ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6625

Datum vydání článku: 7.1. 2021


Short Cuts

Početnou a hutnou várku aktualizací, vesměs směřovaných k Andreji Tarkovskému, zveřejnil na Nostalghia.cz Petr Gajdošík (najdete ji tady). Ta nejpodstatnější uvádí, že na YouTube je volně přehratelný celovečerní dokument Andrej Tarkovskij - Film jako modlitba (Andrej Tarkovskij. Il cinema come preghiera, 2019), který loni natočil Tarkovského syn Andrej Andrejevič Tarkovskij.
Na kanálech České televize se v nejbližších třech dnech objeví snímky Kid (1920) Charlese Chaplina, Mlčení (Silence, 2016) Martina Sorseseho a druhá řada ceněného seriálu Fargo (2015).
Už druhý posun potkal Ozvěny loňského Noir Film Festivalu, slibující v pražském kině Lucerna projekce snímků Cizinci ve vlaku (Strangers On A Train, 1951) Alfreda Hitchcocka, Sladká vůně úspěchu (Sweet Smell of Success, 1957) Alexandera Mackendricka, Modrý samet (Blue Velvet, 1986) Davida Lynche, V plném slunci (Plein soleil, 1960) Reného Clémenta a Blázni do zbraní (Gun Crazy, 1950) Josepha H. Lewise. Jak původní listopadový, tak náhradní lednový termín padl kvůli protipandemickým opatřením, momentálně organizátoři Ozvěny přesunuli až na polovinu dubna.
Web Film spiritualita upozornil na dvouapůlminutovou videoesej Andreje Chovance nazvanou ´Kde je u Tarkovského nebe?´. Ke spuštění je na YouTube tady.
Na podzim spuštěný streamovací portál Dramox nabízí za paušální měsíční poplatek záznamy několika desítek divadelních inscenací, mezi nimi i Cenou Alfréda Radoka ověnčené "juráčkovské" představení Zlatá šedesátá aneb deník Pavla J., uváděné v Divadle Na zábradlí. O fungování i obsahu portálu před časem podrobně napsal web Aktuálně (tady).


Copyright © 2002 - 2021, Zóna