ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6456

Datum vydání článku: 28.7. 2020


Short Cuts

V tomto týdnu se na programech ČT objeví mj. snímky Ragtime (1981) Miloše Formana (úterý 28. července), Sin City: Město hříchu (Sin City, 2005) Roberta Rodrigueze a Franka Millera (sobota 1. srpna) a Život a doba soudce Roy Beana (The Life and Times of Judge Roy Bean, 1972) Johna Hustona (neděle 2. srpna). Všechny tři před lety vyšly na DVD s českou podporou.
Do prodeje jde druhé letošní číslo čtvrtletníku Film a doba, tematicky věnované slovenské kinematografii. Podle soupisu obsahu v něm naleznete i recenzi Malickova filmu Skrytý život (A Hidden Life, 2019), rozhovor s režisérem Corneliem Porumboiuem či esej o významném průkopníkovi animace Vladislavovi Starevičovi.
Nedávno jsem zde zmiňoval "průnik" tří edic českých restaurovaných filmů (Lásky jedné plavovlásky, Případ pro začínajícího kata, Filmy Jana Kříženeckého) do užších nominací na ceny pro nejlepší DVD a BD roku festivalu Il Cinema Ritrovato v Bologni. Pokud by vás zajímala jejich přímá "konkurence", tedy soupis všech letos nominovaných disků, najdete ho tady.
Dva roky po UHD-premiéře (včetně uvedení na český trh) vydá v srpnu společnost Warner v několika zemích limitovaný steelbook se snímkem 2001: Vesmírná odysea (2001: A Space Odyssey, 1968) Stanleyho Kubricka. UHD bude (např. v Německu či Francii) vybaveno českými titulky, na přiloženém BD s filmem česká podpora absentuje.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna