ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6840

Datum vydání článku: 3.8. 2021


Short Cuts

K už jen měsíc vzdálené světové "modré" premiéře snímku A pátý jezdec je Strach (The Fifth Horseman is Fear, 1964) Zbyňka Brynycha, chystané britskou společností Second Run, zbývá doplnit informaci, že současně s BD pošle vydavatel do britských obchodů i DVD-verzi. Ta by měla nabídnout stejnou bonusovou výbavu jako BD, tedy včetně později dotočené devitiminutové scény, s níž byl film na konci šedesátých let promítan v italských či amerických kinech.
Letošní příspěvek do volné "noirové" řady, vycházející už pátým rokem péčí různých vydavatelů u příležitosti Noir Film Festivalu, DVD se snímkem Závrať (1962) Karla Kachyni, bude na letošním ročníku NFF premiérově v prodeji za 130 korun. Ve druhém zářijovém týdnu pak disk jeho vydavatel, společnost MagicBox, pošle s cenovkou 159 korun i do obchodů. Disk bude vybaven i anglickými titulky a na jeho obalu bude k nalezení též anglický distribuční název ´Vertigo´.
K tuzemské kinopremiéře restaurované verze snímku Až přijde kocour (1963) Vojtěcha Jasného zveřejnil Národní filmový archiv zajímavý jedenáctiminutový dokument, popisující mj. i peripetie při (úspěšném) zahraničním hledání (v NFA nearchivovaných) kopií s vícekanálovým magnetickým zvukem. Link ke spuštění dokumentu najdete tady.
Pět oscarových nominací (z toho jednu proměněnou) a pět nominací na Zlatý glóbus získal režisérský debut britské herečky Emeraldy Fennellové Nadějná mladá žena (Promising Young Woman, 2020). Snímek, vezoucí se na aktuální módní vlně "MeToo", vybaví na DVD na podzim českými titulky společnost Universal a do tuzemské distribuce ho pravděpodobně na konci září dopraví MagicBox.
Bratislavská Vysoká škola múzických umení vydala knihu ´Poznámky o filmovej reči´ Dušana Trančíka. Pokud mě mé záznamy neklamou, na DVD jsou z Trančíkovy filmografie na DVD dostupné pouze na Slovensku před mnoha lety vydané snímky Víťaz (1978) a Iná láska (1985).


Copyright © 2002 - 2021, Zóna