ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6568

Datum vydání článku: 13.11. 2020


Short Cuts

Na veřejnoprávní obrazovce se dnes (tedy v pátek 13. listopadu) v premiéře objeví první dva díly seriálu Fargo (2014), inspirovaného proslulým filmem bratří Coenových. O den později, v sobotu 14. listopadu, ČT nabízí celovečerní loutkový snímek Jiřího Trnky Bajaja (1950) a hned po něm jen vzácně uváděné psychologické drama Vidiny (Images, 1972) Roberta Altmana s kamerou Vilmose Zsigmonda a hudbou Johna Williamse.
E-shop Filmgame zařadil do své sekce exkluzivně prodávaných disků dolis dlouhodobě vyprodaného BD s filmem Přelet nad kukaččím hnízdem (One Flew Over the Cuckoo´s Nest, 1975) Miloše Formana. V prodeji bude od 23. listopadu za 300 korun.
Hitový počin televize HBO Westworld (2016) měl dosud výsadní postavení na tuzemském trhu s UHD - byl totiž jedním z pouhých dvou seriálů, které na tomto typu nosiče vyšly v "počeštěné" verzi (tím druhým je Hra o trůny). Zatímco první dvě řady Westworldu se v ČR zásluhou společnosti Warner (a MagicBoxu) objevily na všech typech nosičů (DVD, BD a UHD), nedávno celosvětově premiérovaná řada třetí na český trh nedorazila a česká podpora není k nalezení ani na žádné z mutací disků, které v různých částech světa dosud vyšly.
Tarantinův snímek Hanebný pancharti (Inglourious Basterds, 2009) slibovala společnost Universal na UHD s českou podporou nejprve na červen a posléze na říjen, nakonec ale vyjde až v zatím neupřesněném termínu v roce 2021. V tomto případě ale nejde o žádnou komplikaci související s českou distribucí, důvodem zpoždění je totiž odložení celosvětové premiéry disku.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna