ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=3263

Datum vydání článku: 1.12. 2011


Short Cuts

Před čtyřmi dny zemřel ve věku 84 let Ken Russell. Většina jeho zásadních filmů na "počeštěných" DVD chybí, stejně jako systematičtější reflexe jeho tvorby v češtině. Jen shodou náhod se dnes na stáncích objevila reedice Russellova snímku Tommy (1976), vydaného v řadě FilmX společnosti HCE.
Před časem jsem odkazoval na text Aleny Prokopové o odvolání Vladimíra Opěly z čela Národního filmového archivu. Od té doby se v médiích k tématu objevila řada článků a vyjádření. Tím posledním (a nejreprezentativnějším) je "Otevřený dopis akademických pracovníků v oblasti filmu a v příbuzných oborech ke kauze odvolání ředitele Národního filmového archivu Vladimíra Opěly", signovaný několika desítkami podpisů z "filmového světa". Text dopisu je k přečtení např. na Aktuálně.cz tady.
Hůře prodejných titulů se vydavatelé zbavují často za jakoukoliv cenu. Důkazem je od včerejška na stáncích nalezitelný "pack", v němž jsou za 99 Kč společně prodávány dokument Miloš Forman: Co tě nezabije... (2009) Miloslava Šmídmajera a snímek Taking Off (1971) Miloše Formana, oba z produkce společnosti MagicBox.
Nedlouho po 2. vydání "tarkologické bible" Krása je symbolem pravdy přichází příbramské nakladatelství Camera obscura Miloše Fryše s další knihou, tentokrát ovšem nefilmovou. Kniha Solomona Volkova Rozhovory s Josifem Brodským je od včerejška v prodeji v pražských Terryho ponožkách za 450 Kč. Více informací o svazku rozhovorů s držitelem Nobelovy ceny za literaturu lze nalézt např. na webu vydavatele tady.
Ob jednu zprávu níže je k nalezení seznam katalogových titulů MagicBoxu, zlevněných k 1.12. na 100 Kč. Dnes doplňuji várku početnější, tentokrát disků zlevněných ke stejnému datu do kategorie 200 Kč. Kompletní seznam "dvoustovkových" titulů má tuto podobu: Američan, Bambi 2 SE, Bambi DE, Barry Lyndon, Bílé vánoce, Brigadoon, Byl jsem lynčován, Cars Toon: Burákovy povídačky, Detektivní příběh, Děvče z venkova, Dny vína a růží, Dobrodružství Robina Hooda (1938), Dobrodružství v Panamě, Dopis, Dostat Cartera, Drive Angry, Dva Jakeové, Hezké vstávání, Hodiny zoufalství, Hrstka statečných, Humoreska, Chata na nebesích, Jeremiah Johnson, Jsem číslo čtyři, Klíč k minulosti, Kobra, Kobylkáři, Kolt pro leváka, Konečně trhák!, Králičí nora, Královna Kristýna, Kráska a zvíře SE, Kráska a zvíře: Kouzelné Vánoce SE, Kráska a zvíře: Kráska v kouzelném světě SE, Máma mezi Marťany, Maršál, Mata Hari, Mickeyho kouzelné Vánoce, Miluj mě nebo mě opusť, Mladík s trumpetou, Myslete na Henryho, Ninočka, Opravdová kuráž, Pan Wonka a jeho čokoládovna, Papírový měsíc, Písně z Broadwaye, Plynové lampy, Pobertové, Prostředníci, Tom a Jerry: Packy v povětří 2. část, Tom a Jerry: Výroční Deluxe edice (2DVD), Total Recall (2DVD), Trójská Helena, Tygrův příběh (vydání k 10. výročí), Velikonoční přehlídka, Vražda na objednávku, Vysvobození, Znásilnění, Zvony od sv. Marie, Život po životě.


Copyright © 2002 - 2022, Zóna