ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6573

Datum vydání článku: 18.11. 2020


Short Cuts

Britská společnost Finders Keepers Records, která už téměř patnáct let do svého portfolia nárazově zařazuje CD a LP-soundtracky s "českou filmovou klasikou" (Valerie a týden divů, Dívka na koštěti, Spalovač mrtvol, Morgiana aj.), právě vydala v limitovaném nákladu LP s hudbou Jiřího Šusta a Jiřího Šlitra k filmu Sedmikrásky (Daisies, 1966) Věry Chytilové a Zdeňka Lišky k filmu Malá mořská víla (The Little Mermaid, 1976) Karla Kachyni.
Pouhý měsíc od televizní premiéry se dočká přenesení na DVD seriál Herec (2020), režírovaný Peterem Bebjakem. V edici "Minisérie" ho v jednodiskovém provedení vydá v posledním listopadovém týdnu Česká televize.
Ani ne rok od vydání knihy Encyklopedie akčního filmu redaktorů Moviezone Václava Rybáře, Matěje Svobody a Petra Cífky připravila stejná trojice autorů, jen doplněná o Karla Ryšku, svazek Encyklopedie komiksového filmu s podtitulem "Pohotovější než Spidey! Chytřejší než Profesor X! Vtipnější než Deadpool!". Více než třísetstránkovou vázanou knihu vydalo nakladatelství XYZ.
Česká UHD-premiéra čtveřice bondovek, v nichž agenta 007 ztvárnil herec s vizáží i charismatem dopravního policisty z východní Ukrajiny, měla být původně navázána na kinopremiéru pátého, závěrečného opusu (Není čas zemřít). Tu ale koronavirová pandemie neustále odsouvá (momentálně uváděný termín kinopremiéry je 1. duben 2021), a tak MagicBox čtveřici UHD doplnil do své listopadové sestavy titulů "domácího kina". Snímky Casino Royale (2006) Martina Campbella, Quantum of Solace (2008) Marca Foerstera, Skyfall (2012) a Spectre (2015) Sama Mendese dorazí do obchodů 25. listopadu v obvyklém provedení, tedy v dvojdiskovém kombu UHD+BD.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna