ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=7449

Datum vydání článku: 14.3. 2023


Short Cuts

Nedělní oscarový ceremoniál ovládly dva filmy - sedm sošek, včetně většiny důležitých (nejlepší film, režie, scénář, střih a tři ze čtyř hereckých kategorií), pobral snímek Všechno, všude, najednou (Everything Everywhere All at Once, 2022) Dana Kwana a Daniela Scheinerta a čtyři sošky získalo "netflixácké" válečné drama Na západní frontě klid (Im Westen nichts Neues / All Quiet on the Western Front, 2022) Edwarda Bergera (nejlepší cizojazyčný film, kamera, hudba a výprava). Zatímco Všechno, všude, najednou je s českými titulky dostupné jen na několika streamovacích službách (KVIFF.TV, DAFilms, O2TV, Google Play, Apple TV+), Na západní frontě klid vyjde za dva týdny přičiněním německé společnosti Capelight Pictures na UHD a BD s kompletní českou podporou (psal jsem o tom tady). Kompletní seznam na discích vydaných "oscarovek" nejen z letošních, ale i z předchozích čtyř ceremoniálů sestavil pro Blu-shop Štěpán Čermák (tady).
Před dvěma měsíci jsem psal o kompletní českou podporou vybaveném UHD se snímkem Takoví jsme byli (The Way We Were, 1973) Sydneyho Pollacka, chystaném společností Sony k 50. výročí premiéry filmu. Disk byl v Evropě původně ohlášen na konec března, jeho edici ale Sony odsunulo na zatím neupřesněný termín.
Některé reediční disky, které budou formálně opatřeny až dubnovým termínem vydání, posílá MagicBox do obchodů už v tomto týdnu. Již nyní si tedy lze koupit DVD se snímky Plynové lampy (Gaslight, 1944) George Cukora, Po zavírací době (After Hours, 1985) Martina Scorseseho, Soumrak bohů (La Caduta degli dei / Damned, 1969) Luchina Viscontiho, Bonnie a Clyde (Bonnie and Clyde, 1968) Arthura Penna, Poklad na Sierra Madre (The Treasure of Sierra Madre, 1947) Johna Hustona, Psí odpoledne (Dog Day Afternoon, 1975) Sidneyho Lumeta a Amarcord (1974) Federica Felliniho, na BD Dotek zla (Touch of Evil, 1958) Orsona Wellese a na obou typech nosičů (DVD i BD) Strach a hnus v Las Vegas (Fear and Loathing in Las Vegas, 1998) Terryho Gilliama.
Po čtyřech filmech, natočených pro streamovací služby, se Steven Soderbergh letos k natáčení "pro kina" vrátil snímkem Bez kalhot: Poslední tanec (Magic Mike´s Last Dance, 2023). Stejně jako dva předchozí filmy "kalhotové série", Bez kalhot (Magic Mike, 2012) a Bez kalhot XXL (Magic Mike XXL, 2015), vyjde i ten letošní na obou typech nosičů s českou podporou - DVD i BD s warnerským logem na obalu doveze do tuzemské distribuce v květnu MagicBox.
Momentální "reediční mánie" MagicBoxu se netýká jen filmů, ale i seriálů. K těm již na Zóně zmíněným (Generation Kill, Řím, Teorie velkého třesku. Andělé v Americe, Ptáci v trní, Simpsonovi, Shogun) přidá klíčový tuzemský distributor v dubnu DVD-boxy se třemi sériemi Akt X (The X-Files, 1993), čtyřmi sériemi M.A.S.H. (1970) a mega-box s kompletní (8 sérií na 38 DVD) Hrou o trůny (Game of Thrones, 2011).


Copyright © 2002 - 2023, Zóna