ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6676

Datum vydání článku: 25.2. 2021


Short Cuts

Výroční ocenění Asociace českých kameramanů za vynikající kameramanské dílo získal Martin Štrba za nasnímání Šarlatána (2020) Agnieszky Hollandové (snímek je od prosince dostupný na DVD, vydaném společností CinemArt). Na stejném typu disku, jen od jiného vydavatele (Česká televize), je od téhož měsíce k dispozici i další oceněný titul, seriál Herec (2020) Petera Bebjaka, jehož kameraman Martin Žiaran získal Cenu AČK za vynikající televizní dílo. Cenu za celoživotní dílo obdržel šestaosmdesátiletý Jiří Šámal, v jehož kameramanském portfoliu jsou mj. snímky Sousto (1960) Jana Němce, Stud (1967) Ladislava Helgeho, Čest a sláva (1968) Hynka Bočana či Božská Ema (1979) Jiřího Krejčíka.
V dubnu se v obchodech objeví další várka katalogových disků společnosti 20th Century Fox, reeditovaných (v nezměněné podobě) novým majitelem Foxů, společností Disney. Bude mezi nimi i čtveřice "vetřelčích" filmů, z nichž chronologicky první dva, tedy Vetřelec (Alien, 1979) Ridleyho Scotta a Vetřelci (Aliens, 1986) Jamese Camerona, vyjdou na DVD, zatímco Vetřelec 3 (Alien 3, 1992) Davida Finchera a Vetřelec: Vzkříšení (Alien: Resurrection, 1997) Jeana-Pierrea Jeuneta půjdou do prodeje souběžně na DVD i BD.
Snímek Musíme si pomáhat (2000) Jana Hřebejka, který před dvaceti lety pobral pět Českých lvů, se dočká premiérové edice na BD. Do obchodů disk s cenovkou 300 korun pošle v dubnu MagicBox.
Loni před Vánoci představila nejpopulárnější tuzemská filmová databáze ČSFD svou pět let připravovanou novou verzi, slovy jejího zakladatele Martina Pomothyho "kompletně nanovo napsaný web, v pokročilých technologiích s vylepšenou logikou vyhledávání s našeptávačem a s responzivním přizpůsobením se mobilním a tabletovým velikostem displeje". Donedávna byla nová ČSFD, jejíž hlavní obsahovou novinkou je samostatná VOD-sekce, dostupná pouze v "prohlížecí" beta-verzi, nyní se do ní dá už i zalogovat. Souběžně je ale stále funkční i stará verze ČSFD.
Tarantinův snímek Hanebný pancharti (Inglourious Basterds, 2009) slibovala společnost Universal na UHD s českou podporou nejprve loni v červnu a posléze v říjnu, nakonec ale vyjde až letos na podzim. V tomto případě ale nejde o žádnou komplikaci související s českou distribucí, důvodem zpoždění je odložení celosvětové premiéry disku.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna