ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6835

Datum vydání článku: 30.7. 2021


Short Cuts

Právě vycházející letošní druhé číslo čtvrtletníku Film a doba nabízí jak originální autorské texty, tak překlady. K přečtení je v něm mj. rozhovor s Christianem Petzoldem, pohled Jany Bébarové na dílo Sofie Coppolové, text Viery Langerové o současném ruském filmu, pohled amerického režiséra a fotografa Chrise Markera na Hitchcockovo Vertigo (1958) či studie o metodě Roberta Bressona. Kompletní obsah čísla najdete tady.
Do své "české" programové nabídky přidal Netflix českými titulky opatřené snímky Betonová džungle (The Criminal, 1960) Josepha Loseyho a Lola (1981) Rainera Wernera Fassbindera. Ten druhý na DVD v ČR vydala před třinácti lety společnost Levné knihy v rámci čtyřdiskového boxu prodávaného pod názvem R.W. Fassbinder: Kolekce nejlepších filmů 1978-82.
Blížící se Noir Film Festival se tento týden pochlubil modernizovaným webem (tady). Kromě kompletně nového designu na něm samozřejmě najdete veškeré informace o letošním ročníku festivalu včetně rozpisu všech projekcí.
Nový Cinepur s pořadovým číslem 136 si za téma zvolil postsovětské kino, pojednané v textech o vzletech a pádech současného ukrajinského filmu, gruzínské nové vlně nebo lotyšské animaci. V soupisu obsahu (tady) je i report z festivalu v Cannes, portrét dánského režiséra Thomase Vinterberga či zamyšlení Olma Omerzua nad artovými filmy.
Společnost MagicBox již potvrdila uvedení warnerského UHD se snímkem Mechanický pomeranč (A Clockwork Orange, 1971) Stanleyho Kubricka do tuzemské distribuce. Stane se tak v posledním zářijovém týdnu, tedy jen několik dní od data evropské premiéry disku.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna