ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=7414

Datum vydání článku: 7.2. 2023


Short Cuts

Další luxusní zahraniční edice se dočkal snímek Nabarvené ptáče (2019) Václava Marhoula. Francouzská společnost Spectrum Films ho letos v lednu vydala v boxu, obsahujícím BD, DVD a knihu (francouzský překlad knižní předlohy), přičemž v bohaté bonusové výbavě disků je i dvouhodinový dokument 11 barev ptáčete (2020) Vojtěcha Kopeckého a devadesátiminutový rozhovor s Václavem Marhoulem.
Extrémně rychlý přesun z televizní obrazovky na DVD naplánovala Česká televize pro trojdílnou kriminálku Docent (2023) Jiřího Stracha, jejíž první díl byl na ČT1 odvysílán v neděli 5. února. V polovině příštího týdne, tedy ještě před premiérovým odvysíláním závěrečné epizody (stane se tak v neděli 19. února), se totiž Docent objeví v obchodech na dvojdisku, vydaném Českou televizí v DVD-edici ´Seriál´.
V březnové slevové akci na e-shopu DVDpremiéry (tady) se objevila cca polovina titulů z DVD-řad ´Festival 12´ a ´Be2Can´, do nichž společnost Film Europe zařazovala převážně filmy uvedené na festivalech v Cannes, Benátkách a Berlíně. Zatímco dosud byly snímky Život Adele (La Vie d´Adele, 2013) Abdellatifa Kechicheho, Zimní spánek (Kiş Uykusu, 2014) Nuriho Bilge Ceylana, Pardon, nezastihli jsme vás (Sorry We Missed You, 2019) Kena Loache, Dva dny, jedna noc (Deux jours, une nuit, 2014) bratří Dardennových či Faust (2011) Alexandra Sokurova ke koupi vždy jen za 250 korun, v akci jsou k dispozici za stokorunu.
Dalším klasickým českým (resp. československým) snímkem, který se objeví na ČT art v novém letošním cyklu, uváděném vždy v nedělním večerním programu, bude 12. února oscarový Obchod na korze (1965), doprovozený hodinovým portrétem jeho režisérů Jána Kadára a Elmara Klose z cyklu Zlatá šedesátá II (2014).
Pěti Zlatými glóby oceněný seriál televize HBO Andělé v Americe (Angels in America, 2003), režírovaný Mikem Nicholsem a vystavěný na hereckých výkonech Al Pacina, Meryl Streepové a Emmy Thompsonové, vydala v ČR na DVD společnost Warner už před osmnácti lety. Mnoho let vyprodaný dvojdisk se šesti seriálovými epizodami se do tuzemské distribuce vrátí letos v březnu v podobě reedice, lišící se od původního vydání jen novým obalem.


Copyright © 2002 - 2023, Zóna