ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6533

Datum vydání článku: 10.10. 2020


Dějiny čtení

"Taky v českých kinech se promítá ambiciózní Tenet. Jak napsal jeden francouzský kritik: ´Čekali jsme film a místo toho máme sérii trailerů, které nic neohlašují.´" Své "září s filmem" zaznamenal ve Filmu a době Jan Křipač. Více tady.
"Zatímco začátkem roku 2016 bylo na americkém Netflixu okolo 4.500 filmů a 1.100 seriálů, u nás jsme napočítali zhruba 750 filmů a 300 seriálů. Dnes už jsou však počty velmi vyrovnané. V Česku je ke zhlédnutí přibližně 3.800 filmů a 1.900 seriálů, o fous víc jich mají na Slovensku. Velmi podobně jsou na tom Austrálie, Indie a USA. Až Velká Británie a Kanada mají o pár set filmů i seriálů navíc." Zajímavá čísla o českém Netflixu publikovala AVmania. Více tady.
"Nejširší legálně dostupnou nabídku českých filmů, více než 220 titulů, momentálně najdete na YouTube kanálu Česká filmová klasika. Také jiné populární online platformy ovšem umožňují zhlédnout kvalitní českou filmovou produkci a vytvořit si alespoň rámcový obrázek o vývoji zdejší kinematografie od třicátých let po současnost. Vybíráme momentálně dostupné snímky, které byste neměli minout." Martin Šrajer sestavil pro Filmový přehled seznam zajímavějších českých titulů dostupných na streamovacích platformách. Více tady.
"Já se v té knize ´obnažuji´, protože právě to, doufám, legitimuje skutečnost, že nabourávám pomník, na který se Pavel postavil svým deníkem. Kdybych byla psala jen o jeho kruťárnách, nebyla bych ho tím stavěla na pranýř? Nesoudila? A mně nešlo o to, ho – zkráceně řečeno – odsoudit, ale pochopit. Pochopit, proč se vzdal, proč nechal ladem svůj jedinečný talent, proč hřešil." Rozhovor s Daňou Horákovou o její juráčkovské knize O Pavlovi vyšel v Lidovkách. Více tady.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna