ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=7451

Datum vydání článku: 16.3. 2023


Short Cuts

V dubnové "reediční várce" MagicBoxu bude i mnoho let let vyprodané DVD s filem Dick Tracy (1991) Warrena Beattyho. Adaptace komiksu Chestera Goulda s áčkovým rozpočtem i hereckým obsazením (kromě Beattyho i Al Pacino, Dustin Hoffman, James Caan aj.) a kamerou Vittoria Storara patřila svého času mezi největší propadáky v hollywoodské historii. Disk, připravený společností Disney, distribuovala poprvé v ČR v roce 2003 společnost Warner.
V sobotu 18. března večer si na veřejnoprávním kanále ČT art odbyde televizní premiéru snímek Zpráva o záchraně mrtvého (2021) Václava Kadrnky, před rokem uvedený v kinech a později přidaný do nabídky streamovacích služeb KVIFF.TV a DAFilms. Televize snímek odvysílá v atypickém (téměř čtvercovém) originálním obrazovém formátu 1,1:1.
Mezi dubnovými dolisy MagicBoxu bude i několik disků, jejichž absence v tuzemských obchodách netrvala desetiletí, ale jen několik let. Patří k nim DVD s filmy Železný obr (The Iron Giant, 1999) Brada Birda, Klub rváčů (Fight Club, 1999) Davida Finchera, Statečné srdce (Braveheart, 1995) Mela Gibsona, Walter Mitty a jeho tajný život (The Secret Life of Walter Mitty, 2013) Bena Stillera, Kam orli nelétají (Where Eagles Dare, 1968) Briana G. Huttona či BD s westernem Dva mezci pro sestru Saru (Two Mules for Sister Sara, 1970) Dona Siegela.
"Modrou" verzi snímku Kladivo na čarodějnice (1969) Otakara Vávry vydala pod názvem Witchhammer před šesti lety ve světové premiéře britská společnost Second Run. Alternativní (a luxusnější) verze je už pár týdnu pod názvem Un marteau pour les sorcieres v prodeji ve Francii - tamní společnost Artus Films snímek vydala v "combu", tedy na BD a DVD společně zabalených v digipacku.
Tvorbu Karla Halouna, toho staršího z dvojice Kubík Haloun, která je "podepsána" pod obaly nemalé části produkce Zóny už od jejích vydavatelských počátků v polovině devadesátých let (nejprve CD, následně DVD a samozřejmě i kniha Veveřácká kronika), bilancuje svazek To musí jít přečíst i potmě, vydaný nakladatelstvím UMPRUM. Podrobnosti o knize i náhled několika tiskových dvojstran najdete tady.


Copyright © 2002 - 2023, Zóna