ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=7095

Datum vydání článku: 4.4. 2022


Short Cuts

Slavná gangsterka Neúplatní (The Untouchables, 1987) Briana De Palmy, o jejíž chystané paramountské "počeštěné" UHD-edici jsem před časem psal, už obdržela termín tuzemské prodejní premiéry. Do obchodů dorazí 15. června nikoliv v obvyklém "kombu" (UHD+BD), ale v jednodiskovém provedení (UHD) a avizována je i česká titulková podpora u bonusových materiálů.
Před rokem v ČR vydané BD se snímkem Videodrom (Videodrome, 1982) Davida Cronenberga se v dubnové výprodejové akci e-shopu Filmgame poprvé objevilo s cenovkou 100 korun. Do stejné cenové kategorie se kromě něj propadla i BD s filmy Mys hrůzy (Cape Fear, 1991) Martina Scorseseho, Muž v ohni (Man in Fire, 2004) Tonyho Scotta, 1917 (2019) Sama Mendese či Alita: Bojový Anděl (Alita: Battle Angel, 2019) Roberta Rodrigueze.
V květnu se tuzemská nabídka "kmotrovských" titulů rozšíří nejen o samostatně prodávaná BD s filmy Kmotr (The Godfather, 1972) a Kmotr II (The Godfather: Part II, 1974) a DVD se snímkem Coda: Smrt Michaela Corleoneho (The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone, 1990/2020) Francise Forda Coppoly, ale též o levnější variantu UHD-boxu. Trojdisková "plastová" Kolekce Kmotr se třemi UHD (Kmotr, Kmotr II, Coda: Smrt Michaela Corleoneho) bude vybavena cenovkou 2.500 korun, stát tedy bude o 2.000 korun méně než v březnu vydaná luxusní verze se čtyřmi UHD, pěti BD, fotografickou knihou a třemi sběratelskými kartami.
V květnové várce premiér distribuční společnosti MagicBox bude i několik titulů společnosti 20th Century Fox, které v českých obchodech v minulosti distribuoval Bonton a nyní budou znovuvydány v disneyovských reedicích, prodávaných tentokrát MagicBoxem. Mezi takto připravenými DVD budou i snímky Birdman (2014) Alejandra Gonzáleze Inárritua, Dobrý ročník (A Good Year, 2006) Ridleyho Scotta, Střihoruký Edward (Edward Scissorhands, 1990) Tima Burtona, Most špiónů (Bridge of Spies, 2015) Stevena Spielberga a Tři billboardy kousek za Ebbingem (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, 2017) Martina McDonagha.
Českou televizní premiéru si dnes (v pondělí 4. dubna) na kanálu ČT art odbyde restaurovaná verze jednoho z divácky nejpopulárnějších slovenských filmů všech dob, "zbojnické feérie" Pacho, hybský zbojník (1975) Martina Ťapáka s Jozefem Kronerem v hlavní roli. Slovenský filmový ústav před rokem a půl snímek restauroval v obou existujících obrazových formátech (ve verzi 1,37:1, kterou tvůrci filmu komponovali pro dobové uvádění na televizní obrazovce a ve verzi 1,66:1, promítané v kinech), přičemž pro edici na DVD byl vzhledem k obvyklému formátu obrazovky dnes používaných televizorů zvolen formát 1,66:1, v němž bude film se značnou pravděpodobností odvysílán i na ČT art.


Copyright © 2002 - 2022, Zóna