ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6668

Datum vydání článku: 17.2. 2021


Short Cuts

Neill Blomkamp byl po snímku District 9 (2009) kritikou pasován na nejnadějnějšího "okysličovatele" sci-fi žánru v novém století, oba jeho následující (už hollywoodské) opusy (Elysium, Chappie) ale zůstaly daleko za očekáváním. Osm let po DVD a BD-premiéře snímku Elysium (2013) ho společnost Sony v těchto dnech ve většině světa vydává i na UHD, vybaveném kompletní českou podporou (titulky + dabing). Protože společnost Sony momentálně nemá tuzemského distributora, lze UHD získat buď v zahraničí nebo na těch tuzemských e-shopech, které nabízejí "importy" (mj. Blu-shop).
Specifickým veřejnoprávním televizním žánrem je tzv. vánoční pohádka, tedy útvar, který vzniká jednou za rok, premiéru má v hlavním vysílacím čase na ČT1 na Štědrý večer a recenzenti ho obvykle pochválí nějakou variací na větu "v minulosti vznikly už mnohem příšernější pohádky". Zatím poslední vzniklé vánoční dílko O vánoční hvězdě (2020), v délce celovečerního filmu (92 minut) režírované Karlem Janákem, přesune na konci února na disk ve své DVD-řadě sama Česká televize.
Dlouhých patnáct let od chvíle, kdy byl na BD s českými titulky poprvé ke koupi na zahraničních e-shopech (mj. ve Francii či Skandinávii), se v dubnu prostřednictvím MagicBoxu do českých obchodů poprvé dostane první z několika pokračování snímku Čelisti (Jaws, 1975) Stevena Sbielberga, Jeannotem Szwarcem režírované Čelisti 2 (Jaws 2, 1978). Pro pořádek dodávám, že z původních aktérů se natáčení žraločího sequelu zúčastnili Roy Scheider v hlavní roli a autor hudby John Williams.
Projekt FAC (neboli Filmarena Collection), tedy sběratelská řada BD a UHD ve steelbooku e-shopu Filmarena, vydávaných v limitovaném množství, v číslovaném provedení a s bohatým "dárkovým" doprovodem (a samozřejmě získatelných výhradně na tomto e-shopu), se těsně přiblížila titulu s jubilejním pořadovým číslem 150. Snímek, jemuž bude tuto číslo "přiděleno", zatím nebyl oznámen, jeho "předjezdcem" s pořadovým číslem 149 ale v březnu bude dvojí provedení BD-steelbooku s marvelovkou Doctor Strange (2016) Scotta Derricksona.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna