ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=7117

Datum vydání článku: 26.4. 2022


Short Cuts

Vzácná příležitost spatřit na plátně legendární snímek Stíny zapomenutých předků (Těni zabytych predkov, 1964) Sergeje Paradžanova se naskytne v sobotu 30. dubna, kdy ho promítne pražské Ponrepo. Film bude uveden v rámci sekce ´Ukrajina: střed Evropy´ letošního Febiofestu.
Na několika tuzemských e-shopech probíhá velká slevová akce, v níž jsou po dobu několika týdnů nabízena UHD za 500 korun, tedy o cca 200 až 300 korun levněji než je jejich obvyklá cena. Mezi více než stovkou zařazených titulů jsou i UHD se snímky Ptáci (The Birds, 1963) Alfreda Hitchcocka, Spartakus (Spartacus, 1960) Stanleyho Kubricka či Gladiátor (Gladiator, 2000) a Blade Runner (1982) Ridleyho Scotta.
Paramountem připravené DVD se snímkem Coda: Smrt Michaela Corleoneho (The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone, 1990/2020), které do tuzemské distribuce v posledním květnovém týdnu dopraví MagicBox, bude obsahovat kromě kompletní české podpory (titulky + dabing) i titulky slovenské. Slovenské titulky jsou i na BD s filmy Kmotr (The Godfather, 1972) a Kmotr II (The Godfather: Part II, 1974), chystanými v ČR do samostatného prodeje ve stejném termínu.
Právě vycházející letošní první číslo (1/2022) čtvrtletníku Film a doba nabízí mj. tradiční výroční bilanci domácí kinematografie z pera Jaromíra Blažejovského, několik vzpomínkových textů o Evě Zaoralové (Jan Bernard, Milan Klepikov, Michal Kříž, Alena Prokopová, Stanislava Přádná) či recenzi knihy Experimentální dílna: Československá armádní kinematografie 1920–1970 americké filmové historičky Alice Lovejoyové. Kompletní obsah čísla najdete tady.
Jedna z komerčně nejméně úspěšných disneyovek, do kolumbijského pralesa situovaná pohádka Encanto (2021) Jareda Bushe, Byrona Howarda a Charise Castro Smithové, se do tuzemské distribuce dostane v červenci. Stejně jako některé další animované tituly v posledních měsících (Luca, Duše, Raya a drak) ani ji nevydá Disney v "počeštěném" provedení na BD, ale pouze na nejstarším typu nosiče.


Copyright © 2002 - 2022, Zóna