ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6957

Datum vydání článku: 25.11. 2021


Short Cuts

Ukázalo se, že na unikátní veřejnou projekci o téměř padesát minut delšího "režisérského" sestřihu Zlatou palmou v Cannes oceněného snímku Strom života (The Tree of Life, 2011) Terrenceho Malicka je i pandemie krátká a tak se zítra, tedy v pátek 26. listopadu, v sále Městské knihovny v Praze od 19 hodin uskuteční. Jak jsem již před časem na Zóně psal, tento sestřih filmu (189 minut) připravil Malick před třemi lety výhradně pro společnost Criterion, která ho v Americe vydala na BD.
Kuriózní překlep se podařil e-shopu Filmgame v popisu specifikací ve Francii před třemi lety vydaného "komba" (DVD+BD) se snímkem Staré pověsti české (Les Vieilles légendes tchéques, 1952) Jiřího Trnky, které e-shop nabízí v sekci titulů individuálně importovaných ze zahraničí. Edice, zabalená v mediabooku, obsahuje v bookletu i studii Pascala Vimeneta o režisérovi nazvanou ´Clés pour Trnka´, jejíž název tuzemský e-shop elegantně přeložil jako "Klíče k Trnce".
Jak si čtenáři Zóny možná vzpomenou, už "marvelovku" Black Widow (2021) Cate Shortlandové se Scarlett Johanssonovou si šlo letos v létě v zahraničí pořídit na "počeštěném" BD o dva měsíce dříve před její tuzemskou prodejní premiérou a teď potkalo totéž i "marvelovku" následující, snímek Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, 2021) Destina Daniela Crettona. V tuzemských kinech v září uvedený blockbuster dorazí do tuzemských obchodů na DVD a BD s logem společnosti Disney až po Novém roce, od minulého týdne lze ale BD s českými titulky i dabingem koupit na italských e-shopech.
V posledních letech populární slevová akce Black Friday i letos potěšila ty, kdo chtějí za disky platit co nejméně. Na e-shopu Filmgame si v ní lze za bezkonkurenční stokorunu pořídit mj. BD s filmy Casino (1995) Martina Scorseseho, Dobrý ročník (A Good Year, 2006) Ridleyho Scotta, Francouzská spojka (The French Connection, 1971) Williama Friedkina, Moře lásky (Sea of Love, 1989) Harolda Beckera, Narozen 4. července (Born on the 4th July, 1989) Olivera Stonea či Ve jménu otce (In the Name of Father, 1993) Jima Sheridana a za 400 korun e-shop nabízí šestidiskový BD-box s bondovkami Seana Conneryho (Dr. No, Srdečné pozdravy z Ruska, Goldfinger, Thunderball, Žiješ jenom dvakrát a Diamanty jsou věčné).


Copyright © 2002 - 2021, Zóna