ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6315

Datum vydání článku: 14.3. 2020


Dějiny čtení

"Dalším příkladem může být spolupráce se společností Janus Films, která vydává filmy pod značkou The Criterion Collection a se kterou jsme uzavřeli smlouvu na distribuci třiceti českých filmů v Americe během deseti let. A na podzim jsme k ní podepsali dodatek týkající se balíčku filmů Věry Chytilové." Rozhovor s vedoucím obchodního oddělení Národního filmového archivu Tomášem Žůrkem vyšel ve Filmovém přehledu. Více tady.
"Já dal na první místo australského Šíleného Maxe: Zběsilou cestu. Je to unikát, který uplynulou dekádu obrovsky definuje, už jen tím, že je to od Terminátora 2 první akční film, který byl opakovaně zařazován mezi nejlepší tituly, je považován za relevantní součást kulturního dědictví, za umění. A shodnou se na tom skoro všichni." Kamil Fila byl jedním z účastníků ankety Salonu o film dekády. Více tady.
"Nejvíc prostoru věnují sci-fi snímku ´Stalker´ a různým interpretacím záhadné oblasti, ve filmu přezdívané Zóna. Její metaforický potenciál je podroben několika rozborům (Curtis, Jameson). Kromě Tarkovského se v textu postupně zmiňuje řada dalších autorů tematizujících čas a trvání, jako jsou Warhol, Wong Kar Wai, Herzog, Bresson, Resnais nebo Haneke." Česká recenze knihy Digital Tarkovsky, vydané ruským nakladatelstvím Strelka, vyšla na Artalku. Více tady.
"Nakladatelská skupina Hachette zrušila plánované vydání pamětí Woodyho Allena. Důvodem je fakt, že americký filmař byl roku 1992 obviněn z údajného sexuálního obtěžování své adoptivní dcery. Zaměstnanci na protest proti vydání memoárů stávkovali." Po týdnu je vše jinak - Woody Allen nevydá své paměti nazvané Apropos of Nothing (Co se týče ničeho). Více tady.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna