ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6681

Datum vydání článku: 2.3. 2021


Short Cuts

Česká televize uvede v úterý 2. března večer na kanálu ČT art snímek Mléčná dráha (La Voie lactée, 1969) Luise Buňuela. Na atraktivitě jeho uvedení dodává fakt, že z režisérovy filmografie je na "počeštěných" DVD sice k dispozici dvanáct titulů, Mléčná dráha ale mezi nimi není.
Dalšími v ČR dlouhodobě na BD vyprodanými tituly, které se v nejbližších týdnech v dolisu objeví na tuzemských e-shopech, jsou snímky Neúplatní (The Untouchables, 1987) Briana De Palmy, Prokletý ostrov (Shutter Island, 2010) Martina Scorseseho a "coenovky" Tahle země není pro starý (No Country for Old Men, 2007) a Opravdová kuráž (True Grit, 2010). Každý z nich bude vybaven cenovkou 300 korun.
Letošní Noir Film Festival, který se o předposledním srpnovém víkendu (od 19. do 22. srpna) na rozdíl od předchozích osmi ročníků neuskuteční na Křivoklátě, ale na hradě Český Šternberk, měl původně spustit prodej akreditací i ubytovacích balíčků 1. března. Protože pandemická situace ale nevykazuje ani náznaky optimističnosti, odsunuli organizátoři zahájení předprodeje raději na 1. dubna.
Včera byly vyhlášeny výsledky Zlatých glóbů za rok 2020, zajímavé tím, že výrazně narostl počet oceněných titulů vzniklých nikoliv pro kina, nýbrž pro Netflix. Z čerstvých držitelů "glóbů" jsou na Netflixu s českými titulky dostupné filmy Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7, 2020) Aarona Sorkina, Jako v bavlnce (I Care a Lot, 2020) J Blakesona, Ma Rainey – matka blues (Ma Rainey´s Black Bottom, 2020) George C. Wolfea a seriály Koruna (The Crown, 2020) a Dámský gambit (The Queen´s Gambit, 2020). Kompletní přehled oceněných (i nominovaných) titulů najdete na Moviezone tady.
Jubilejním 150. titulem Filmarena Collection, tedy sběratelské řady BD a UHD ve steelbooku e-shopu Filmarena, vydávaných v limitovaném množství, v číslovaném provedení a s bohatým "dárkovým" doprovodem, bude v květnu 2BD se snímkem Avengers: Infinity War (2018) Anthonyho a Joea Russoových.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna