ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6380

Datum vydání článku: 16.5. 2020


Dějiny čtení

"Dějiny kinematografie Tarantino vidí jako dějiny kontinuálního ovlivňování. Jako nekonečně propletenou síť synaptických vazeb. Jeden nový impuls – jako nová choreografie muzikálu – rozechvěje zbytek filmové krajiny, rozvlní ji a vyústí do dalšího pohybu, třeba bitkách v thrillerech. Eklekticismus, vypůjčování si z jiných filmů a odkazování k nim, tak není Tarantinův výmysl – i když jej posunul na jinou úroveň a udělal z něj svým postmodernistickým přístupem značku." V Respektu napsala o recenzních textech Quentina Tarantina Jindřiška Bláhová. Více tady.
"O dva týdny později oproti plánu se uskuteční letošní ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Pořadatelé jeho začátek kvůli pandemii nového typu koronaviru přesunuli na 7. srpna, potrvá navíc jen šest dní. Původně měl být desetidenní." Včera byly zveřejněn termín a první podrobnosti o letošní Letní filmové škole. Více tady.
"V době, kdy jsou kina kvůli koronaviru v mnoha zemích stále zavřená, Allenův snímek minulý víkend v Jižní Koreji utržil 330 tisíc dolarů. Je těžké získat informace o tržbách, ale vypadá to, že ´Deštivý den v New Yorku´ si vedl nejlíp. Je daleko před animovaným snímkem ´Frčíme´, který v Norsku utržil 17 tisíc dolarů, i před francouzským filmem ´Tenkrát podruhé´, který se promítal v Austrálii, kde lidé dali za vstupenky 35 tisíc dolarů." Samozřejmě jen shodou "koronavirových" náhod došlo k bezprecedentní situaci, kdy žebříček světových tržeb uplynulého týdne vedl film Woodyho Allena. Více tady.
"Díky nové dohodě bude na Netflixu dostupná klasika české kinematografie jako jsou ´Všichni dobří rodáci´ nebo ´Intimní osvětlení´i oblíbené a časem prověřené komedie typu ´Vrchní, prchni!´ či ´Tankový prapor´." Na Netflixu se od polovina června objeví další početná várka českých filmů. Více tady.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna