ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5651

Datum vydání článku: 26.5. 2018


Dějiny čtení

"Bonusová nadílka téhle dvoudiskovky je neodolatelná. V jejím čele stojí hodinu a půl dlouhé ´Režisér a Jediové´, které bohatě mapuje produkci, odhaluje neskutečné množství praktických efektů, skutečných lokací i desítek vybudovaných kulis, navíc se nebojí odhalit neshody mezi Hamillem a Johnsonem. Je to velice krásný, informacemi nabitý a zábavný dokument. Takových už se dneska moc nedělá." Bonusovou sekci BD s filmem Poslední z Jediů (Star Wars: The Last Jedi, 2017) Riana Johnsona vychválil na Blu-space Štěpán Čermák. Více tady.
"Určitě se s věkem měním. Filmy vždycky vycházejí z toho, v jaké jste situaci, životní fázi, co vás obklopuje a o čem uvažujete. Kdybych si vybral stejný příběh jako ve snímku Nobody Knows a zpracoval ho dneska, byl by to velmi odlišný film. Je to snímek, který v takové podobě mohl vzniknout právě jen v oné etapě mého života." Rozhovor s čerstvým držitelem Zlaté palmy v Cannes Hirokazu Koreedou vyšel v Lidovkách. Více tady.
"Refnova obrazotvornost většinou přesahuje pouhou nápaditost, vypovídá o skutečné imaginaci. Ve své významové, charakterové i dějové průhlednosti nabízí jeho film smyslnou a zároveň smysluplnou podívanou. Jedná se o ´primární´ kinematografii lákavých povrchů, ovšem na rozdíl od filmů De Palmy jednodušší v prvním plánu a podstatnější v tom druhém." O snímku Neon Demon (The Neon Demon, 2016) Nicolase Windinga Refna, loni vydaném na DVD v řadě Festival 12, napsal David Rychta na svém blogu Betelgeusova Blog-O-Vize aka dr.film. Více tady.
"Dva roky mi zabralo jen licencování autorských práv, a snad to nebude vypadat nepatřičně, když zmíním, že jsem první na světě, komu se to podařilo. A vím bezpečně, že jsem nebyl první, kdo se o to pokusil, například vím jistě, že to zkoušel Warren Beatty." Velký rozhovor s Václavem Marhoulem o stavu natáčení adaptace Kosinského knihy Nabarvené ptáče (2019) vyšel na Novinkách. Více tady.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna