ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6312

Datum vydání článku: 11.3. 2020


Short Cuts

"Sedmdesátkovou" Dunu (Dune, 1984) Davida Lynche, Playtime (1967) Jacquese Tatiho, Dunkerk (Dunkirk, 2017) Christophera Nolana ani Grand Prix (1966) Johna Frankenheimera natěšení fanoušci KRRR! neboli jarní přehlídky 70mm filmů v Krnově letos neuvidí - akce, plánovaná od čtvrtka 26. do neděle 29. března, je totiž kvůli "koronavirovému" nařízení vlády zrušena. Pořadatelé včera sice oznámili, že vyloučeno není přesunutí přehlídky na jiný termín, vzhledem ke složitosti něčeho takového (a neodhadnutelnosti délky trvání zákazu hromadných akcí) je to ale spíše chiméra.
To Noir Film Festival vzhledem k srpnovému termínu konání podobné problémy řešit nemusí, a tak už vesele zveřejňuje podrobnosti o chystaném 8. ročníku. Jeho tématem budou "milenci na útěku" (jedním z promítnutých filmů bude gangsterka Bonnie a Clyde) a v profilech budou představeni herci Burt Lancaster a Claire Trevorová.
Sběratele slovenských filmů pravděpodobně potěšila bratislavská pobočka MagicBoxu, která na tamní trh poslala DVD se snímkem Loli paradička (2019) Richarda a Viťa Staviarských. Komedie natočená v šarišském nářečí získala cenu diváků na Artfilm Festu v Košicích.
Petr Gajdošík u příležitosti zahájení prodeje criterionského boxu s filmy Karla Zemana "vyhrabal" v archivu 14 let starý text o rozdílech mezi českou a americkou distribuční verzí snímku Cesta do pravěku (1955). Text nazvaný "Cesta do pravěku na americký způsob" (najdete ho tady) dokumentuje na screenshotech odlišnosti obou verzí, včetně v New Yorku dotočených scén.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna