval.
     Pokud film vyšel ve více provedeních (singldisk, dvojdisk, SE atd.), je tato situace v Katalogu zachycena obvykle jen tehdy, pokud se jednotlivá vydání od sebe svým technickým provedením či obsahem liší (není tedy zaznamenána např. paramountská řada Golden Classic, v níž byly nezměněné disky jen vybaveny novým obalem a nejsou ani odlišovány reedice lišící se pouze přidáním českého dabingu k původnímu, jen titulkovanému vydání).
     Pokud není uvedeno jinak, mají všechny filmy v Katalogu české titulky a korektní obrazový formát (odpovídající režisérskému záměru). U ojedinělých případů, kdy je na disku místo titulků pouze dabing či je film prezentován v jiném než originálním obrazovém formátu (v "ořezu"), je to výslovně uvedeno a takto barevně zvýrazněno.
     Barevně odlišena jsou též DVD, která - ač mají české titulky či český zvuk - si v ČR ze tří důvodů nekoupíte:
     Takto jsou označeny filmy, jejichž vydání v ČR je teprve ohlášeno či které budou do ČR s největší pravděpodobností dovezeny, ale ještě se tak nestalo (podrobnosti o termínu vydání a dovozu do ČR jsou u jednotlivých DVD a BD uvedeny, popř. je zmíněna již vyšlá zahraniční mutace obsahující české titulky).
     Takto
jsou označeny filmy, s jejichž dovozem do ČR se zatím (a pravděpodobně vůbec) nepočítá, takže je lze pořídit jen na zahraničních e-shopech (vždy je uveden příklad alespoň jedné mutace disku, která má české titulky ve výbavě).
     Takto jsou označeny české filmy, které zatím nevyšly na DVD v ČR, ale existují alespoň na DVD a BD vydaném v zahraničí v původním českém znění (a s místně příslušnými - tedy např. anglickými - vypinatelnými titulky). Pokud jsou tyto titulky "nevypinatelné" (tedy "natvrdo" umístěné do obrazu), je tato informace uvedena a barevně zvýrazněna. Původně byla v Katalogu zaznamenána všechna zahraniční vydání "netuctových" českých filmů, z důvodu jejich stoupajícího počtu byly ale na podzim 2009 z Katalogu odstraněny (stav Katalogu před totuto selekcí, tedy se všemi zahraničními edicemi českých filmů vyšlými k 11.11. 2009, je "zaarchivován" tady).
     Zvláštní kód a barevné označení /BD/ mají v Katalogu tituly vydané na nosiči blu-ray.
     Výběr filmů je ryze subjektivní. Jsou-li z filmografie některého režiséra mezi "netuctové" či "klasické" filmy zařazeny pouze některé tituly, jsou pro úplnost jeho zbylé filmy dostupné na DVD a BD s českou podporou uvedeny jako poslední - barevně odlišená - položka.
    V Katalogu jsou (bez ohledu na jejich "tuctovost" či "netuctovost") zaznamenány všechny na DVD vydané české filmy, natočené do roku 1945. Pokud jde o zahraniční filmy, Katalog opět zaznamenává drtivou většinu filmů s CZ podporou natočených od počátku kinematografie do roku 1945 (opět bez ohledu na jejich "tuctovost" či "netuctovost") - vyřazeny byly jen tituly, jejichž pitomost je nesporná.
     Autor uvítá jakékoli upřesnění údajů v Katalogu či upozornění na případné chyby.


 Optimalizováno pro IE 5.5 (800 x 600)Copyright © 2002 - 2017, Code by Haireus & Content by ZonaEngine: (pre)Bloudil