ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=3491

Datum vydání článku: 12.7. 2012


Nadějný rok

Není vyloučeno, že budoucí diváckou zkušeností budu usvědčen z omylu, ale pokusím se snést několik argumentů, proč se domnívám, že snímek Nadějný rok (The Big Year, 2011) Davida Frankela (k němuž neexistuje jediná česká recenze, protože se zdejším kinům vyhnul) by mohl být docela zajímavý.
1. Patřil k největším komerčním propadákům loňského roku v Americe (prodělal několik desítek milionů dolarů), což by mohlo jít vysvětlit i tak, že se vymkl tamnímu většinovému diváckému vkusu.
2. Zklamáni jím byli evidentně ti, kdo byli spokojeni s předchozími snímky jeho režiséra Davida Frankela (Ďábel nosí Pradu, Marley a já). Já nebyl.
3. Fanoušci typických komedií Jacka Blacka a Stevea Martina filmu vyčítají, že v nich nehrají ve své obvyklé šarži, ale zcela civilně, což jim přijde zcela nevtipné. Mně naopak Black i Martin přijdou zcela nevtipní ve své obvyklé šarži, zřejmě proto, že mi už není 9 let.
4. Film je o amatérských ornitolozích, takže je v něm k vidění spousta divokých opeřenců.
5. Vypravěčem filmu je John Cleese.
Placka s Nadějným rokem s logem 20th Century Fox dorazí na český trh prostřednictvím Bontonu na konci srpna, kdy - ehm, pokud nezapomenu - podám o relevantnosti svého odhadu zprávu.


Copyright © 2002 - 2022, Zóna