Netuctové filmy (nejen) na DVD

Andrej Rublev

zóna - hlavní strana

ZÓNARECENZETEXTYSHOPYkontakt

zóna - hlavní strana

 

Veveřáci

Nostalghia.cz - andělské stránky

Nostalghia - Andrej Tarkovski

Nostalghia - Markéta Lazarová

DVDbase

David Lynch

Týdeník Kolínský PRES

 
 

ZÓNA 

Autor těchto stránek v minulosti pracoval jako novinář, založil Společnost přátel Andreje Tarkovského (SPAT) a redigoval její časopis Zrcadlo (1989-1993), později založil hudební vydavatelství Zóna (1994-1999) orientované na "netuctovou" hudbu (CD Oldřicha Janoty, Lesíka Hajdovského, Jiřího Dědečka a dalších, mimo jiné i soundtracky z Vláčilových filmů Marketa Lazarová a Údolí včel). Před sedmi lety se odstěhoval z města na samotu, pracuje doma a je trvale obklopen čtyřmi psy a měnícím se počtem veverek.
mail: zona@veveratka.cz

zpět na menu

VEVEŘÁCI 

Na Katčiných stránkách o veverkách se autor Zóny jen občas mihne coby komická postava zvaná Petr. Pokud by někdy Zóna nevyšla včas, může to být vysvětlitelné i tím, že některá z veverek sežrala myš (Mouse Genius NetScroll).
http://pres.kolin.cz/veverka

zpět na menu

NOSTALGHIA 

Vynikající stránky Petra Gajdošíka věnované "bývalým andělům". Z úvodního rozcestníku se můžete vydat buď za Andrejem Tarkovským nebo za Vláčilovou Marketou Lazarovou, postupně přibývají i "podstránky" věnované dalším významným režisérům (Kurosawa, Fellini, Bresson, Antonioni, Pasolini...). Nechybí vyčerpávající bibliografie, obsáhlý soubor odkazů, bohatý obrazový materiál i diskusní fórum.
http://www.nostalghia.cz

zpět na menu

LYNCH 

Stránky Marka Janoucha se věnují jistému Davidovi, který se narodil v městečku Twin Peaks a na zahradě ve voliéře chová sloního muže.
http://lynch.euweb.cz

zpět na menu

DVDBASE 

Webové stránky Jakuba Vaňka s téměř každodenní aktualizací přinášejí informace o zajímavých discích vycházejících v regionech 1 a 2, recenze mnoha titulů, najdete zde i "linky" na informační evropské stránky o DVD. Neschází ani kontakty na oficiální stránky českých distributorů DVD a na české i zahraniční internetové shopy.
http://www.dvdbase.cz

zpět na menu

ČIPY, DEKODÉRY, TECHNICKÁ PODPORA

Rozhovor s Petrem Jonášem najdete v rubrice "texty". Jeho webové stránky jsou věnované macrovision dekodérům a technickým úpravám videotechniky (krom jiného nabízí kompletní úpravy DVD-přehrávačů na multiregionální).
http://web.quick.cz/pejovideo
http://www.volny.cz/videoservis
mail: videoservis@volny.cz

zpět na menu

Nemazat!

 
 
 

Nemazat