ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6123

Datum vydání článku: 7.9. 2019


Dějiny čtení

"Názor, že temnota nemůže být absolutní, protože potom by nezbylo místo pro světlo, zastává také Raffaele Meale (Quinlan). Ten kritizuje rovněž vulgární odkazy k filmům Andreje Tarkovského, Alexeje Germana nebo Elema Klimova, po jejichž boku by se Marhoul se svým ´misery pornem´ údajně rád viděl." Nejpodrobnější výběr ze zahraničních recenzí Marhoulova snímku Nabarvené ptáče (2019) sestavil pro Filmový přehled Martin Šrajer. Více tady.
"Internetem už létají srovnání s Tarkovskyho Andrejem Rublevem a Ivanovým dětstvím, Klimovovým Jdi a dívej se nebo Bressonovou Muškou, takže je Nabarvené ptáče ve velmi dobré společnosti. Snad ho to dovede k nějakým cenám a hlavně k divácké přízni, s níž to ani po vstřícných recenzích nebude mít zrovna jednoduché." Odkaz na krátký článej na Moviezone sem vkládám především proto, že k textu je připojeno sedmiminutové video, zaznamenávající délku potlesku po skončení soutěžní projekce Marhoulova snímku v Benátkách. Více tady.
"Exteriéry byly v souladu se zasazením příběhu nasnímány v Bostonu, v okolí Cape Cod a na kampusu Harvardovy univerzity v Cambridge. Do paměti se vryjí zejména některé detaily, které svou explicitností dokáží i dnes šokovat nebo přinejmenším vytrhnout z letargie - například kostěná noha oběti trčící z písku nebo ozdoba na těle tatéra v podobě nahého ženského těla." Pro Film noir napsal Milan Hain o filmu Mystery Street (1950) Johna Sturgese. Více tady.
"Šestapadesátiletý Quentin Tarantino se ve svém novém díle opět profiluje jako jeden z nejvášnivějších cinefilů v historii pohyblivých obrazů. I tentokrát naplňuje pověst nevypočitatelného vypravěče, ovšem způsobem, který je uživatelsky navenek velmi příjemný." Po delší době se k recenzování vrátila Alena Prokopová. Text o nové "tarantinovce" v Deníku N je bohužel v placené sekci, volně je dostupná jen jeho úvodní část. Více tady.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna