ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6031

Datum vydání článku: 8.6. 2019


Dějiny čtení

"Režisér slibuje ´nejrealističtější zobrazení cestování vesmírem, jaké se kdy objevilo na plátně´, a styl filmu naznačuje slovy: ´Jako když se k Apokalypse přidá 2001: Vesmírná odysea a trocha Josepha Conrada.´" Ambice Jamese Graye nejsou z těch nejskromnějších. Více tady.
"Lásky jedné plavovlásky, jejichž scénář považovalo dobové barrandovské vedení za naivní a nepravdivý, mohly vzniknout pouze díky mimořádně nízkému rozpočtu. Pro dokreslení, honorář Brejchové činil pět tisíc korun. Z toho pětistovka byla příplatkem za nahotu, jíž se debutující herečka bránila." O premiéře restaurovaného snímku Lásky jedné plavovlásky (1966) Miloše Formana napsala Mirka Spáčilová. Více tady.
"Poslední celorepubliková tour legendární filmové maringotky Pavla Čadíka se symbolicky rozloučí s historicky nejvýznamnějším obdobím filmové distribuce na klasických 35mm filmových pásech. Každá projekce v každém místě bude originální a připomene i slavné filmové osobnosti, které budou mít v roce 2019 svá výročí a navíc jsou spjaty s místem konání." Pod projektem Kinematograf 100 je podepsán i bývalý dlouholetý ředitel LFŠ Jiří Králík. Více tady.
"Režisér David Lynch nebo herečka Geena Davis byli zvoleni letošními nositeli čestného Oscara za celoživotní dílo. Kromě nich ho získají ještě herec Wes Studi a režisérka Lina Wertmüller. Ceny jim budou předány 27. října." Čestný Oscar je taky Oscar. Více tady.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna