ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6576

Datum vydání článku: 21.11. 2020


Dějiny čtení

"V knize jsme se pokusili zmapovat všechno, co má Hollywood společného s komiksy, takže si přečtete o nejdůležitějších a nejlepších (a nejhorších) filmech. Dojde na současné blockbustery, ale i na díla z doby, kdy se na komiksové hrdiny svět i diváci dívali skrz prsty. Najdete tu profily nejdůležitějších herců, režisérů a dalších tvůrců, věnovali jsme se však i seriálům a spoustě seriózních i méně seriózních komiksových témat. Je toho zkrátka hodně. I proto se k autorské trojici Imf, Mr. Hlad a Cival přidal KarelR. Člověka, co má doma štít Kapitána Ameriky a kocoura, který se jmenuje Steve, u takovéhle knížky zkrátka potřebujete." Knihu Encyklopedie komiksového filmu redaktorů Moviezone Václava Rybáře, Matěje Svobody, Petra Cífky a Karla Ryšky představil na mateřském webu jeden ze spoluautorů. Více tady.
"Jak si vede Netflix jen v letošním roce? Opravdu úctyhodně! Pokud totiž budeme brát v potaz pouze letošní novinky, nabídl jich zatím 449 s českými titulky, přičemž 58 titulů má rovněž český dabing. Znovu opakuji, že mluvíme pouze o filmech, seriálech, dokumentech a dětských pořadech, které dorazily v roce 2020 a jedná se o zcela nové tituly, u nichž je dnes pro Netflix automatické, že je nabízí s českou lokalizací. Netflix rovněž masivně doplňuje podporu u svých dříve vydaných pořadů. I z toho důvodu tak statisticky vychází rok 2019 ještě lépe. Dabovaných titulů z loňského roku totiž je celkem 92 a titulky se jich může pochlubit 508!" Petr Semecký se ve Filmtoro rozepsal o masivním rozšíření "českého katalogu" Netflixu v posledních měsících. Více tady.
"Jak píše agentura AP, nejprve chce Tarantino v létě 2021 vydat románovou verzi svého loňského snímku ´Tenkrát v Hollywoodu´. Podobně jako šestákové čtivo, které režisér obdivuje, vyjde také kniha ´Tenkrát v Hollywoodu´ nejprve jako paperback. Podle časopisu Variety.com kniha ´zvýrazní´ původní příběh televizního herce Ricka Daltona ztvárněného DiCapriem a jeho dubléra Cliffa Bootha v podání Brada Pitta. Bude vyprávět o tom, co se jim přihodilo před událostmi z filmového ´Tenkrát v Hollywoodu´ i po nich." O dvou chystaných knihách Quentina Tarantina napsali v Aktuálně. Více tady.
"Co se mohlo jevit před osmi lety jako audiovizuální strop, dnes působí zastarale. Platí to o profesionálních i spotřebitelských technologiích. Takže scan negativů může po iks letech z 35 mm pásů ´vyždímat´ větší množství obrazových informací a pevnější ostrost, než se podařilo předchozí generaci skeneru. Restaurační software dokáže filmová políčka lépe očistit. Gradovací software z nich dokáže dostat více barev a jasového rozsahu, které mohou tvůrci při barvení efektivněji i efektněji využít díky HDR zobrazovačům. Nové metody komprese mohou všechny tyto nově nabyté obrazové informace zprostředkovat přesněji. Modernizované zvukové formáty dají zvuku více prostoru k vytvoření všeobjímající kulisy a vyzdvižení dříve zapadlých nuancí. Nové reprodukční technologie v čele se 4k projektory, Ultra HD televizory s HDR a Dolby Atmos systémy to vše dokážou promítnout a odehrát s technickou precizností, díky které obyčejný smrtelník už není schopen rozeznat master od distribuční kopie - a tím pádem se k nám dostávají filmy v podobě, která je jednak lepší, než v čase uvedení v kinech, jednak je téměř stoprocentně věrná tvůrčí vizi." Chystaná UHD-edice trilogie Pán prstenů (The Lord of the Rings, 2001-3) Petera Jacksona posloužila Štěpánovi Čermákovi v Blu-space k sepsání důkladného popisu možností, které jsou dnes k dispozici při transferu starších titulů do technicky ultimátní verze. Více tady.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna