ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=3488

Datum vydání článku: 9.7. 2012


Short Cuts

Asi nejnenápadnější české vydavatelství Paulínky připravilo lokální DVD-edici snímku Roberta Faenzy Ukažte svou tvář! (Alla luce del sole, 2005), který si před sedmi lety odvezl z Karlových varů Cenu za mužský herecký výkon Luca Zingaretiiho. Skutečnou událostí inspirovaný příběh kněze z Palerma, který se vzepřel mafii, je na DVD pojmenován Za bílého dne a přepsán nikoliv v originálním znění, ale jen v českém dabingu (na disku je k nalezení i dvacetiminutový dokument „Muž, jenž mířil přesně“).
Nejinspirativnějším karlovarským ohlasem, který jsem na netu zaznamenal, je text "Recenzenti vybrali nejlepší filmy festivalu ve Varech" na Aktuálně.cz. Dojmy a "tipy" Tomáše Stejskala, Michala Procházky, Antonína Tesaře a Honzy Gregora jsou k přečtení tady.
Snímek Vyšší princip (1960) Jiřího Krejčíka vydala společnost FEX na DVD už před šesti lety a od té doby ho několikrát "prohnala" i sítí novinových stánků. Sběratele zahraničních vydání českých filmů by mohla zaujmout informace, že film se v srpnu dočká i německé edice, připravené společností Ostalgica. Na disku nazvaném Das höhere Prinzip bude k dispozici jak český zvuk s vypinatelnými německými titulky, tak německý dabing.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna