ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=7267

Datum vydání článku: 19.9. 2022


Short Cuts

O výtečné gangsterce Neúplatní (The Untouchables, 1987) Briana De Palmy jsem v posledních měsících psal v souvislosti s její premiérovou edicí na UHD, v říjnu se ale do tuzemských obchodů po letech vrátí i na nejstarším typu nosiče. Protože na DVD snímek Paramount vydal dvakrát v odlišném provedení (2001 a 2004), je nutné uvést, že MagicBox doveze novější z obou disků, "speciální edici" z roku 2004 (tehdy ji na českém trhu distribuovala společnost HCE), se zajímavou (a kompletně česky otitulkovanou) bonusovou sekcí.
Kulatých 120 let od narození Marie Čermínové (21.9. 1902) alias Toyen připomene Česká televize čtvrtečním (22. září) uvedením filmu Toyen (2005) Jana Němce. Ten patří mezi čtyři Němcovy filmy, které jsou na nosičích dostupné pouze na zahraničních edicích - na DVD ho před šesti lety vydala americká společnost Facets.
Podle Spielbergova scénáře (a v jeho produkci) vzniklý slavný horor Poltergeist (1982) Tobeho Hoopera, před čtyřiceti lety lámající v kinech kasovní rekordy, se počínaje tímto týdnem začne na jednotlivých zámořských i evropských trzích objevovat na UHD, připraveném společností Warner. Jedna z evropských mutací disku (v prodeji bude ve Francii či v Polsku) je vybavena i kompletní českou podporou a tak není vyloučeno, že ji časem do tuzemské distribuce dopraví MagicBox.
Před půl rokem jsem v rubrice ´Stream Cuts´ (tady) psal o mém oblíbeném kulinářském seriálu Šéfkuchaři v akci (The Chef Show, 2019), dostupném v "české" nabídce Netflixu. Jeho protagonisté - režisér a herec Jon Favreau a šéfkuchař Roy Choi - se poprvé "na plátně" setkali ve Favreauově komedii Šéf (Chef, 2014), kterou dnes večer uvede ve "veřejnoprávní" premiéře kanál ČT2. Na žádném typu nosiče Šéf s českou podporou bohužel nevyšel a ač ho kanál uvede v dabované verzi, dle webu ČT bude odvysílán "duálně", tedy i s originálním zvukem a českými titulky pro neslyšící.


Copyright © 2002 - 2022, Zóna