ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6623

Datum vydání článku: 5.1. 2021


Short Cuts

Před deseti lety "spotřebovala" Česká televize na vydání dvanáctidílného koprodukčního seriálu Cirkus Humberto (1988) Františka Filipa pozoruhodných třináct DVD, letos ji na edici remasterovaného provedení postačí ani ne čtvrtina tehdejšího počtu disků. Box s třemi DVD, chystaný v ediční řadě ´Seriál´, je do obchodů ohlášen ve druhém lednovém týdnu.
Loni jsem na Zóně psal o v Maďarsku vydaném a slovenskými titulky vybaveném DVD s noirem Drobné bájky (Apró mesék, 2019) Attily Szásze. V mezidobí od publikace textu se snímek objevil s českými titulky (a pod názvem Báchorky) v nabídce streamovací služby HBO GO a podrobně (a pochvalně) o něm na Aktuálně napsal Tomáš Seidl (tady).
V novoročním textu jsem mezi zaznamenáníhodné události roku 2020 zařadil i zlevnění Pasekou vydané knížky Zóna Geoffa Dyera, věnované Tarkovského filmu Stalker (1979), na výprodejových 26 korun (z původního desetinásobku). Zapomněl jsem ale dodat, že ani za tuto cenu ji Kosmas dodnes nevyprodal.
Streamovací služba DAFilms připravuje od druhé poloviny ledna velkou retrospektivu Dušana Hanáka, která nabídne osmnáct režisérových krátkých i celovečerních filmů.
Po sedmi letech od posledního odvysílání se počínaje tímto týdnem do programu České televize vrátil legendární seriál Jistě, pane ministře (Yes, Minister, 1980) a Jistě, pane premiére (Yes, Prime Minister, 1986). Jak bylo svého času na Zóně podrobně popsáno, na DVD vyšel v ČR přičiněním společnosti WWC před třinácti lety a později se na stáncích prodávalo i jeho "pošetkové" provedení.


Copyright © 2002 - 2021, Zóna