ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6310

Datum vydání článku: 9.3. 2020


Short Cuts

V tomto týdnu stojí v programu kanálu ČT art za pozornost snímky Příští stanice Greenwich Village (Next Stop, Greenwich Village, 1974) Paula Mazurskyho (ve čtvrtek 12. února), Casanova ´70 (1965) Maria Monicelliho (v sobotu 14. března) a ...a pozdravuji vlaštovky (1972) Jaromila Jireše (v neděli 15. března). Z této trojice vydala Monicelliho snímek před lety v ČR na DVD společnost Levné knihy a Jirešův v roce 2007 společnost Řitka video.
Zatímco loňský vítěz kategorie "nejlepší film" na Českých lvech, roadmovie Všechno bude (2018) Olmo Omerzua, se edice na "nosičích domácího kina" nedočkal, ten letošní, "devítilvové" drama Nabarvené ptáče (2019) Václava Marhoula, vyjde v dubnu současně na DVD i BD. Ze zbylé trojice letos oceněných filmů (Vlastníci, Staříci, Hodinářův učeň) vyšla na DVD loni v prosinci pohádka Hodinářův učeň (2019) Jitky Rudolfové. Jak si lze přečíst v článku na Filmtoro (tady), některé oceněné snímky si už lze pustit i online na streamovacích službách.
Loni v září vydané BD s mým oblíbeným "boxerským" snímkem Fighter (The Fighter, 2010) Davida O. Russella, opatřené Bontonem cenovkou 500 korun, lze v březnové akci některých e-shopů pořídit za méně než třetinu této částky (150 korun).
Fanoušci seriálu Simpsonovi (The Simpsons, 1989) předpokládám ocení české vydání knihy Springfieldské tajemství (s podtitulem "Historie, fakta a úplné lži o Simpsonových"), jejímž spoluautorem je producent a scenárista Mike Reiss. K tematu je vhodné dodat, že na "počeštěných" DVD jsou Simpsonovi zastoupeni šestnácti sériemi, nikoliv ovšem v souvislé řadě (chronologicky kompletních je jen prvních deset sérií, po nich už následují "díry").


Copyright © 2002 - 2020, Zóna