ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6911

Datum vydání článku: 11.10. 2021


Short Cuts

Před osmi lety v souvislosti s inovativním využitím formátu 3D vyzdvihovaná sci-fi Gravitace (Gravity, 2013) Alfonso Cuaróna se už dva roky střídavě objevuje a zase mizí v edičním UHD-plánu společnosti Warner. Ještě v létě bylo považováno za jisté, že UHD dorazí ve světě (i v ČR) do obchodů letos v říjnu, aktuální info ale říká, že disk nevyjde dříve než v příštím roce.
Svého času hvězdného, a pak dlouho téměř druhořadého M. Nighta Shyamalana vrátil do režisérské širší první ligy před pěti lety psychologický thriller Rozpolcený (Split, 2016), který s rozpočtem pouhých deseti miliónů dolarů utržil celosvětově téměř třicetkrát tolik. Další ze Shyamalanových až extrémně rozpolceně přijímaných titulů, mysteriózní Čas (Old, 2021), se po červencové premiéře v českých kinech objeví v listopadu v obchodech hned na třech typech nosičů (DVD, BD, UHD) vydaných Universalem a distribuovaných MagicBoxem.
Bontonské DVD s desetidílným seriálem Vyšehrad (2016), střílejícím si z českých fotbalových primadon a ze zdejšího prvoligového fotbalu jako takového, se do tuzemských DVD-análů před čtyřmi lety zapsalo tím, že šlo o vůbec první tuzemskou oficiální DVD-edici seriálu vzniklého nikoliv pro televizní obrazovku, ale čistě pro internet. Letos v listopadu pošle do obchodů pro změnu MagicBox DVD s "hybridem" Vyšehrad: Seryjál (2021) Jakuba Štáfka a Martina Koppa, který vznikl spojením epizod původního seriálu a několika nových scén z připravovaného celovečerního filmu, inspirovaného seriálem.
Kniha Milana Haina V tradici kvality a prestiže: David O. Selznick a výroba hvězd v Hollywoodu 40. a 50. let už byla sice na Zóně zmíněna, stalo se tak ale jen formou odkazu v rubrice ´Dějiny čtení´ a tak na ni pro jistotu upozorňuji i ve zpravodajské sekci. Stejně jako všechny předchozí knihy specializovaného filmového vydavatelství Casablanca lze i tuto nejlevněji získat na e-shopu vydavatele.
Kolem sporně restaurované verze snímku Až přijde kocour (1963) Vojtěcha Jasného zuří už několik měsíců válka nejen v odborných kruzích, ale i v parlamentu. Kdyby měli poslanci smysl pro humor, mohli by diskutéři k tématu napochodovat k řečnickému pultíku oblečeni ve stylových šatičkách s motivy z filmu, které v několika variantách vyrobil a prodává Národní filmový archiv (prohlédnout si je můžete tady).


Copyright © 2002 - 2021, Zóna