ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=3495

Datum vydání článku: 16.7. 2012


Short Cuts (modře)

Druhým filmem Jana Švankmajera, získatelným na blu-ray, je jeho poslední snímek Přežít svůj život (2010). V provedení s českým zvukem a vypinatelnými japonskými titulky ho v "zemi vycházejícího slunce" vydala společnost Nippon Columbia. Pro pořádek připomínám, že na BD je k dispozici i Švankmajerův film Něco z Alenky (1988), a to hned ve dvojím provedení - britském (BFI) a japonském (Columbia Music Entertainment).
"Modré" vydání warnerského boxu s úspěšným fantasy-seriálem televize HBO Hra o trůny (Game of Thrones, 2011) potvrdil pro tuzemský trh MagicBox už na jaře. Box vybavený nikoliv obligátním dabingem, ale jen českými titulky, se v obchodech objeví v prvním zářijovém týdnu za 1.500 Kč.
Samozřejmě ani českému trhu se nevyhne Kolekce Indiana Jones, tedy souborné vydání všech čtyř filmů Stevena Spielberga z jeho "archeologické" série (na BD dosud vyšel jen ten nejnovější, zbylé tři si v této kolekci odbydou premiéru). Box připravený Paramountem je v českých obchodech prostřednictvím MagicBoxu očekáván 19. září za 2.000 Kč.
V pátek 13. července na novinové stánky dorazilo s dvoutýdenním zpožděním červnové číslo měsíčníku „blu-ray EXTRA“, který loni na podzim obnovil tradici časopisu "s příbalem". K aktuálnímu číslu je přiložena Hvězdná brana (Stargate, 1994) Rolanda Emmericha, k číslu příštímu je připravována Apokalypsa (Apocalypse Now + Apocalypse Now Redux, 1979/2001) Francise Forda Coppoly.
Tuzemské BD-vydání snímku Kundun (1997) Martina Scorseseho od MagicBoxu se dočkalo recenze na DVDExtra.cz. K přečtení je tady.
O britské komedii Báječný hotel Marigold (The Best Exotic Marigold Hotel, 2011) Johna Maddena jsem nedávno psal v souvislosti s DVD-edicí, společnost 20th Century Fox ale "češtinou" vybaví i BD. Oba typy nosičů se v prodeji v ČR prostřednictvím Bontonu objeví 15. srpna.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna