ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6713

Datum vydání článku: 2.4. 2021


Short Cuts

Letošní Noir Film Festival, který se o předposledním srpnovém víkendu na rozdíl od předchozích osmi ročníků neuskuteční na Křivoklátě, ale na hradě Český Šternberk, měl původně spustit prodej akreditací i ubytovacích balíčků 1. března. Pandemická situace (přesněji: pandemická nejistota) vedla organizátory k odsunu zahájení předprodeje o měsíc, a protože aktuální koronavirové vyhlídky jsou optimistější, byl prodej festivalových akreditací (tady) a ubytovacích balíčků (tady) včera spuštěn.
Další tradiční prázdninová akce, Letní filmová škola v Uherském Hradišti, po loňském "ořezaném" ročníku letos proběhne od 23. do 30. července, tedy "od pátku do pátku". V jeho případě akreditace ještě zahájena nebyla a z budoucího programu jsou zatím známy jen dvě sekce - Lubošem Ptáčkem, autorem (nakladatelstvím Casablanca v roce 2014 vydané) monografie ´Akira Kurosawa a jeho filmy´, připravená retrospektiva japonského klasika a "osmifilmová" přehlídka současné mexické kinematografie.
O společností Warner vydaném BD s adaptací knihy Roalda Dahla Čarodějnice (The Witches, 2020) Roberta Zemeckise, od konce února získatelném s českou podporou v zahraničí, jsem na Zóně nedávno psal. Snímek byl v mezidobí ohlášen na DVD a BD v dubnové distribuční várce MagicBoxu, tento týden z ní byl ale "vyňat" a jeho české vydání je momentálně odsunuto na zatím neupřesněný květnový termín.
"Ve své době finanční propadák, čas ovšem zapracoval ve prospěch tohoto filmu, jehož scénář možná není tak sofistikovaný jako tématicky spřízněná Allenova ´Purpurová růže z Káhiry´, ale stále zůstává zábavnou a sebevědomou hrou s klišé akčních filmů, plnou skvělých fórů a odkazů (scenáristických, vizuálních i hudebních) a zároveň (spolu s Komandem) nejlepší komedií, jakou A. Schwarzenegger kdy natočil," napsal na ČSFD před třinácti lety kmenový spolupracovník 25fps Jaroslav Stuchlý o filmu Poslední akční hrdina (Last Action Hero, 1993) Johna McTiernana. Ten v květnu vyjde ve světové premiéře na UHD a byť na některých mutacích disku bude i kompletní česká podpora (titulky + dabing), do tuzemské distribuce se disk nepodívá. Jeho vydavatelem je totiž společnost Sony, která v ČR momentálně nemá distributora své "digitální" produkce.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna