ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6908

Datum vydání článku: 8.10. 2011


Short Cuts

Na Oscara nominovaný krátkometrážní loutkový snímek Dcera (2019) Darji Kaščejevové uvede dnes večer, tedy v pátek 8. října, kanál ČT art. Jak už jsem na Zóně psal, je překvapivě dostupný na DVD - společnost MAUR film ho totiž loni zařadila na kompilaci Trojhlas společně s desetiminutovým animákem Noctuelle (2019) Martina Pertlíčka a sedmiminutovým loutkovým snímkem Betonová džungle (2019) Marie Urbánkové.
V rámci reklamní kampaně na nový snímek Poslední souboj (The Last Duel, 2021) Ridleyho Scotta byl uvolněn atypický pětiminutový trailer, jehož podstatnou část tvoří kompletní první čtyři minuty filmu (nejsnáze je ke spuštění na Moviezone tady). Pokud by měl na uvedeném odkazu někdo problém s nalezením traileru (jako se to přihodilo mně), přidám nápovědu - spustí se po kliknutí na velkou fotografii pod titulkem článku.
MagicBox opět dolisoval některé dlouhodobě vyprodané disky a od začátku října je postupně uvolňuje do obchodů. Na DVD jde mj. o snímky Casablanca (1942) Michaela Curtize, Vymítač ďábla (The Exorcist, 1973) Williama Friedkina, Drsný Harry (Dirty Harry, 1971) Dona Siegela, Nesmiřitelní (Unforgiven, 1992) Clinta Eastwooda či Mafiáni (GoodFellas, 1990) Martina Scorseseho, mezi BD jsou k nepřehlédnutí filmy Excalibur (1981) Johna Boormana či Mars útočí! (Mars Attacks!, 1996) Tima Burtona.
Před devatenácti lety (vážně!) jsem na (tehdy na ani ne rok existující) Zóně ve zprávě ´Federico přichází...´ (najdete ji tady) avizoval společností Vapet připravované tuzemské DVD se snímkem Sladký život (La dolce vita, 1960) Federica Felliniho. Zítra, tedy v sobotu 9. října, ho večer odvysílá v titulkované verzi kanál ČT art.
Ve své DVD-řadě vydala Česká televize box První republika, nabízející na šesti discích 22 epizod 1. řady historického (a dle diváckých ohlasů očekavatelně dementního) seriálu, premiérovaného v roce 2014. Z logiky věci lze následně očekávat i boxy s následujícími dvěma řadami, vzniklými v tříletém a čtyřletém odstupu.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna