ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6683

Datum vydání článku: 4.3. 2021


Short Cuts

E-shop Filmgame přidal další BD do seznamu titulů, u nichž si s vydavatelem domluvil výrobu dolisu dlouhodobě vyprodaného snímku, odkoupil celý náklad a exkluzivně ho prodává. Tentokrát jím je svého času velepopulární sci-fi Hvězdná brána (Stargate, 1994) Rolanda Emmericha, která na BD s logem MagicBoxu v premiéře vyšla před deseti lety.
Chvalně známé "filmové" nakladatelství Casablanca poslalo do obchodů knihu Metamorfózy imaginace, sestavenou editorem Lubošem Ptáčkem ze sedmi příspěvků na téma Jan Švankmajer. Podle anotace "autoři čtenáře seznamuji se způsoby animace, dobovými kontexty, se zapojením žánru hororu, technikou adaptace, zapojením snu a freudovské interpretace či způsobem financování", připojena je i Švankmajerova výběrová filmografie a bibliografie.
"Celá zápletka je strašlivě šablonovitá a až nechtěně vtipná tím, jak extrémně polopatické v ní všechno je a jak černobíle je nám vysvětlováno komu máme fandit a komu ne. Církev je zkorumpovaná a kněz nerad souloží s prostitutkami, protože má radši děti. Wagnerova milenka provozuje dětský domov, kam jsou svážena neplnoletá děvčata a jsou zde z nich vychovávány prostituky pro politiky. Na konci to vypadá, že Bobo bude konečně zatčen, takže doma chlastá u pracovního stolu, na kterém stojí jeho fotografie s Donaldem Trumpem." Soudě dle citované recenze Františka Fuky (najdete ji tady) je slovenská gangsterka Sviňa (2020) Mariany Čengel Solčanské a Rudolfa Biermanna dílkem, po němž by mohli zatoužit sběratelé obskurit, doplňuji tedy, že ji před časem na Slovensku na DVD vydala tamní pobočka společnosti Cinemart.
V sobotu 6. března uvede kanál ČT art v soutěži v Cannes uvedený a na tři Evropské filmové ceny nominovaný snímek Všechno nebo nic (All or Nothing, 2002) Mikea Leigha, týž den se na kanálu ČT1 v televizní premiéře objeví i Nabarvené ptáče (2019) Václava Marhoula. Zatímco Leighův snímek na "počeštěném" DVD nikdy nevyšel, Marhoulův vydal MagicBox na DVD i BD.
Seznam na nejbližší týdny chystaných dolisů v ČR dlouhodobě na BD vyprodaných titulů se neustále rozrůstá - tentokrát do něj přibyly snímky Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and the Chocolate Factory, 2005) Tima Burtona, Terminál (The Terminal, 2004) Stevena Spielberga a Světová válka Z (World War Z, 2013) Marc Foerstera.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna