ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=3247

Datum vydání článku: 15.11. 2011


Short Cuts

Původně na zítřek byl na stánky ohlášen v "počeštěné" DVD-premiéře snímek Seriózní muž (A Serious Man, 2009) bratří Coenových, jeho vydání se ale o dva týdny odkládá. Nový termín zahájení prodeje 30. listopadu je podle vydavatelské společnosti Blue Sky Film již definitivní. Obdobný posun potká i režijní debut Carlose Cuaróna Drsňák a frajer (Rudo y Cursi, 2008), původně avizovaný na 23. listopadu. Ten se na stáncích objeví zřejmě 7. prosince, tento termín je ale (na rozdíl od termínu Seriózního muže) stále ještě "pracovní".
Nakladatelství Torst minulý týden uvedlo do prodeje knihu Jana Němce Nepodávej ruku číšníkovi. V jedenatřiceti povídkách, napsaných v letech 1970 až 1990, se režisér vrací jak do šedesátých let, tak ke svému americkému pobytu. Část povídek z knihy vyšla před lety v Reflexu. Kniha o "rozměru" 252 stran se prodává za 288 Kč.
Bezesporu nejvtipnější potisk disku za mnoho posledních měsíců nabídne DVD-edice dokumentu Vše pro dobro světa a Nošovic (2010) Víta Klusáka, která vyjde na začátku prosince - na "placce" bude vytištěn pohled do "vnitřností" rozpůlené placky zelí (na FB je náhled potisku k vidění tady). Disk bude kromě filmu obsahovat i půlhodinu bonusů, sestavenou z 11 nepoužitých scén, videoklipu, traileru a teaseru.
Jiří Králík startuje další akci - od pátku 25. do neděle 27. listopadu proběhne v Kroměříži první ročník mezinárodního festivalu filmové hudby Movieng Music 2011. Z českých klasiků bude připomenut Jan Klusák (Farářův konec, Axis temporum), ze světových Nino Rota (Felliniho Casanova), chybět nebude Reggiovo Powaqqatsi (1988) a Anima Mundi (1992). Více na oficiálním webu festivalu tady.
Do rostoucí skupiny titulů, které před několika lety vydala společnost Bonton v "balíku Carolco" a nyní je znovu vydá MagicBox v rámci kontraktu se společností Studio Canal, přibyl i životopisný snímek Chaplin (1991) Richarda Attenborougha. Disk by měl vyjít v prosinci souběžně s BD, jehož přípravu jsem na Zóně již před časem zmiňoval.


Copyright © 2002 - 2022, Zóna