ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=7110

Datum vydání článku: 19.4. 2022


Stream Cuts

Už jsem to sice zmiňoval v jiné zprávě, v této "streamovací" rubrice je ale zveřejnění této informace povinností - včera, tedy v pondělí 18. dubna, padla po mnoha desetiletích striktně dodržovaná platnost povinného několikaměsíčního odstupu mezi premiérou holywoodského blockbusteru v kinech a jeho uvedením online či na nosičích. Na streamovací službě HBO Max se totiž objevil snímek Batman (The Batman, 2022) Matta Reevese (najdete ho tady) pouhých 45 dní od premiéry v kinech (v tomto intervalu bude HBO Max zpřístupňovat i své další letošní "áčkové" snímky, příštím by měla být 30. května fantasy Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství). Na HBO Max je Batman spustitelný v obou typech "počeštění" (titulky + dabing), ve 4K a se zvukem Dolby Atmos.
Výborné Chyby (2021) Jana Prušinovského byly dosud k vidění jen na menších streamovacích platformách typu Aerovod či DAFilms. Násobnější šanci k popularizaci komorního snímku, oceněného na Českých lvech i Cenách české filmové kritiky (v obou případech za herecký výkon Pavly Gajdošíkové), dává jeho aktuální zařazení do nabídky Netflixu (tady).
Málokterý režisér vyvolá každým svým filmem takový rozruch, jako letos již třiaosmdesátiletý Paul Verhoeven. Vzorově to platí i pro loni v Cannes premiérované drama Benedetta (2021), které do tuzemských kin uvedla před čtyřmi měsíci společnost Aefofilms. Snímek před několika dny zpřístupnil Aerovod, byť zatím nikoliv coby součást předplatného, ale za jednorázovou částku 85 korun za přehrání (tady).
Jak jsem zde před časem psal, dva filmy Stanleyho Kubricka (2001: Vesmírná odysea, Mechanický pomeranč) jsou v nabídce nedávno spuštěné streamovací služby HBO Max. Další režisérův film, Eyes Wide Shut aka Spalující touha (1999), je v "počeštěné" verzi k dispozici na Netflixu (tady) a to v technické kvalitě převyšující více než dvě desetiletí staré DVD, na němž film v ČR vyšel jako na jediném typu nosiče (2001: Vesmírná odysea je s českými titulky k dispozici na DVD, BD a UHD a Mechanický pomeranč na DVD a UHD).
Přiznám se, že vždy, když držím dlouhý půst, s oblibou sleduji "kuchařské" seriály. Můj nejoblíbenější se jmenuje Šéfkuchaři v akci (The Chef Show, 2019) - natočil ho Jon Favreau (režíroval mj. snímky Iron Man či Kniha džunglí) a průvodcem jednotlivých dílů (všechny najdete tady) je spolu s ním famózní šéfkuchař Roy Choi. Vzhledem k Favreauově profesi se v některých dílech coby hosté objevují i známé herecké a režisérské tváře (mj. Robert Rodriguez, Sam Raimi, Robert Downey Jr.) a řeč v něm přijde dokonce i na něco v kuchařském pořadu tak nečekaného jako je Francouzská nová vlna.


Copyright © 2002 - 2022, Zóna