ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6422

Datum vydání článku: 25.6. 2020


Short Cuts

Do užších nominací na ceny pro nejlepší DVD a BD roku, předávané v rámci festivalu Il Cinema Ritrovato v Bologni, byly vybrány tři disky s filmy restaurovanými Národním filmovým archivem. Vydavatelem jednoho z nich, kolekce Filmy Jana Kříženeckého, je sám NFA, další dva, Lásky jedné plavovlásky (A Blonde In Love, 1966) Miloše Formana a Případ pro začínajícího kata (A Case for a Rookie Hangman, 1969) Pavla Juráčka, připravila britská společnost Second Run.
Seznam filmů vydaných na UHD s českou podporou, ovšem nenabízených v tuzemské distribuci, se rozrostl o společností Sony připravené snímky Velké vítězství (A League of Their Own, 1992) Penny Marshallové a Jerry Maguire (1996) Camerona Crowea. U obou titulů je kompletní česká podpora k dispozici na americkém vydání.
Před čtyřiceti lety sepsané vzpomínky režiséra Gorana Markoviće na školní léta na FAMU nazvané Česká škola neexistuje vydalo Nakladatelství AMU. Markovič, příslušník tzv. české školy jugoslávského filmu, studoval na FAMU v letech 1965-1970 a jeho vzpomínky jsou doplněny rozhovorem, v němž bilancuje svou filmařskou kariéru.
Ve své DVD-edici vydala Česká televize záznam galapředstavení nazvaného Semafor 60, v němž u příležitosti 60 let založení divadla zazněly Suchého písničky z méně známých her Semaforu. Záznam v televizní premiéře letos v únoru odvysílal kanál ČT1.
"Jediným přínosem téhle afektované adaptace literární klasiky je ta tečka za slovem Emma," napsal o ambiciózní austenovské adaptaci Emma. (2020) debutujícího Autumna de Wildeho nediplomaticky Vít Schmarc. Tuzemská kinopremiéra snímku byla o několik měsíců pozdržena kvuli koronavirové pandemii, takže pouhých pět týdnů po ní už bude Emma. na "počeštěných" DVD i BD ke koupi na polských e-shopech. Tytéž disky, vydané společností Universal, se v tuzemské distribuci objeví až na podzim.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna