ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6833

Datum vydání článku: 28.7. 2021


Short Cuts

Na britských e-shopech je od tohoto týdne v prodeji společností Second Run připravené (a na Zóně před časem anoncované) BD se snímkem Panna a netvor (Beauty and the Beast, 1978) Juraje Herze. Pochvalná recenze disku se před pár dny objevila i na DVDBeaver (tady).
Z mého pohledu jeden z méně podařených snímků Davida Finchera, paranoidní thriller Hra (The Game, 1997) s Michaelem Douglasem a Seanem Pennem, se na "počeštěné" DVD dostal přičiněním Universalu (a jeho tehdejšího tuzemského distributora Bontonu) před patnácti lety. Dávno vyprodané DVD vrátí v podobě nezměněné reedice (jen s upraveným obalem a podstatně nižší cenou) do českých obchodů v půli srpna MagicBox.
Česká televize pokračuje ve své DVD-řadě ve "vypouštění" remasterovaných verzí svých kmenových seriálů. Letos v srpnu dojde řada na pětidílnou sérii Byl jednou jeden dům (1974) Františka Filipa, poprvé na DVD vydanou před jedenácti lety. Zatímco tehdy ČT na edici seriálu "spotřebovala" pět disků (prodávaných v boxu za 800 korun), remasterované provedení vyjde na dvojdisku (s cenovkou 300 korun).
Před dvěma týdny v Cannes ve světové premiéře uvedená restaurovaná verze snímku Až přijde kocour (1963) Vojtěcha Jasného vstupuje zítra (ve čtvrtek 29. července) do českých kin. Připomínám, že restaurování proběhlo z popudu Národního filmového archivu v elitním boloňském studiu L´Immagine ritrovato.
Komedie Scott Pilgrim proti zbytku světa (Scott Pilgrim vs. the World, 2010) Edgara Wrighta nepatří k filmům, o nichž by Zóna v minulosti psala, důvodem této zmínky je ale její aktuální premiérová "počeštěná" UHD-edice, realizovaná v některých zemích světa společností Universal. UHD s kompletní českou podporou (titulky + dabing) je již v prodeji na britských či skandinávských shopech a není vyloučeno, že ho časem MagicBox dopraví i do tuzemské distribuce.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna