ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=7002

Datum vydání článku: 7.1. 2022


Short Cuts

Hned na začátku roku se s novým knižním titulem pochlubilo specializované filmové nakladatelství Casablanca. Kniha Jana Švábenického Fenomén italský western se na více než 400 stranách věnuje žánru, který proslavil Sergio Leone. Dle anotace "autorův text uvozují osobní historická svědectví o vlastních tvůrčích zkušenostech z pera scenáristy Ernesta Gastaldiho, který pro knihu napsal předmluvu, a režiséra Giancarla Santiho, s nímž autor vedl rozhovor".
Před rokem a půl jsem na Zóně psal o francouzské DVD-edici restaurované verze snímku Sedmikrásky (1966) Věry Chytilové, vydané v digipacku v limitovaném nákladu 1.000 kusů pod názvem Les Petites Marguerites tamním vydavatelstvím Malavida. Až teď ke mně doputovala ověřená informace, že francouzské titulky nejen u Sedmikrásek, ale i u (též restaurovaného) režisérčina snímku Pytel blech (Un Sac de puces, 1962), uloženého v bonusové sekci disku, jsou bohužel nevypinatelné.
V tomto týdnu byly zveřejněny nominace na ´Ceny české filmové kritiky´, které budou vyhlášeny v sobotu 5. února v pražském Divadle Archa v přímém přenosu ČT art. Ze šestnácti filmů, nominovaných v deseti kategoriích (soupis nominací najdete tady), je na nosičích zatím dostupný jediný - podařenou komedii Shoky Morthy: Poslední velká akce (2021) Andyho Fehua, za níž byl v kategorii ´Nejlepší herec´ po zásluze nominován Tomáš Magnusek, vydala na DVD loni v listopadu společnost MagicBox.
Poslední dokončený snímek Terrenceho Malicka Skrytý život (A Hidden Life, 2019) byl v ČR oficiálně uveden pouze na jediné projekci, loni v září v Městské knihovně v Praze. O to kuriózněji zní informace, že televizní práva k němu koupila TV Prima, která ho v premiéře uvede ve středu 12. ledna od 20 hodin (a o den později v repríze od 16.35 hodin) na kanálu Prima MAX. V programu ho hledejte pod "inovativním" názvem Na prahu války a připravte se na český dabing a reklamní předěly.


Copyright © 2002 - 2022, Zóna