ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=7417

Datum vydání článku: 10.2. 2023


Short Cuts

Zajímavě obsazený (Sam Shepard, Scott Glenn, Ed Harris) a na osm Oscarů nominovaný tříhodinový snímek Správná posádka (The Right Stuff, 1983) Philipa Kaufmana o ´Programu Mercury´ (neboli o výcviku prvních sedmi amerických kosmonautů) vyšel na DVD s českými titulky poprvé v roce 2000 na singldisku (ve verzi zkrácené o 30 minut) a podruhé v roce 2003 ve dvojdiskové speciální edici (už v plné délce 185 minut), v ČR tehdy prodávané tuzemskou pobočkou Warnerů pod názvem Posádka. Dvacet let vyprodaný disk vrátí letos v březnu do tuzemských obchodů MagicBox v podobě jednodiskové reedice (tedy bez bonusového disku s dvěma hodinami dokumentů), tentokrát vybavené novým českým obalem, jiným názvem (Správná posádka) a stokorunovou cenovkou. Zda bude zreeditován disk se zkrácenou verzí z roku 2000 či disk s filmem v kompletní délce z roku 2003 zatím není jasné.
Knihu Snít rozhlasem, v níž se Eva Schulzová na 140 stranách zabývá vztahem rozhlasu a filmu, vydalo Nakladatelství JAMU. Tři z devíti kapitol jsou věnovány rozhlasové a filmové tvorbě Woodyho Allena, Ingmara Bergmana a Federika Felliniho, jak dosvědčuje i náhled obsahu knihy (najdete ho na webu vydavatele tady).
Stevenem Spielbergem produkovaná desetidílná výpravná minisérie Pacific (The Pacific, 2010) televize HBO, přibližující osudy amerických vojáků na tichomořské frontě 2. světové války, se v ČR před třinácti lety prodávala ve dvou šestidiskových boxech (DVD a BD) s warnerským logem na obalu. Tehdy dražší z obou boxů, nabízející seriál ve vysokém rozlišení (tedy BD-verze), se letos v dubnu vrátí přičiněním MagicBoxu do tuzemské distribuce, tentokrát už ale nikoliv v původním obalu (steelbook), ale ve standardní plastové krabičce.
Před několika lety se v některých evropských zemích prodávala limitovaná edice UHD-titulů společnosti Universal ve steelbooku s japonským artworkem a jeden z nich - se snímkem Čelisti (Jaws, 1975) Stevena Spielberga - byl vybaven i českou podporou (obal je k prohlédnutí tady). Letos nápad Universalu "převzala" společnost Warner a i v tomto případě se do prodeje dostanou japonským designem opatřená UHD nabízející i českou titulkovou podporu - hledejte ji v Itáli na tamních "japonských" steelboocích se snímky Ready Player One: Hra začíná (Ready Player One, 2018) Stevena Spielberg a Rampage: Ničitelé (Rampage, 2018) Brada Peytona.
Na březen chystanou reedici mnoho let vyprodaného DVD s "anti-westernem" Malý velký muž (Little Big Man, 1971) Arthura Penna (psal jsem o ní před týdnem) doprovodí o měsíc později dolis dalšího režisérova slavného snímku Bonnie a Clyde (Bonnie and Clyde, 1968). Snímek s Warrenem Beattym a Faye Dunawayovou vydala na DVD s českými titulky společnost Warner v roce 1998 (!), v ČR se disk naposledy prodával před deseti lety a letošní reedice dorazí do obchodů poprvé v českém obalu.


Copyright © 2002 - 2023, Zóna