ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=7257

Datum vydání článku: 9.9. 2022


Short Cuts

Po deseti letech od vyprodání vrátí v říjnu MagicBox do tuzemské distribuce dolis DVD s dramatem Znásilnění (The Accused, 1988) Jonathana Kaplana, které přineslo prvního ze dvou Oscarů herečce Jodie Fosterové (dalšího si z pódia odnesla o tři roky později za Mlčení jehňátek). Jde o jeden z vůbec prvních paramountských disků vybavených českými titulky, poprvé totiž vyšel už před více než dvaceti lety.
V pořadí už desátým letos Národním filmovým archivem restaurovaným či digitalizovaným českým filmem bude na podzim drama Obžalovaný (1964) Jána Kadára a Elmara Klose. Připomínám, že v roce 2022 se v kinech dosud postupně objevily snímky Skřivánci na niti (1969) Jiřího Menzela, Siréna (1947) Karla Steklého, Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974) Václava Vorlíčka, Atentát (1964) Jiřího Sequense, Ať žijí duchové (1977) Oldřicha Lipského, Sedmikrásky (1966) Věry Chytilové a Žert (1968) Jaromila Jireše, za týden má tuzemskou kinopremiéru Ucho (1970) Karla Kachyni a 6. října komedie „Marečku, podejte mi pero!“ (1976) Oldřicha Lipského.
Recenzenty chválenou komedii Bullet Train (2022) Davida Leitche, vystavěnou na neslábnoucím charismatu Brada Pitta, přesune společnost Sony na "nosiče" ani ne po třech měsících od její kinopremiéry. Protože Sony už dva roky nemá tuzemského "šiřitele" své produkce, ve zdejší oficiální distribuci se disky neobjeví, některé e-shopy ale určitě individuálně dovezou DVD, BD i UHD, která budou ve výbavě s českými titulky v prodeji (ve všech třech případech) od 27. října na německých e-shopech.
Jak avizují první majitelé, snímek Konec srpna v hotelu Ozon (1966) Jana Schmidta, který v srpnu na DVD pod názvem ´Fin aout a l´hôtel Ozone´ vydala francouzská společnost Malavida, je stejně jako většina dřívějších "českých" a "slovenských" edičních počinů téhož vydavatele opatřen nevypinatelnými francouzskými titulky. Můj tip, že použitý přepis bude o kvalitnější než na starších amerických a italských edicích, se naštěstí ukázal být trefným.


Copyright © 2002 - 2023, Zóna