ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5905

Datum vydání článku: 2.2. 2019


Dějiny čtení

"Už je to dávno, co jsme zde na Film Noir Blogu publikovali tip na návštěvu ´Muzea Třetího muže´, které ve Vídni provozuje nadšený sběratel Gerhard Strassgschwandtner. Dnes k němu přidáváme další doporučení, které byste měli zakomponovat do příští návštěvy rakouské metropole. Jde o komentovanou pěší prohlídku po místech, která jsou s natáčením filmu a jeho příběhem spojená." Text nazvaný "V patách Třetímu muži" napsal pro Film noir Milan Hain. Více tady
"Na stránkách iDNES.cz za 21 let existence vyšlo už 1,2 milionu článků, pod nimiž je podepsáno přes 1.700 různých autorů. Mirce Spáčilové patří suverénně největší podíl, redakční žebříček vede s počtem 10.000 článků." Stachanovský výkon Mirky Spáčilové připomněl článek na iDNES. Více tady.
"Jak je kniha rozvržena? Více než čtvrtinu jejího rozsahu pokrývá zasvěcená předmluva, vlastně studie profesora Jana Bernarda, jenž navíc celý sborník uspořádal. Autor v ní dopodrobna zkoumá, jak, kdy a s jakými výsledky fascinoval Havla právě film. Prozkoumal nejen různá odborná i vzpomínková pojednání, dlužno podotknout, že nadmíru početná, ale především nahlédl do archivních materiálů a do Havlovy soukromé korespondence." O Národním filmovém archivem vydané knize Václav Havel a film napsal pro iLiteraturu Jan Jaroš. Více tady.
"Zatoužili jste někdy po návratu do minulosti? Pokud ano, můžete zajásat, dnes vám to umožníme. Strojem času to sice nebude, to ale ve výsledku nevadí. Postačí jen dostatečně velká obrazovka a výkonný audio systém. A poté vás již jen pouhé kliknutí dělí od toho, abyste se stali pomalu přímými účastníky Velké ceny Monaka z roku 1962. Stojí za tím německý dokument ´Flying Clipper´, v jehož rámci došlo na renovaci původního materiálu natáčeného v 70milimetrovém formátu. Způsob, jakým byly 56 let staré záběry digitálně vylepšeny, opravdu bere dech. A přestože jsou letecké pasáže bez zvuku a záznam závodu je kombinován s méně dramatickými průjezdy z jiných částí závodního výkonu, na celém zážitku to nic nemění." O snímku Létající Clipper (Flying Clipper - Traumreise unter weissen Segeln, 1962) Hermanna Leitnera a Rudolfa Nussgrubera je na Zóně k nalezení hned několik textů, dočíst se o něm ale lze i na tak nečekaném místě, jako je web Autoforum. Více tady.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna