ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6949

Datum vydání článku: 17.11. 2021


Short Cuts

Před třemi desetiletími měl (příští rok osmdesátiletý) britský režisér Peter Greenaway v ČR status kultovního tvůrce par excellence, i v reakci na jeho tehdejší (první) návštěvu Letní filmové školy v Uherském Hradišti v roce 1993. V sobotu 20. listopadu se po dlouhé době objeví jeho film na veřejnoprávní obrazovce - kanál ČT art uvede snímek Ejzenštejn v Guanajuatu (Eisenstein en Guanajuato, 2015), před šesti lety uvedený v českých kinech.
Společnost Universal zvažuje, zda i nadále vydávat UHD v dosavadním standardním kombo-provedení, tedy ve variantě, kdy je k UHD automaticky "přibaleno" i BD. Vypjatější debata na dané téma proběhla v Německu, kde nejprve tamní filiálka Universalu oznámila, že od ledna 2022 kombo-provedení končí a všechny UHD-tituly budou vydávány v jednodiskovém provedení (bez BD), následně ale kategoričnost tohoto oznámení postupně "zjemňovala" až do současné varianty, že lednové tituly Universalu (Poslední noc v Soho, Halloween zabíjí, Candyman) skutečně vyjdou jen v jednodiskové verzi, ale únorové už opět v kombu a teprve v dalších měsících bude přijato definitivní rozhodnutí.
Desátým restaurovaným filmem z letošní várky Národního filmového archivu, který vstoupí do tuzemských kin, bude zítra, tedy ve čtvrtek 18. listopadu, komedie Dívka na koštěti (1971) Václava Vorlíčka. Z dvanácti letos restaurovaných filmů tak na premiéru čekají už jen dva - pohádka Šíleně smutná princezna (1968) Bořivoje Zemana přijde na řadu ve čtvrtek 2. prosince, zatímco Siréna (1947) Karla Steklého termín stále ještě stanoven nemá.
Dalším přírůstkem do DVD-řady České televize bude na konci listopadu seriál Osada (2021), natočený Radkem Bajgarem a Janem Bártkem podle scénáře Petra Kolečka. Třináct seriálových epizod bude uloženo ve čtyřdiskovém boxu, vydaném v edici ´Seriál´.
Ani prosinec nebude výjimkou v trvalém záměru společnosti MagicBox vrátit na českých trh dolisy titulů, vyprodaných v některých případech i několik let. Na DVD se tak na předvánočním trhu objeví mj. snímky Casino (1995) Martina Scorseseho, Miami Vice (2006) Michaela Manna, Mariňák (Jarhead, 2005) Sama Mendese, Ex Machina (2015) Alexe Garlanda, Narozen 4. července (Born on the 4th July, 1989) Olivera Stonea či Červený drak (Red Dragon, 2002) Bretta Ratnera.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna