ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6281

Datum vydání článku: 10.2. 2020


Short Cuts

Před pár dny se v Británii začalo prodávat BD se snímkem Valerie a týden divů (Valerie and Her Week of Wonders, 1970) Jaromila Jireše od společnosti Second Run, na němž jsou v bonusech přítomny i režisérovy školní filmy Strejda (Uncle, 1959), Stopy (Footprints, 1960) a Sál ztracených kroků (The Hall of Lost Footsteps, 1960). O edici jsem již dříve psal, připomenu tedy jen to, že jde o celosvětově druhé vydání filmu na BD (po criterionském) a první bezproblémově přehratelné na "českých" přehravačích (criterionská edice je kódována pro region A). Srovnávací recenze obou BD (i některých starších DVD-edic) vyšla minulý týden na DVDBeaver a jak podle komentáře recenzenta, tak podle screenshotů se obě vydání co do barevného ladění přepisu liší (recenzi najdete tady).
V noci na dnešek byly rozdány sošky Oscarů. Záznam nočního ceremoniálu, sestřižený do "akčních" devadesáti minut, uvede dnes večer od 20.20 hodin kanál ČT art. K výsledkům se (jako každoročně) brzy vrátím textem o tom, které oceněné filmy u nás vyšly či vyjdou na DVD, BD či UHD.
Petr Gajdošík přetlumočil na svém vláčilovském webu popis vzpomínky Magdy Vášáryové, datované do roku 1980: "Přijela tehdy do USA na pozvání režiséra Alana Pakuly, který velmi stál o její obsazení do hlavní role připravovaného filmu ´Sophiina volba´. Jednou z věcí v programu byla návštěva proslulé ´San Francisco Cinematheque´, kde ji provázel Francis Ford Coppola. Když vstoupili do velké vstupní haly, spatřila na stěně svou ohromnou fotografii z ´Markety Lazarové´. Zeptala se Coppoly co to tam dělá, jestli to dělali kvůli ní nebo co? A Coppola jí odpověděl: ´Ne, to tady máme pořád. To je přece jeden z nejlepších historických filmů všech dob´."


Copyright © 2002 - 2020, Zóna