ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6030

Datum vydání článku: 7.6. 2019


Short Cuts

Ve "stánkové" distribuci se včera objevilo DVD se snímkem Akta Pentagon: Skrytá válka (The Post, 2017) Stevena Spielberga. Podle webu DVDinform by měl být disk (v plastové krabičce) vybaven cenovkou 100 Kč, v kamenných obchodech i na e-shopech stojí dvojnásob.
Snímek Smrt stopařek (1979) Jindřicha Poláka nabyl po svém vzniku mimořádné popularity jak proto, že byl jedním z minima českých filmů, opatřených přídomkem "mládeži do 18 let nepřístupno", tak tím, že jednou ze znásilněných stopařek byla "princezna Arabela". Na DVD se dostal (přičiněním Bontonu) poprvé v roce 2008 a letošní druhé vydání, chystané MagicBoxem na červenec, bude obdařeno označením "remasterovaná verze".
Edice DVD (i BD) se snímkem Traffic (2000) Stevena Soderbergha, avizovaná Bontonem původně na červen, byla odsunuta na zatím neznámý nový termín. Zatímco na DVD už film v ČR vyšel dvakrát (SPI, HCE), na BD vyjde v premiéře.
V neděli 3. června byla v Ponrepu pokřtěna kniha Filmař Jaromír Kallista, vydaná Nakladatelstvím AMU. Pět let vznikající série rozhovorů představuje producenta, jehož společnost Athanor je "podepsána" pod všemi filmy Jana Švankmajera, vzniklými od poloviny osmdesátých let.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna