ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6001

Datum vydání článku: 9.5. 2019


Short Cuts

V belgicko-lucemburské koprodukci natočený "ponorkový" snímek Kursk (2018), v němž ruské generály, námořníky i jejich ženy hraje mezinárodní sestava herců (mj. Colin Firth, Matthias Schoenaerts, Léa Seydouxová, Peter Simonischek, Max von Sydow), konverzujících anglicky, pošle v červnu na DVD (a BD) společnost MagicBox. Půjde už o šestý na DVD (či BD) "počeštěný" snímek režiséra Thomase Vinterberga, proslaveného dramatem Hon (Jagten, 2012).
Restaurovanou verzi komedie Na samotě u lesa (1976) Jiřího Menzela, vzniklou (metodou DRA) pod supervizí kameramana Jaromíra Šofra, vydala loni na DVD společnost BMP, po jejím zániku ale disk zmizel z distribuce. Letos v červnu se DVD do obchodů vrátí, tentokrát prostřednictvím MagicBoxu.
Warnerská DVD, BD a UHD se snímkem Pašerák (The Mule, 2018) osmaosmdesátiletého Clinta Eastwooda (na plátně se v něm coby herec objevil po šestileté pauze a ve svém vlastním filmu po desetileté) byla v tuzemské distribuci avizována nejprve na duben a poté na květen, nakonec se ale v obchodech objeví až v posledním červnovém týdnu. Důvodem odsunu je původně neplánovaná tuzemská březnová kinopremiéra snímku.
Herzův sugestivní přepis Havlíčkova románu Petrolejové lampy (1971), postavený na skvělém herectví dvojice Petr Čepek a Iva Janžurová, vydá na DVD v remasterované verzi v červnu MagicBox. O tom, že termíny "remasterovaný" a "restaurovaný" nejsou ani zdaleka synonyma, jsem na Zóně psal už mnohokrát.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna